Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Ēkas jumta pārbūve Baldones ielā 65 (Sarkanā skola)

23-07-2018 0

10.07.2018.

Pārbūve palielinās ēkas funkcionalitāti

Pašlaik aktīvi rit būvniecības darbi Sarkanajā skolā, Baldones ielā 65, lai sagatavotu ēku drošai jumta pārbūvei.

Jumta pārbūves darbi tika uzsākti pagājušajā gadā, un sākotnēji bija plānots tos pabeigt 2017. gada septembrī. Pilnībā demontējot 2. stāva pārseguma siltumizolācijas slāni, atklājās, ka koka pārseguma sijas ir bojātas ievērojami vairāk, nekā sākotnēji konstatēja būvprojekta izstrādātāji. Veicot dziļāku izpēti, tika konstatēts, ka koka pārseguma sijas balstās uz koka mūrlatas, kura ir iemūrēta ķieģeļu sienā un laika gaitā ir satrupējusi. Paredzētos būvdarbus turpināt nebija iespējams, jo jumta koka konstrukcija balstās uz 2. stāva pārseguma sijām. Tika pieņemts lēmums būvprojektu pārstrādāt. Pārstrādātajā projektā ir paredzēts palielināt pārseguma nestspēju, lai mansarda stāvā būtu iespējams izvietot daudzfunkcionālas telpu grupas.

Būvnieki veikuši bojāto mūrlatu demontāžu ārsienās, izbūvējuši monolītās dzelzsbetona jostas un ieklājuši metāla siju pārsegumu, informē Iecavas novada pašvaldības administrācijas būvniecības speciālists Juris Kuziks. Bēniņu stāvā sākta grīdas konstrukciju izbūve, tiek atjaunots izdrupušo ķieģeļu sienu mūrējums un ķieģeļu stabi, uz kuriem balstās nesošās jumta konstrukcijas. Mūrēšanai tiek izmantoti ķieģeļi, kas iegūti, nojaucot telpu starpsienas.

Pārstrādātais būvprojekts paredz, ka jumtā tiks iebūvēti jumta logi, kā arī tiks izbūvēta kāpņu aile uz mansarda stāvu, jo līdz šim ēkas centrālās kāpnes bija izbūvētas tikai līdz otrajam stāvam. 

Pēc iepirkumu procedūras par papildu būvdarbu veikšanu ēkas jumta pārbūvei noslēgts līgums ar uzņēmumu SIA «Kvintets M» par līgumcenu 169 995,03 eiro (bez PVN). Līguma izpildes termiņš ir 30. novembris.

Anta Kļaveniece

Lapas informācija atjaunota:    23.07.2018
TWITTER
IecavaLV
11 dec
12. decembrī plkst. 18.00-21.00 Iecavas kultūras namā norisināsies «Pašapziņas skola sievietēm», kurā būs iespēja p… https://t.co/cIZWktJt2F