Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Izrāde ''Benjamiņa''

16.03.2019.
17:00
Kultūras nams
0
Izrāde ''Benjamiņa''
Izrāde “Benjamiņa” tika uzvesta daudzus gadus atpakaļ, šobrīd to piedāvā baudīt reģionu ļaudīm, pagastiem. Šī ir izrāde, kas patiešām ir vērtīga un interesē gan mūsu vecākās paaudzes ļaudis, gan arī jauniešus, kam tuva Latvijas vēsture un teātris.
 
Vairākās kritikās varēja lasīt, ka Indras Burkovskas grācija, smalkā pāreja katrā daļā ieved skatītāju Emīlijas Benjamiņas (1881-1941) pasaulē.

Izrāde veidota trīs daļās: 1. daļa Dažādi laikmeti un vietas. 2. daļa Benjamiņu nama atklāšana, 1930. gads. Izrādes 3. daļa Benjamiņas salonvakars, 1935. gads.

Titullomā spēlē Indra Burkovska un aktrise Aīda Ozoliņa, kā arī profesionāli mūziķi un dejotāja.
Izrādes garums - 1,40 h.

Mums ir divas galvenās leģendas par Benjamiņu uzvārdu: stāsts par zīlnieka Finka ļauno pareģojumu un baumas, ka viņa bija pirmā latviete, kura ļāvās kosmētiskai ķirurģijai. Šīs izrādes stāsts ir par Emīliju Benjamiņu un mēs pieskaramies tikai nedaudz tenkām, jo galvenais izrādes veidotājus interesē Benjamiņas sieviešķīgā puse: šķirtene, kura iemīlas precētā vīrā. Rakstnieka, publicista Antona Benjamiņa dzīve nav iedomājama bez Emīlijas vārda. Izrādes veidotājus interesē Benjamiņa kundzes daudzpusība, uzņēmība avīžniecībā, izveidojot “Jaunākās ziņas” un “Atpūtu”. Karalaika, brīvvalsts, diktatūras apstākļi. Benjamiņu dzīves stāsts ir kā aizraujošs romāns, par kuru mēs runājam teātra valodā. Īpaši, lasītajā žurnālā “Atpūta”, kuru arī starp mums esoši ļaudis ir turējuši rokās, paslepus lasījuši un laiduši kā dārgumu no rokas rokā, ir lasāmas konsekventas pārdomas un padomi par to, kā pareizi dzīvot. Tāpēc šis jautājums, kā dzīvot modernam cilvēkam, ir šī iestudējuma vadmotīvs.

Biļešu iepriekšpārdošana Iecavas kultūras nama kasē: 7 EUR
pensionāriem: 5 EUR
Izrādes dienā: 10 EUR  
Lapas informācija atjaunota:    22.02.2019
TWITTER
Iecavas novads
21 mai
19.maijā Iecavas estrādē norisinājās folkloras festivāla "Pulkā eimu, pulkā teku" noslēguma koncerts. Pirms tā noti… https://t.co/ztIlaZEPyo