Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss
PAŠVALDĪBA ATBILD
JAUTĀJUMS

(22.02.2018.)

Labdien! Pagājušogad daudzbērnu ģimenēm tika piešķirta NIN atlaide, bet šogad tādas vairs nav. Kādēļ šādas nepatīkamas pārmaiņas? Nākamo atlaidi var gaidīt uz 2021? Jau iepriekš pateicos par atbildi.

Intars Smeilis
Iecava
JAUTĀJUMS

Sveicināti! Pie kādiem dienestiem jāvēršas ar sūdzību par kaimiņiem, kuri uzskata, ka daudzīvokļu mājas Tirgus ielā 5 kāpņu telpa ir viņu privātīpašums un bez kautrēšanās izvieto pelnu traukus un smēķē kāpņu telpā? Protams, ka ir izteikti aizrādījumi, bet bez rezultātiem. Identiska situācija atkārtojas ik dienu pēc plkst. 18:00.

Eduards Cers
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai Iecavas novada dome rīko pasākumu Iecavas novadā dzimušo bērniņu sveikšanai?

Monika Ancveire
JAUTĀJUMS

(26.01.2018.)

Labdien! Pavisam drīz tiks apstiprināts novada budžets un tradicionāli tiks izsludināts biedrību un nodibinājumu projektu konkurss un, ņemot vērā, ka šogad lielākā daļa dažādu projektu norisināsies zem "Latvijai 100" zīmes, mēs kā biedrība vēlētos zināt kādi un kad Iecavas novadā tiek plānoti publiskie pasākumi izglītības, kultūras un sporta jomās. Vai ir iespējams kaut kur publiski aplūkot šī gada pasākumu plānu no pašvaldības iestāžu puses un to atbildīgos, lai mēs savas idejas varētu realizēt pēc iespējas saskaņotāk ar novada pasākumiem, tajos iekļauties vai "nekonkurēt" ar laiku? Ar cieņu, Ginta Zaumane, biedrība "RaDam"

Ginta Zaumane
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Dzīvoju deviņu stāvu mājā Tirgus ielā. Stūra istabās katru ceturto gadu jāveic remonts, jo parādās pelējums uz sienām. Remontu veicu ar mūsdienās pieejamiem materiāliem, bet tas līdz tikai trīs, četrus gadus un viss jāsāk no jauna. Vai tiešām netiks veikta renovācija šīm divām Iecavas augstceltnēm Tirgus 5 un Tirgus 6? Šīs mājas ir sava veida Iecavas seja un skats tām nav tas labākais. Gribētos saņemt konkrētu atbild - kad tiks veikta renovācija (ja renovēs), ko darīs, un par kādiem līdzekļiem? Namu pārvalde sola jau kuro gadu, bet ... Paldies!

Gintauts Čepļauskis
JAUTĀJUMS

(11.12.2017.)

Lūgums veikt ceļa V 1010 remontu.

Dace Guste
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(13.10.2017.)

Labrīt! Vēršos pie Jums atkārtoti ar jautājumu par atkritumu urnām Iecavas centrā un apkartnē. Piemēram jauni izremontētajā Skolas ielā, Zemgales ielā vai Baldones ielā? Vai tās tiks uzstadītas un kad? Es regulāri pastaigājos ar savu suni, garus gabalus, ejam pa 5-8 km, un kā godīgs pilsonis savācu suņa izkārnijumus, bet.....nav nevienas atkritumu urnas ne tuvumā, ne tālumā, kur to ''maisiņu'' izmest. Jau iepriekš pateicos par atbildi

Rudīte Vālodze-Tureiko
Iecava
JAUTĀJUMS

(22.09.2017.)

Iecavas attīstības programmā 2013.-2019.gadam sadaļā M2. Kvalitatīvi ceļi un komunālā saimniecībā kā aktivitāte Nr 61. minēts: Trotuāra izbūve gar valsts autoceļu Stūri- Ziemeļi 451 m garumā līdz Dzimtmisas skolai ar noslēguma termiņu 2017.gads. Gribu uzzināt kādā stadijā ir šī aktivitāte un kāds liktenis sagaida to? Paldies jau iepriekš par atsaucību,

Normunds Priede
Dzimtmisa
JAUTĀJUMS

(13.09.2017.)

Sakiet lūdzu, kāpēc Iecavā regulāri ir tik smirdīgs gaiss? Kādiem valsts dienestiem par to būtu jāsūdzas? Tas jau sāk palikt nomācoši! :(

Ģirts Rozners
Iecava
JAUTĀJUMS

(25.08.2017.)

Labdien! Tā kā nezinu, kam šāds jautājums jāadresē - uzrakstu uz Domi, ar cerību, ka tomēr kāds mani (mūs) sadzirdēs!   Auto stāvlaukumā pie Iecavas ūdenstorņa jau vismaz 3 gadus stāv automāšīna ar valsts numurzīmi FN-8169 . skate bijusi derīga līdz 2014.gada martam. cik ir dzirdēts no kaimiņiem - mašīnas īpašnieks iepriekš ir dzīvojis Tirgus ielas 2b vai 2c mājā, bet te vairs nedzīvo, tomēr mašīna palikusi. Nezinu, vai kādam ir tiesības šādu automašīnu evakuēt/nogādāt kādā cilvēkiem netraucējošā vietā, bet neuzzināsim, ja nepajautāsim. ja konkrētā teritorija nav pašvaldības īpašums, vai ir iespējams par šo informēt atbildīgās personas? saprotu, ka ar vienu vietu mēs stāvvietu trūkuma jautājumu neatrisināsim, bet kāpēc ar to nesākt? 

Kaiva Kārkliņa
Iecava
JAUTĀJUMS

Atkal nedarbojas apgaismojums uz ielas....vai nevaram to normali salabot???

Aldis Baumanis
Iecava
JAUTĀJUMS

(16.08.2017.)

Sveicināti. Paldies par atbildi. Bet teikšu jums tā 3 gadu dzīvoju šajā namā un katru rītu tiek apbraukāja sastrēgums. Tas nav tikai skolas ielas remonta laikā. Policiju arī neesmu manījis šajā laika periodā ne reizi. Vai tiešām dome rīkos ies tiaki tad kad notiks nelaime, kad pagalmā tiks notriekts kāds bērns? Ja jums nav budžetā naudiņas lai tiku uzstādīts dekoratīvai puķu pods lai šeit vairs nebrauc cauri. Vai vairāki "guļošie policisti" Tad varbut man pašam piedāvāt finansēt? Vai arī ar tirgus 2b un 2c iecivitājiem iesniegt parakstītu petīciju lai šeit izstāda kaut ko lai šeit nebraukā cauri. Un tiem kas šeit dzīvo tas nebus apgrūtinājums. Bet tiem kas traucas cauri lai atbrauktu sastrēgumu tas būs apgrūtinājums un viņi vairs to nedarīs.

Roberts Lamsteris
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Mans mērs ir pilns. Lūdzu dariet kaut ko lieras labā. Katru rītu gar māju traucās neskaitāmas automašīnas lai apbruaktu luksaforu un sastrēgumu kas veidpjās pie E.Virzas un Rīgas ilea's krustojumā. seit ir dzīvojamā zona šeit ir jābrauc uz 20km/h un vispār nav jaābrauc lai apbrauktu krustojumu. Man ir vial liaste ārā bērnus, jo šoferi cenšās pēc iespējas ātrāk apbruakt sastrēgumu. Iesaku jums. 1.kārt lai kādu dienu Valsts Ceļu Piolicija padežūrē šajā posmā no Sporta ielas līdz E.Virzas ielai. Tieši gar mājām Tirgus 2b un Tirgus 2c. Varbūt tas šoferiem liks padomāt. 2.kart. Iespējams varat uzstādīt Dekoratīvos puķu podus pie transfarmātorā mājas. Lai vairs neapbrauc šo posmu. Visi kam vajadzēs nokļut pie saves dzīvokļiem, nokļūs tā pat. 3. kārt. vai arī nāksies ķerties pie radikāliem veidiem. Un visu izdarīt pašam. Paldies jau iepriekš. Nākāmais. Sporta un Trigus ielas krustojumā vel aizvien stāv elektro apgaismes stabs ar atvērtu vāku. kur var ielīst bērni, jot uz sporta laukumu. Par šo es jau rakstīju mēnesi pries pašvaldības vēlēšanām. pilnīgi nekāda rakcija. Jūs ko tur domē ņirgājaties par mums?

Roberts Lamsteris
Iecava
JAUTĀJUMS

(13.07.2017.)

Labdien! Kādu laiku atpakaļ, laikrakstā "Iecavas Ziņas" tika publicēta sadaļa "Deputātu tribīne", kurā Iecavas novada domes deputāti pauda savu viedokli par notiekošo novadā. Pēdējā laikā, šīs sadaļas avīzē nav. Vai šī sadaļa tiks turpmāk publicēta, ar jaunā sasaukuma deputātu viedokļiem?

Maksims Krutikovs
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Pēdējā laikā mani satrauc E. Virzas ielas posms no autoostas līdz pagriezienam uz domi, noslogojums. Problēma ir šajā posmā sagādā tikšana pār ceļu. Jāstāv ilgs laiks, mašīnas daudz, nestājas, un nepārtraukti pārsniedz ātrumu. Šajā posmā pār ceļu pārvietojas daudz bērni (uz domes laukumu, veikaliem, skolu), uzksatu ka šis posms ir palicis nedrošs, to pierāda arī nesen notikušās avārijas. Vai nākotnē nebūtu iespējams ierīkot, kaut gājēju pāreju, jo tuvākā vieta kur tik pāri ir lukofors, bet tas ir liels līkums, un lai tiktu uz domes laukumu, bērni riņķī neiet.

Ieva Kļaviņa
Iecava
JAUTĀJUMS

(30.06.2017.)

Labdien! Pie kādiem dienestiem vērsties, kad teju nedēļu kāpņu telpā atrodas dzīvnieku ekskrementi (2 atsevišķas kaudzes un peļķes vienā kāpņu laukumiņā un vēl viena peļķe pie ārdurvīm). Smaka pārņēmusi visu kāpņutelpu, kauns, kad kāds nāk ciemos. Mūsu mājā trepes mazgā iedzīvotāji, bet neuzskatu, ka iedzīvotājiem (vai algotam apkopējam) jāsavāc citu cilvēku mājas mīluļu atstātais.

Austra Matveja
centrs
JAUTĀJUMS

(29.06.2017.)

Labdien ! Sakiet Lūdzu , Kads ir L.Mucinieces darbs?? VAi viņas Darbs pastāv Nepārtraukti bļaut uz bērniem un dzenāt viņus? Cik ievēroju viņa vai nu dzenā bērnus LAUKUMĀ ( ka viņi tur mūziku klausās( tas gan man bija šoks , Bērnam aizrādija KO TU TE SAVU Mūziku klausies Ej mājas tur klausies) vai spēlē uz zāles futbolu ( atvainojiet Citur Iecavā Nav kur spēleties , vienigais laukums Iecavā) Tajā laikā viņa varēja darīt savu darbu ( karukļus beigtus lasīt , pa visu iecavu mētājās)

Julija Sokolova
Iecava
JAUTĀJUMS

(21.06.2017.)

Labdien! Jau otro nedēļu parkā atrodas vairāki putnu (krauķu?) līķi, tuvu pie celiņiem. Nevaru saprast, vai tie ir katru reizi citi putni, vai tie paši. Nepieciešams rast iespēju tos savākt, jo pa šiem maršrutiem pārvietojas gan bērni, gan arī suņu īpašnieki ar saviem suņiem.

Austra
centrs
JAUTĀJUMS

Labdien, gribētu lūgt Jūms rīkoties (laikam jau šī vēstule domāta jaunā sasauskuma darbiniekiem). Iecavas "centra" pagalmā, pagasta padomes pagalmā: 1) bieži nav iespējams izbraukt ārā gar Alko outletu. Tur bieži stāv kravas un vieglās automašīnas, nosprostojot ceļu, neskatoties uz uzstādītām zīmēm. Bieži automašīnas iebrauc no Ed. Virzas ielas- iebraucot "zem ķieģeļa". Mans priekšlikums, lai tajā vietā padežurē policija, varēs izrakstīt daudz sodus. 2) ja arī izdodas izbraukt gar alko outletu, tad droši izbraukt uz Ed. Virzas ielu ir neiespējams, jo autostāvvietā pie "taxistiem" automašīnas novietotas līdz paši Ed. Virzas ielai, un traucē redzamību. Mans priekšlikums, samazināt stāvvietu skaitu par vienu, neļaut likt automašīnas tik tuvu brauktuvei. 3) iebraucot no Ed. Virzas ielas, pagalmā, un uzreiz nogriežoties uz Ed. Virzas 26 mājas stāvlaukumu, rodas bīstama situācija augsto krūmu dēļ, kas ir iestādīti tieši uz stūra. Krūmi ierobežo redzamību gājēju ceļam gar bērnu laukumu,, pa kuru traucas bērni lielos ātrumos, gan ar velosipēdiem, gan ar skrējriteņiem. Pašam ir nācies strauji bremzēt, kad no krūmiem negaidot parādās bērns. Mans priekšlikums, likvidēt krūmāju vispār, vai iestādīt augsto krūmu vietā īsākus. Šo problēmu risināšanai nav nepieciešami lieli naudas līdzekļi, tikai pareiza rīcība. Ceru uz rīcību.

Aleksandrs Redkins
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! 2017g.15. jūnijā saņēmu Jāņa Pelša parakstītu atbildi uz manu iesniegumu, par konteinera pārvietošanu uz vietu, kur tas atradās pirms mūzikas skolas celtniecības. Līdztekus formālajam izklāstam par metriem un aizsargjoslām, galvenais manuprāt ir šis : " Pamatojoties uz augstāk minēto, konteineru nav iespējams novietot iepriekšējā vietā, jo Iecavas novada pašvaldība nedrīkst apgrūtināt sev piederošo zemes gabalu..." Nu protams, sev piederošo nevar, taču mums piederošo nez kāpēc var. Komunikācijas izbūvētas tā , ka to aizsargjoslas atrodas uz privātas zemes koks iestādīts uz pašas robežas . Elektrības sadales skapis uz pašas robežas. Gājēju celiņi vispār daļēji atrodas uz privātas zemes. Varbūt Jānis Pelsis tagad par saviem līdzekļiem (lai gan visi viņa līdzekļi paņemti no novada budžeta) to visu izlabos?

Modris Zakarītis
Iecavas nov.
JAUTĀJUMS

(07.06.2017.)

Cik iskatās,mūsu balsojums pašvaldības vēlēšanas ir masvarīgs.Jo tagad nolemšot bez mums kurš būs pagasta vecis.Bet uskatu ,ka tas kurš savacis vairak atbalstitāju balsis tas ari ir uzvarejis ,šinī gadijumā tas ir Mačeka kungs.Un ja pagastā vienai otrai aisēdejušai vistai,vai kada radinieka ieliknim kuram pat nav atbilstošas izglitibas uz ieņemamo amatu ir pretenzijas,tad labak lai paklusē.Jo esu noskaņots ,lai Iecavā valda tautas ievēlēts Pagasta cilvēks nevis sava starpā sadalits.

Kaspars Pudža
iecavas novads.
JAUTĀJUMS

(25.05.2017.)

Labdien! Vēršos jau otro reizi pie Jums, jo atbildi pirmo reizi nesaņēmu. Cik izmaksāja tilts ko uzstādija estrādes teritorijā? Par kādiem līdzekļiem tas tika finansēts?

Juris
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Saku lielu paldies, Iecavas veselības centra ārsta palīdzei/ medmāsiņai Ivetai, soc. dienesta darbiniecēm Andai, Vizmai un Vasilisai! Ar patiesu cieņu Ilze

Ilze Sokolovska
Iecava
JAUTĀJUMS

(16.05.2017.)

Labdien! Kad būs satīrīts bērnu laukums Tirgus 5. Pilns ar suņu,kaķu kakām arī smilškastē , sadauzītiem stikliem, pudeļu korķiem,jaungada raķešu draņķiem. Pie vienīgā galda kad paviesojušies alkoholiķi mūžīgā nekārtība un miskaste.Rotaļu laukums kliedz pēc remonta.

Jana
Iecava tirgus 5
JAUTĀJUMS

(09.05.2017.)

Labdien! Sakiet lūdzu, ko jūs varētu darīt lietas labā? Katru rītu vedot savu bērnu uz skolu pa Zemgales ielu, novēroju, kā mazajiem skolniekiem nav iespējams droši šķērsot Rīgas ielu, jo pie esošās gājēju pārejas, reti kurš apstājās, pārsvarā tās ir lielās fūres, kuras traucās garām pat nepiebremzējot. Ir rīti, kad es ar savu auto piegriežu kādam ceļu, lai piespiestu viņus apstāties. Domāju, ka tas nav normāli. 1). varbūt ir vērts uzstādīt šajā vietā luksoforu ar iespēju gājējiem pārslēgt? 2) Ja tomēr pašvaldība nevar vai negrib sakārtot šo problēmu, tad varbūt norīkojiet mūsu eksklūzīvo kārtības dienestu, kuru mēs visi uzturam par lielām izmaksām, lai palīdz bērniem droši šķeršot šo vietu? 3) Vai tomēr pagaidam, kamēr notiek kāda nelaime?

Eduards
Iecava
JAUTĀJUMS

(02.05.2017.)

30. aprīlī plkst. 22:10 gaismas nedega nekur, viss bija tumšs (t.sk. šoseja). Izņemot "Fēniksa" autostāvietā dega gaismas.

Irma
Iecava
JAUTĀJUMS

(30.04.2017.)

Sveiki! Kāpēc Iecavā laternas nedeg?

Irma Bosko
Iecava
JAUTĀJUMS

(28.04.2017.)

Cik no pašvaldības budžeta naudas izmaksāja jaunās interneta mājas lapas izstrāde, tai skaitā jaunā dizaina izstrāde, pašas mājas lapas izveidošana un informācijas pārnešana no iepriešējās mājas lapas? Kas šos darbus veica?

Jurītis
Iecava
JAUTĀJUMS

(24.04.2017.)

Gribu uzdod jautājumu pašvaldībai: Kāpēc tumšajā diennakts laikā Iecavā nedeg neviena laterna?

iecavnieks
iecava
JAUTĀJUMS

(21.04.2017.)

Kad beidzot tiks sakārtots zālājs pēc neveklajiem sniega šķūrēšanas darbiem ziemā Krasta un Puškina ielas krustojumā? Drīz būs jāsāk pļaut zālājs, ko paveikt nebūs iespējams.

Artis, Vītiņš
Puškina iela
JAUTĀJUMS

(21.04.2017.)

Labdien! Skolas ielas remontdarbu laikā ir ierobežota (brauc tikai iedzīvotāji, kuri tur dzīvo) satiksme, līdz ar to krustojumā ar Rīgas ielu luksoforu iesaku atslēgt, lai tas neveidotu garās rindas no Rīgas puses. Domāju, ka tas arī samazinās satiksmes intensitāti uz Baldones ielas pa kuru daudzi apbrauc radušos sastrēgumu. Skolēniem drošai Rīgas ielas šķēršošanai paliek E.Virzas iela pie luksofora vai gājēju pāreja pie Zemgales ielas.

Zane
Iecava
JAUTĀJUMS

(09.04.2017.)

Labdien! Vēlos jautāt kad ir plānota Edvarda virzas ielas 25 ēkas renovācija, acīmredzot novada domei nerūp iedzīvotāju drošība, jo uz sūdzībām netiek reaģēts. Balkoni ir katastrofālā stāvoklī un var jebkad sabrukt, ēku siltināšana un fasādes atjaunošana "bļauj" pēc remonta, vai tiešām jums vajag, lai notiek tas pats scenārijs, kas nesen notika vienā no Rīgas dzīvokļiem, kad sabruka balkons? Izdariet labu darbu uz pašvaldību vēlēšanām, vismaz būs kāds labums!!! Paldies par neko

Vīlies cilvēks
Edvarda virzas iela 25
JAUTĀJUMS

Labdien! Lūdzu izsveriet iespēju uzstādīt putnu atbiedēšanas balonus arī Virzas ielas ozolu alejā - citādi šobrīd ir tā, ka no rītiem ejot uz un pa dienu nākot no darba, jāiet kā pa mīnu lauku - vārnas, piedodiet, "liek uz galvas"

Iecavnieks
Iecava
JAUTĀJUMS

(27.03.2017.)

Labdien! Kādēļ netiek kopta Iecavas estrāde? Trešo nedēļu eju, un nekas nav mainījies - pilns ar stikliem, piegružots, pērno lapu kaudzes, piemēslots. Vai tiešām ir jāgaida lielā talka, vai kādi svētki, lai to sakoptu? Bērnus tur vest nevar, bail ka savainosies uz stiklie, un atbraukušos ārzemju viesus bija kauns vest rādīt, kaut viņi to ļoti gribēja. Kauns ka viens no nozīmīgākajiem Iecavas objektiem, ir nolaists līdz tādam stāvoklim!

Inga Strautmane
JAUTĀJUMS

(27.03.2017.)

Labdien! Pēc jaunās Mūzikas un mākslas skolas ēkas atvēršanas Grāfa laukumā ir aktualizējies jautājums par celiņu parkā, kas ved no skolas līdz koka gājēju tiltiņam. Ziemā tur vakaros ir tumšs, rudeņos un pavasaros dubļi. Pēc vecāku ierosinājuma kopsapulcē(direktore solīja ziņu nodot domes deputātiem), vēlāk deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu uzlabot celiņu un iekļaut izdevumus 2017 gada tāmē. Jautājums: vai un kad tiks veikti uzlabojumi? Paldies!

Skolnieka tētis
Iecava
JAUTĀJUMS

(10.03.2017.)

Kaa ir plaanots ierobezhot vaarnu invaaziju parkaa un centraa?

Iecavniece
Iecava
JAUTĀJUMS

(06.03.2017.)

Vai Iecavas pašvaldības iestādēs taisās būt kāds algas pielikums, vai citādi motivēt darbiniekus palikt strādāt (vai ieviest koeificentu no minimālās algas, kad paceļ minimālo algu tad atalgojums palielinās), jo atalgojums cik savā starpā runāts nav mainijies jau kādus divus gadus, lai gan minimālā algu lēnām valstī tiek palielina. Rodas sajūta, ka atalgojums lēnām pietuvināsies minimālajai algai.

Māris Senkovs
Iecava
JAUTĀJUMS

(05.03.2017.)

Labdien, kādēļ Iecavas pašvaldība nenodrošina pirmsskolas bērnu bezmaksas ēdināšanu, kā tas notiek daudzās citās pašvaldībās, piemēram, Vecumnieku novadā no 1.-12.klasei? Arī Latvijas Pašvaldību savienība rosinājusi bezmaksas ēdināšanu nodrošināt visiem pirmsskolas vecuma bērniem. BTA likums nosaka, ka bērna tiesības valsts nodrošina visiem bērniem bez jebkādas diskriminācijas. Ģimenēm ar maziem bērniem tas būtu ļoti nozīmīgs atbalsts. Paldies.

Kristiana
Iecavas novads,
JAUTĀJUMS

Labdien! Pie dzīvokļu mājas Rīgas ielā 21 pagalmā ir saglabājusies vēsturiska smilškaste bērniem. Vai būtu iespējams to atjaunot, lai mazie varētu spēlēties?

Sigita
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien, Iecavā ir it kā labi sakopta vide, laba infrasruktūra, bet pašā Iecavas centrā, autoostā, kur katru dienu apgrozās gan Iecavnieki, gan iebraucēji sabiedriskā tualete ir Iecavas kauna traips. Smaka tāda,ka uz vēmienu rauj, pods bez vāka, kur nu vēl gribēt tur atrast tualetes papīru un ziepes ar ko rokas nomazgāt. Kā arī pilna miskaste ar alkohola pudelēm, laikam vietējo bomžu dzertuve.... Varbūt ir vērts tur izveidot maksas WC, kā tas ir daudzviet, pie durvīm iemet monētu un tās atveras. To ierīkot nav dārgi un arī būs nauda papīriem un ziepēm.

Uldis Āboliņš
Salaspils
JAUTĀJUMS

Labdien! Sakarā ar ceļu remontu Skolas ielas sākumposmā, šobrīd ir daudz autovadītāju, kas regulāri pārkāpj noteikumus. Viņi brauc zem „ķieģeļa” („iebraukt aizliegts”), nogriežoties no Virzas ielas uz Dārza ielu (gar VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” teritoriju). Ja līdz šim tas vēl bija pieciešams, tad tagad līdz kādam negadījumam vairs nav tālu. Jāatgādina, ka no rītiem un vakaros šo ceļu aktīvi izmanto gājēji, vecāki ar bērniem, visi kam ir kāds sakars ar bērnudārzu „Cālītis”. Ignorējot ceļa zīmi „braukt aizliegts”, traucas arī pretējā virzienā (no Zemgales ielas nogriežas uz Dārza ielu). Ir šausmīgi, kad kārtējais pārgalvis nesas pretī gājējiem. Jāpiebilst, ka iela nav pārredzama (pagriezieni, krūmi u.c.). Kā risinājumi varētu būt: 1) šķērslis no Virzas ielas puses (šlagbaums vai liels akmens); 2) uzstādīt zilo zīmi „vienvirziena ceļš” – no Zemgales ielas puses; 3) ātrumu ierobežojošie vaļņi jeb „guļošie policisti”.

Jānis
Iecava
JAUTĀJUMS

(17.01.2017.)

Godājamie domes priekšsēdētāji saskāros ar tādu problēmu slidenam ietvēm !!!! Biju prasijis sētniekiem kādēļ viņi neber sāli??? Sētnieki adbildēja sekojoši - Mums iecavas komunalais dienests neizsniedz sāli,jo viņiem nesot sāls... Pastavot ara un pavērojot cik čakli sētnieki cenšās atbrīvot ledu no ietvēm,bet cilveki vienalga ejot krī!!! Žēl mūsu sētniekus viņiem jācieš no cietušo gājēju pērmetumiem par itka neizdaritu darbu... Jautājums sekojoš! Kāpēc nedod komunālais dienests sētniekiem sāli? Kur paliek apsaimniekošanas maksata iecavas iedzīvotāju nauda? Kura persona ir adbildiga par sals ieprkšanu un isniekšanu? Ar cieņ komunālās apsaimniekošana maksātājs.

Godīgs Pilsonis
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(10.01.2017.)

Labdien. 26. decembrī Iecavas kultūras namā bija pasākums bērniem ar īpašām vajadzībām. Saņēmām ielūgumu, bet bērns uz pasākumu nevarēja ierasties. Tāpēc 9. janvārī devos uz Iecavas sociālo dienestu, lai pret ielūgumu saņemtu bērnam domāto paciņu. Dienesta darbiniece man atbildēja: "Ko jūs, paciņas ir beigušās!". Vēlos noskaidrot, kur paliek neizņemtās paciņas? Vai paciņas ir mazāk nekā ielūgumi? Mēs neesam vienīgie, kas netika uz pasākumu.

Inita
Iecava
JAUTĀJUMS

(06.01.2017.)

Labdien! Vai Iecavas novadā ir izstrādāti noteikumi vai pasākumu kopums vidi degradējošu (piem., sliktā tehniska stāvoklī esošu būvju, zemes) objektu identificēšanai, objektu sakopšanai un piekļuves ierobežošanai? Kādi objekti šobrīd ir kvalificēti kā vidi degradējoši? Piemēram vecā kantora ēka Grāfa laukums 9 (precīzu adresi nezinu). Jau gadiem šajā teritorijā ikvienam divkājainam vai četrkājainam interesentam ir pieejamas nenoslēgtas veca pagraba telpas, kuras ir pārvērtušas par atkritumu izgāztuves vietu. Varbūt ir iespējams likt būvju īpašniekiem sakopt ēkas, inžnierkomunikācijas vai vismaz nepiederošām personām ierobežot piekļuvi šīm būvēm, tās norobežojot, aizslēdzot v.tml. Paldies par atbildi!

Diana
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Sakiet lūdzu vai Iecavas pašvaldība bērniem Ziemassvētku paciņas nedod? Jo Bauska dod? Vai atkal dod tikai tiem, kas iet bērnudārza bet kas neiet tiem nekā. Kapēc notiek bērnu šķirošana?

Gunita
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

Labdien! Informēju, ka Zemgales ielā, posmā no A7 šosejas līdz Dzirnavu ielai nedarbojas vismaz 3 ielas apgaismojuma lampas un daļa ielas ir pilnīgā tumsā, t.sk. lampa pie Zemgales ielas 36. Esam vairākkārt sūtījuši ziņu sadaļā "Ziņo mums", bet jau ļoti ilgu laiku (vairāk kā mēnesis) nav nekādu izmaiņu. Ceram, ka drīzumā lampas tiks salabotas. Priecīgus svētkus!

ILZE
Zemgales, Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Sakiet lūdzu, cik ilgi Vītolu ielas iedzīvotājiem būs jāstaigā pa neapgaismotu ceļu, cik ilgi jau šī iela pastāv un cik ilgi būs jāgaida līdz pirmajām laternām uz tās?! Tikai lūdzu bez stāsta par neapbūvēto pļavu un sarežģīto komunikāciju izbūvi. Paldies!

Gints
Iecava, Vītolu iela
JAUTĀJUMS

Labdien. Kāpēc, kad nokusa sniegs, uz Iecavas pagasta ceļiem izbrauca neadekvāts sniega tīrītājs un sabojāja visas ceļa malas. Visas šķembas, ar ko aizbēra ceļa malas bedres pavasarī, izraka, uzmeta virsu zālājam, sastūma zemes kalnus. Kas to tagad labos? Sabojāta Dzirnavu iela, Zemgales, Vītolu.

Svetlana Rubenkova
Rīgas iela,Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Vai varētu lūdzu pastāstīt, pēc kāda principa tiek pieņemts lēmums kādas ielas attīrīt no sniega un kādas nē. Robežu ielas atzars kur ir 6.8.10 utt nez kāpēc paliek sniegā, tajā pat laikā "lielā" Robežu iela, Rūpniecības iela un pārējās apkārtnē ir izšķūrētas. Bērni kamēr tiek līdz asfaltētai ielai ir ar slapjām kājām, ar ratiem pārvietoties ir labs izaicinājums, par vecākiem cilvēkiem uz mūsu ielas es vispār nerunāju.

Jānis Janušjavičs
Robežu iela
JAUTĀJUMS

sveiki.sakiet lūdzu vai iecavai tiešām bij vajadzīgs tads veikals ka patreiz Alkoutlets Rises vietā? tā visi nodzērušies pa iecavu klejo ka normāli caurcentru iziet nevar. vakaros pie veikala uzturas daudz dzērušu jauniešu.nemaz nerunajot kas tur darās piekdienās sestdienās. vienīgā diena kad vakaros ir miers kad veikals 17,00 aizveras. darba dienās tas nav izturams. lūdzu padomājiet par iecavas iedzīvotajiem. cilveki arī nevar izbraukt jo veikala, regulari tur stav kada kravas mašīna

santa
iecava,centrs
JAUTĀJUMS

Kādēļ Iecavas mājaslapā nav ievietota informācija arī par Dzimtmisas PII ?

A
d
JAUTĀJUMS

Labdien! Visā Latvijā no 1.novembra tiek demonstrēta Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika". Vai Iecavā arī būs iespēja skatīt šo filmu? Paldies!

Elīna Rudzīte
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Lūgums "Iecavas Ziņu" redakcijai veikt "pētniecisko darbu" un informēt ieinteresētos novadniekus. Vai varētu lūgt plašāku skaidrojumu - kā tiek izlietota pašvaldības budžetā atvēlētā nauda kultūras norisēm Iecavas novadā? Ir pieejama informācija, ka kultūrai kopā atveltīts 576722 Eiro, kultūras nama budžets 344281 Eiro, kas tālāk sadalās smalkāk un tajā skaitā ietilpst arī nama darbinieku algas! Kur paliek mūsu kā nodokļu maksātāju nauda? Tajos "pāris" pasākumos gadā, uz kuriem sen jau neviens nevēlas doties to morālā senuma dēļ? Ar ko nodarbojās kultūras nama vadība un tuvu stāvošās personas vasaras laikā, kamēr kultūras nams bija slēgts remontam (bezalgas atvaļinājums laikam tas nebija)? Varbūt kultūras nams varētu saviem novadniekiem pastāstīt ko ir paveikuši 2016.gadā un kas tiek plānots 2017.gadam - mums ir vēlēšanās/tiesības zināt! Mēs visi par to maksājam ne mazos līdzekļus! Paldies jau iepriekš!

Valdis Abols
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Esmu ļoti vīlies Iecavas novada domē, sakarā ar to kad tiek uzdoti drošībai svarīgi jautājumi un uz kuriem tiek saņemtas interesantas atbildes. Dzīvojam Edvarda Virzas ielā 25, piektajā stāvā, balkoni ir jau uz sabrukšanas robežas metāla leņķi un konstrukcijas kuras tur smago betonu ir vecas un sapuvušas, uz balkona iet nedrīkst viss, balkons kustas un uz tā atrasties bīstami nerunājot, kad tas ir piektajā stāvā un uz pārējiem balkoniem ir tāda pati situācija. Es nesaprotu kā domē var pateikt, kad tā ir mūsu problēma un jālabo tas ir pašiem. Pašiem jālabo? tas ir normāli piektajā stāva demontēt, labot balkonus pašiem?! Piedodiet tas nav normāli, ja uzgāzīsies lejā esošajiem kaimiņiem un vēl kāds cietīs, nebrīnos cik daudz un garas būtu tiesas prāvas. Kā iedzīvotāji paši var jaukties mājas konstrukcijā un labot bez pieredzējušu cilvēku līdzdalības. Un maksāt par to vel visu, piedodiet kam tā nodokļu maksātāju nauda paliek galu galā, visiem ir viens dzīvokļu namsaimnieks. Aicinu atrast ātri risinājumu šai problēmai!

Guntis Berzs
JAUTĀJUMS

Labdien!

Iecavas iedzīvotāji jau Jums ir jautājuši par Iecavas kārtības dienesta darbības principiem un funkcijām. Vienmēr tiek atbildēts, ka kātības dienests veic preventīvas funkcijas, apseko Iecavu motorizēti, pa noteiktiem maršrutiem. Varbūt iedzīvotāji šajā portālā var saņemt tādu kā rakstisku atskaiti par kārtības dienesta paveiktajiem darbiem augusta mēnesī? Arī manuprāt šo 4 cilvēku darbs darba dienās no 9:00 - 17:00 ir neproduktīvs. Paskaidrojiet lūdzu, kādi ir kārtībnieka tiešie darba pienākumi, neskaitot motorizētu Iecavas apsekošanu? Regulāri tiek lietots grādīgais sabiedriskās vietās, tajā skaitā arī bērnu laukumā pie Domes ēkas. Pie Rises, autoostā, uz tirgus, estrādē. Viss apkārt tiek piemēslots, pievemts, tiek sadauzītas pudeles. Regulāri jaunieši atpūšās bērnu laukumā pie Domes, viss tiek piespļaudīts ar saulespuķu sēklām, piegružots. Regulāri autoostā sēž pīpmaņi, kāpēc kārtībnieki to nekontrolē? Arī svētdienās pa tirgu staigā daudz pīpmaņu, itkā sabiedriska vieta. Vai Jums nešķiet, ka Iecavas kārtības dienesta darba laiku vajadzētu mainīt? Vai Jums nešķiet, ka Iecavas kārtībniekiem vajadzētu izstrādāt maršrutus, kuros viņi pārvietojas ar kājām un labāk var pamanīt Iecavā notiekošās nekārtības, kas notiek galvenokārt darba dienās pēc 17:00 un brīvdienās?!

Iecavas mamma
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Kāpēc autoostas rekonstrukcijā neviens neparedzēja uzbrauktuvi no tirgus puses (pie Narvesena)? Vai ir iespējams šādu izveidot? Ir ļoti problemātiski nobraukt no paaugstinājuma ar bērna ratiem.

Iecavas mamma
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vairākus mēnešus iepriekš pašvaldībai uzdevu jautājumu par Baldones ielas gājēju ietves bruģa seguma atjaunošanu vietās, kur, radušās bedres, iekritumi un nelīdzenumi. Pašvaldība atbildēja, ka Baldones ielas gājēju ietves remontdarbi ir paredzēti šogad. Vasara ir beigusies, bet darbi vēl nav veikti. Lūdzu, sniegt informāciju, kad tieši šie infrastruktūras uzlabošanas darbi tiks veikti?

Laine Baha
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien!

Zemgales iela pie bērnudārza Cālītis no visām pusēm ir applūdusi. Pāris gadus atpakaļ tika veikta kanalizācijas izbūve, bet diemžēl viņa neko daudz nedod. Bērnus aizvest uz/no bērnudārza ar sausām kājām bez gumijniekiem nav iespējams, nemaz nerunājot par parastiem Zemgales ielas gājējiem. Kad beidzot Zemgales ielā tiks izveidots trotuārs ar lietus notekūdeņu kanalizāciju, lai droši varētu vest bērnus uz dārziņu? Izrociet kaut vai grāvi un šī problēma tiks atrisināta, vai arī pie Skolas ielas rekonstrukcijas paredziet šo mazo posmu kā papildu darbu.

Kaspars
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai lūdzu varētu izskaidrot Iecavas kārtības dienesta (4 cilvēku!) darbības principus/funkcijas? Kam domāts šāds dienests ar darba laiku no 9:00 līdz 17:00, ja nekārtības galvenokārt sākas darba dienu vakara stundās, kad cilvēki pārrodas no darbiem un nedēļas nogalēs. Darba laikā Iecavā viss ir kluss un mierīgs. Patrulēšana ar auto darba dienas vidū šķiet līdzekļu izšķērdēšana. Tam pietiktu ar vienu darbinieku, bet tieši vakara stundās pēc pl 17:00 varētu šie darbinieki sākt darbu, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi varētu ierasties notikumu vietā, jo diemžēl valsts policija ierodas ne ātrāk kā pēc 20min, kad bieži vien jau viss atrisināts.

Iecavas iedzīvotājs
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien,sakiet kad beidzot tiks risināta lieta sakarā ar klaiņjošiem suņiem??? Vai pašiem būs tos suņus jābāž maisā un uz patversmi jāved??Tas nav normāli ka Iecavā nekur nevar iziet pastaigā ar suni(kas ir piesiets pie pavadas)un bērniem,lai nepiesietos kāds suns,neko nesaku ja vienreiz max divreiz suns aizsprūk no sētas,bet ja visu laiku vieni un tie paši suņi skraida un tie saimnieki,kas sauc,bet suņi nekad neklausa,beidzot lai nopērk pavadas un tur viņus pavadā,nevienā pilsēta tā nav kā pie mums šeit,tie suņi skraida un nevienam nav daļas,kapēc man būtu jāmet maisi no rokas jāker bērni un suns jāņem rokās,ja es savu suni vedu pie pavadas un neļauju skriet virsū visiem?!Paldies,ceru,ka beidzot sāks kaut ko darīt lietas labā.

Dana
Rīgas iela
JAUTĀJUMS

Vai mums Iecavā ir iespēja vērsties pie pašvaldības policijas zvanot uz konkrētu Nr. ,Ja gribam vērst uzmanību par nekārtību Iecavā, vai apdraudējumu savai veselībai! Uz kādu nr. zvanīt, ja gribi redzēt policiju pēc iespējas? šodien!?

Valdis
Iecavā
JAUTĀJUMS

Labdien!

Vai ir plānots auto stāvvietā, kur atrodas pašvaldība, veikt izmaiņas? Vai vispār ir kādi plāni auto novietošanai iedzīvotājiem Iecavā?! Interesē vai invalīdu stāvvietā pie pašvaldības adreses ir plānots piemēram papildus plāksnītes ar laika ierobežojumiem? Nu teiksim līdz pašvaldības darba dienas beigām, jebšu aptiekas darba laika, jo naktīs šīs vietas stāv tukšas pateicoties pašv.policijai!! Tāpat jūsu stāvvietas, kas aprīkotas ar darba laikiem no 6.00 rītā? Tauta gan runā ka Pelsim tā vajagot, bet viņa darba laiks šķiet ka atšķiras no pašvaldības darba laika! Vai šīm lietām ir vajadzīga parakstu savākšana,vai kā citādi tas ir atrisināms!?

Valdis
Iecavā
JAUTĀJUMS

Labdien!

Ikdienā ejot pa Iecavas centru (tirgus, autoosta, Domes laukums-pagalms), bieži nākas redzēt bērnus, pēc izskata ap gadiem 12-15, kas laiski vada brīvlaiku smēķējot, lamājoties utml. Pēdējais, manuprāt, trakākais redzētais - zēns ap gadiem 13, kurš mierīgi smēķēdams sasaucas ar draugu kādas no daudzdzīvokļu mājas augšējiem stāviem pēc vieniem naktī. Vai tiešām nav iespējams noorganizēt kādu kārtības uzraugu vakara un nakts stundās? Mulsina fakts, ka šie jaunieši pat necenšas slapstīties.

Austra
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien, vēlos uzzināt vai Iecavā dārziņu rajonā, kas atrodas netālu no Grāfa laukuma un Ozolu ielas, drīkst kurināt ugunskurus vai zāli, kā to dara katru vakaru šajos dārziņos. Vakarā nav iespējams atvērt vaļā nevienu logu, jo zāles dūmi ir diezgan kodīgi. Vasarā, kad ir karsts, vakars ir tas kas dod veldzi, bet nevar jau logus vērt vaļā, jo kāds tur patstāvīgi kurina kaut ko. Vai tiešām cilvēki vairs nemāk taisīt kompostus?!

Valdis
iecava
JAUTĀJUMS

Zem tilta pār Iecavu pie veikala TOPs grādīgā mīlētāji aiz sevis acīmredzot regulāri atstāj atkritumus - pudeles un bundžas. Būtu jauki, ja tas kam šī teritorija pieder apsaimniekošanā šo vietu uzkoptu biežāk, jo nokāpjot pa kāpnītēm apskatītes upi paveras neestētisks skats.

Vilnis
Iecava
JAUTĀJUMS

Kā ir plānots cīnīties ar vārnām, kuras nupat ir ievākušās arī centrā?

Inga
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Gribētu vērst uzmanību, ka jau vairākas nedēļas Iecavas upes parka tuvumā dzīvojošo māju iedzīvotājus ir burtiski apsēdušas vārnas un mazie kovārnēni, sevišķi tas ir pastiprinājies pēdējās dienās. Vai tiešām mums 24 stundu garumā ir jāklausās nenormālā ķērkšanā. Visi māju pagalmi un jumti ir nobārstīti ar vārnu izkārnījumiem. Jau vairākus gadus atpakaļ bija novērojama šī pati parādība, bet pēc tam vairākus gadus bija salīdzinoši mierīgi. Gribētos uzzināt kā pašvaldība taisās ar to cīnīties, jo tas vienkārši nav normāli- rodas sajūta, ka dzīvojam izgāztuvē vai kapos.

Dace Legzda
Puškina iela
JAUTĀJUMS

Labdien!

Vēršos pie pašvaldības ar jautājumu par ūdens patēriņa pārtēriņu daudzdzīvokļu mājās.

Pēdējā ūdens un kanalizācijas rēķinā ir parādījusies ailīte,kurā bez dzīvoklī notērētā ūdens daudzuma ir visas mājas kopējā patēriņa ūdens starpība.Pārrunās ar Iecavas DZKS pārstāvi, secinu, ka ir MK Nr.1013 p.19 noteikumi, kas nosaka, ka dzīvokļu īpašniekiem šī starpība jānomaksā, bet esmu informēta, ka ir arī MK Nr. 1013 [1]kas papildināti ar 19.1 punktu, kurā teikts, ka pārtērēto ūdens daudzumu sadala uz tiem dzīvokļiem, kuri nav veikuši ūdens skaitītāju maiņu,kuri nav laicīgi nolasījuši rādītājus,vai kuri nav ielaiduši ūdenssaimniecības pārstāvi dzīvoklī nolasīt skaitītājus. Tā kā neatbilstu nevienam no augstāk minētajiem kritērijiem, tad vēlos uzzināt kāpēc esmu to dzīvokļu starpā kam jāmaksā par pārtērēto ūdens daudzumu?

Pieļauju domu, ka DZKS atbildēs, ka visi dzīvokļi neatbilst augstāk minētajiem kritērijiem, tad man ir pretjautājums.Ja visi dzīvokļi ir tik centīgi, kāpēc rodas pārtēriņš? Kāda jēga ir ūdens skaitītājiem dzīvokļos? Es maksāju par savu notērēto ūdens daudzumu,bet rēķinu piestāda neatbilstoši manam patēriņam.Vai te nebūtu patērētāju aizsardzības likuma pārkāpums?

Man nav jānorēķinas par pakalpojumu ko neesmu saņēmusi. Vai nevar būt ka vaina ir ūdens noplūdei ārpus mana dzīvokļa? Ja kāda no ūdens piegādes caurulēm ir ar defektu un ūdens daudzums noplūst, vai ūdenssaimniecībai nav jāmeklē problēma, kur tas paliek? Kāpēc tieku vainota un kāpēc man jāmaksā par ūdens pārtēriņu, ja neesmu to izlietojusi?

Anda
Zorģi 2
JAUTĀJUMS

Naudas balva par bērna piedzimšanu ir visās pašvaldībās un grāmata Mūsu bērns nav nekas vairāk par reklāmu. Žēl, ka Iecavas pašvaldība slinko, jaunie novada bērniņi noteikti ir pelnījuši pasākumu. Vai tiešām pašvaldība neko tādu nevar noorganizēt?

Dace Bērziņa
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Regulāri redzu, ka Iecavas centrā pie mājām saimnieki ved nokārtoties savus suņus un aiz viņiem nesavāc. Vai ir kāds, kas varētu to pakontrolēt? Neesmu redzējusi, ka kārtībnieki patrulētu Iecavā, visu laiku vizinās dienasta auto. Varbūt vajadzētu izvietot Iecavā vairāk atkritumu urnas? Vai varat painformēt novada iedzīvotājus par sodu, kas pienākas, ja viņi nesavāc pēc sava mīluļa? Riebjas skatīties uz piekakātajiem zālājiem:(

Dace Bērziņa
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai Iecavas novads sveic jaundzimušos bērnus? Vai ir kāds pasākums? Daudzās citās pašvaldībās ir http://m.staburags.diena.lv/novadu-zinas/jaunjelgavas-novada/foto-jaunjelgavas-novada-mazulu-cildinasanas-svetkos-133983 , neesmu manījusi, ka Iecavā kas tāds būtu.

Dace Bērziņa
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Braucot ar auto, bieži sanāk griezties pa labi pie benzīntanka-astarte no Bauskas puses. Diemžēl tur nav papildjoslas, lai nogrieztos pa labi. Un kā zinām tur ir intensīva satiksme. Bet aizvien biežāk rodas situācijas, kad griežoties nost pa labi, mūsu "prātīgie" poļu šoferi ar smagajām mašīnām domā, kad tur joprojām, var braukt ar 90 km/h un taurē, jo traucēju viņu gaitām. Vai būtu iespēja nodrošināt, kad tur tiek, labākajā gadījumā, samazināts ātrums-kravasmašīnām? P.S. Ar fotoradara vai policijas klātbūtni. Jo kā mums te Latvijā pieņemts, kamēr nekas nenotiek tikmēr viss labi.

Didzis
Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai uz pasvaldibas briviem dzivokliem var pieteikties jebkurs pretendents? Ir kaut kadi nosacijumi?

Ieva Krumina
...
JAUTĀJUMS

Labdien. Kā var pieteikties uz pašvaldības dzīvokļa īrēšanu un kādas ir izredzes to saņemt? 

Ieva Krūmiņa
...
JAUTĀJUMS

Šī gada 8 marta sēdē deputāti lēma par domes priekšsēdētāja nosūtīšanu komandējumā uz Gruziju uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai, eksporta tirgus paplašināšanas iespējām, kā arī sadarbības iespējas amatniecības un tūrisma jomā. Vai kāds no deputātiem vai pats "Trīszvaigžņu Ordeņa" kavalieris Jānis Pelsis varētu informēt novada iedzīvotājus par šī komandējuma rezultātiem?

Modris Zakarītis
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

Labdien. Nesen pārcēlo uz dzīvi Iecavā un mani satrauc lielā vārnu ģints kolonija parkā. Visticamākais, ka šie punti ir kovārņi. Vai nav paredzēts (nu jau pēc ligzdošanas perioda) atbrīvoties no ligzdām? Putni paši par sevi nav kaitīgi, bet šobrīd ir vairāk kā 100 ligzdas (tātad šogad varētu būt ~450 putnu) tik mazā teritorijā rada apdraudējumu citām putnu un mazo dzīvnieku sugām. Kovārņi, lai aizsargātu savas ligzdas uzbrūk citiem putniem un mazajiem dzīvniekiem (piemēram vāverēm). Tas samazina citu dzīvnieku populāciju, un šobrīd radītais troksnis ir neizturams, un nav vēlēšanās atrasties brīnišķīgajā parkā vai tā tuvumā (troksnis būs vēl nepanesamāks, kad šķilsies jaunie putni). Iepriekšējā pašvaldībā, kurā mitinājos, ligzdas tika novāktas un tuvāko dažu gadu laikā neviena jauna ligzda netika uzvīta. Paldies jau iepriekš. A.c. A.A.

Artis Akmentiņš
Iecava
JAUTĀJUMS

Sveicināti!

Mani satrauc novada ceļu stāvoklis un uzturēšana Iecavas novadā. Ir ceļi ar grants un šķembu segumu, kuru vēsturiskais izbūvētais platums vēl nesenā pagātnē ir bijis pieci līdz seši metri, bet tie ar autogrideri tiek planēti 3,5 -4 metru platumā. Rezultātā abās ceļu malās ir sakrājies grants-šķembu materiāls 0,2-0,3 metru biezos vaļņos, kas rada bīstamus apstākļus satiksmei, jo divas vieglās mašīnas 3,5 metros nevar izmainīties un nevar uzbraukt arī uz vaļņiem ceļu malās. Šie vaļņi traucē ūdens novadīšanu no ceļiem, tiek pārmitināta ceļa sega un veidojas risas. Kāpēc ceļi netiek uzturēti kārtībā visā ceļa platumā un atbilstoši ceļu uzturēšanas prasībām?

Ja ceļš nav atbilstošs standartā noteiktajam platumam divvirzienu kustībai, tad jārisina problēma ar satiksmes organizāciju. Jautājums ir vienkāršs, kāpēc tiek audzināti vaļņi gar ceļiem sašaurinot ceļus, ja aiz vaļņa ir grāvis? Konkrēti man ir bijuši vairāki gadījumi ar neiespējamu izmainīšanos ar pretim braucošo transportu posmā no Dimzukalna līdz Jaunkalniņu kapiem.

Edgars Sturme
JAUTĀJUMS

Sveiki, Iecavā Rīgas ielā 25a ir bērnu laukumiņš, kurš nav savests kārtībā bērniem. Smilškaste galīgi tukša, soliņš salauzts, tās dažas kāpelējamās vietas arī sarūsējušas. Vai tiešām pašvaldība nevar visu šajā mazajā laukumiņā savest kārtība?

marija marija
Iecava
JAUTĀJUMS

(15.03.2016.)

Sveiki,gribēju uzzināt vai ir atļauts mazgāt mašīnu daudzdzīvokļu māju pagalmos? Kāds jaunskungs regulāri pirms izbraukšanas rūpīgi nomazgā savu auto ar putainu ūdeni. Tā nes vairākus spaiņus un atlikumu izlej pagalma vidū. Runa ir par Rīgas ielas 25a pagalmu.

marija marija
Rīgas iela
JAUTĀJUMS

(12.03.2016.)

Labdien! Ed. Virzas ielas taisnā ceļa garumā (no Domes uz ielas beigu pusi) autovadītāji izmanto iespēju netraucēti pārvietoties ļoti lielā ātrumā, kas ir galvenais iemesls šajā apkārtnē notriektiem dzīvniekiem. Tajā pat brīdī uz braucamās daļas var izskriet kāds bērns (gan no apkārtējām mājām, gan ceļā no bērnudārza), un ko tad? Vai ir plānots šeit uzstādīt guļošos policistus?

Signija
Iecava
JAUTĀJUMS

(29.02.2016.)

Labdien!!! Gribēju pajautāt,kāpēc vieglatlētikas sacensības 24.02.2016. B grupā zēniem tika kausi par uzvaru pasniegti,bet meitenēm nē? Paldies!!

Zigrīda
Bauska
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai Baldones ielu apsaimnieko pašvaldība? Ja jā, lūdzu, izskatīt iespēju apsekot Baldones ielu visā tās garumā un rast iespēju atjaunot gājēju ietves bruģa segumu vietās, kur, radušās bedres, iekritumi un nelīdzenumi (īpaši ap komunikācijas aku vākiem). Ietve ir sliktā tehniskā stāvoklī, to ir ļoti apgrūtinoši izmantot ar bērnu ratiņiem, kā arī gājējiem tā nav droša ekspluatācijā. Paldies jau iepriekš!

Laine Baha
JAUTĀJUMS

(11.01.2016.)

Vai parakstu vākšana šajā gadījumā derētu? Pēdējā iedzīvotāju sapulcē bija ieradušies maz cilvēku. Ja der parakstu vākšana, tad ir jāsavāc vairāk par 50% no dzīvokļu kopējā skaita? Finansiālo slogu uzņemas pašvaldība vai māja ( iet runa par zīmju izgatavošanu, uzstādīšanu, atļauju izgatavošana )?

Aleksandrs Redkins
Ed. Virzas iela
JAUTĀJUMS

(28.12.2015.)

Sveicināti! Sakiet lūdzu, kādas iespējas ir pie Ed. Virzas 26 nama pagalmā ierobežot svešu auto novietošanu? Varbūt ir iespēja ieviest atļauju sistēmu, līdzīgi kā tas ir Jelgavā un citur? Svētdienās, kad ir tirgus diena, mums nokļūt savā pagalmā ir tikai sapnis, jo tirgus viesi ir atstājuši savus auto pie mums, auto novietošanas kultūrā arī nav tā labākā, auto tiek novietoti pretī namu ārdurvīm un vēl uz gājēju celiņa. Ļoti iecienījuši mūsu pagalmu ir arī apkārtējo māju iemītnieki.

Eduards
Iecava Ed. Virzas 26
JAUTĀJUMS

Labdien! Kas Iecavā nodrošina un rūpējas par kārtību darbadienās ārpus darba laika (no 17.00 - 8.00) un brīvdienās? Vai tad noziegumi tiek pastrādāti darba laikā? Tieši tāds ir pieņemšanas laiks mūsu iecirkņa insektoram.Es neredzu jēgu šādam inspektoram, kurš nedežurē visu diennakti. Uzskatu, ka tā ir lieka naudas izmešana. Pēdejo reizi Iecavā policijas mašīnu redzēju 1. septembra rītā, patrulējot uz Baldones ielas. Uzskatu, ka taisni tumšājā laikā vajag nodrošināt policijas klātbūtni. Iecavnieki ir pelnijuši dzīvot drošībā. Pamēģiniet vakarā (ap 20;21;22) no autoostas vienatnē aiziet līdz Ozola ielai vai Sila ielai.Vai agri no rīta, uz pirmo autobusu. Arī pašā autoostā dzērāju netrūkst. Kapēc vairs nav mūsu iecirkņa? Vajadzēja palīdzību, pārs minūtēs puiši bija klāt. Tagad, pazvanot, uz 112 (uztraukumā jau citu telefonu neatceries) aiziet ~5min. kamēr savieno ar vajadzīgo personu un kur nu vēl atbraukšana no Bauskas, ja vispār atbrauc.

Sanita
Sila iela
JAUTĀJUMS

Labdien, būtisks jautājums - šodien tiek apbalvoti sportisti un to labākie treneri, kāpēc futbolisti nav iekļauti šajos sarakstos, manuprāt šogad FK Iecava ir ļoti būtiski Iecavas vārdu nesis Latvijā ar nozīmīgām uzvarām, un vietas ir nozīmīgas , 2006.gada puiši cīnās visu laiku labāko trijniekā, starp ļoti spēcīgām Latvijas komandām - Skonto sporta skolu un arī Rīgas futbolu skolu, vai Jums liekas, ka šie ir maznozīmīgi rezultāti, puiši pagājušo gadu bija ļoti lepni par saņemto apbavlojumu no Iecavas domes puses, tas bija kā motivācija cīnīties tālāk, šogad viņi ir savā U-9 grupā, 5.labākie, vai šie skaitļi ir mazsvarīgi, FK Iecava, šis bija līdz šim lielākais sasniegums, spēlēt Latvijas mērogā!

Ilze Hofmane
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(30.11.2015.)

Labdien! Vēlējos piedalīties publiskajā apspriešanā par SIA «Joker LTD» totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietas atvēršanu Rīgas ielā 16. Sakiet, lūdzu, kā to varu izdarīt? Pašreiz izskatās, ka piedalīties var tikai pensionāri vai bezdarbnieki.

Zane
Iecava
JAUTĀJUMS

(30.11.2015.)

Labdien! Jau kuro reizi no rītiem pie Iecavas vidusskolas vēroju kā vecākiem tiek aizrādīts par to, ka, atvedot bērnus uz skolu ar automašīnu, tās tiekot novietotas direktorei un skolotājiem paredzētajās vietās. To, ka vieta aizņemta, it kā norādot cipars, kas izvietots uz apmales. Citu norāžu tur NAV! Jautājums - vai mums kā vecākiem ir vai nav tiesības stāvēt jebkurā brīvajā vietā, atbilstoši CSN, kas atrodas jaunajā stāvlaukumā pie skolas? Vai arī pastāv kāds oficiāls aizliegums, par kura esamību vēl nav izliktas / nekad nebūs attiecīgās norādes? Ļoti negribētos iedzīvoties kādā protokolā...

Lūdzu precizēt!
Skolas iela 4
JAUTĀJUMS

(28.11.2015.)

Sveiki vēlreiz, ļoti neapmierina Jūsu atbilde uz manu jautājumu par Iecavas sieviešu klubu "Liepas". Es jau kontaktējos ar kluba biedriem un viņi ir sašutumā par to, ka Iecavas pašvaldība neatbalsta Iecavas sieviešu klubu "Liepas", kur organizācija ir palīdzējusi un nesusi labus vārdus un atsaucību par Iecavu un tās pašvaldību, bet Jūs biedrus atstāsiet bez telpām ? Kā, lai turpina darīt labus darbus ? Vai arī šajā jomā Jums ir paredzēts ietaupīt un dalīsiet savus kabinetus ar biedriem ?

Irma
Iecava
JAUTĀJUMS

(26.11.2015.)

Sveiki, Vēlos uzzināt kur ar jauno gadu varēs apmeklēt Iecavas sieviešu klubu "Liepas"?

Irma Bosko
Iecava
JAUTĀJUMS

(21.11.2015.)

Vai Iecavas pašvaldībā plāno piedalīties 59 milj. eiro programmā, kuras mērķis ir palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībā?

Vilnis
Iecava
JAUTĀJUMS

(11.11.2015.)

Labdien! Man ir šāds jautājums, ko iesākt ar klaiņojošiem suņiem? 3 vilku suņi klaiņo, dzenā stirnas, uzbrūk mājdzīvniekiem, pie kā vērsties? Dzīvoju lauku mājās, kurās man ir jājūtas droši, bet īsti nevaru ne ar zīdaini ārā iziet, ne suni izlaist, jo ik pa laikam siro sveši dzīvnieki.

Elīna
Iecava
JAUTĀJUMS

(09.11.2015.)

Sveiki, vēlos uzzināt, kā ir ar bērnu dārza mēneša maksu bērnam, kuram oktobrī palika 5 gadi, bet iet viņš nevis obligātajos piecgadniekos, bet kopā ar četrgadniekiem, jo pirmajā gadā ar mazajiem bija divus gadus. Iet Cālītī. Vai man jāmaksā par visām ēdienreizēm - brokastīm, pusdienām un launagu? Vai tikai par brokastīm un pusdienām.

Marija
iecava
JAUTĀJUMS

(06.11.2015.)

Labdien! Paldies par skaistajām Ziemmassvētku dekorācijām pie ielu laternām! Tomēr, paskatoties kalendārā, neviļus rodas jautājums, vai Iecavā Valsts svētki netiek svinēti? Vai arī tie ir maznozīmīgāki par Ziemassvētkiem un Jauno gadu, lai pilsēta tiktu saposta Valsts svētku noskaņās?

Jolanta
Iecava
JAUTĀJUMS

(30.10.2015.)

Saskāros no rīta ar tādu situāciju, braucot uz bērnu dārzu "Dartija", tā saucamie "simtlatnieki " vāca lapas, izklīduši pa visu ceļu. No vienas puses plēves maiss ar lapām, no otras - mazais traktors un, kas pats interesantākais, Sabiedriskā kārtības dienesta darbinieks, kurš stāv gandrīz ceļa vidū un neiet malā, kad brauc mašīna. Vai tiešām nevar darbu sakārtot tā, ka sākumā tiek no vienas malas savāktas lapas, pēc tam no otras, lai neapgrūtinātu satiksmi no rīta uz bērnu dārzu "Dartija"? Tas atvieglotu dzīvi šoferiem un veicinātu drošu darbu "simtlatniekiem". Šī nav vienīga situācija, kad redzu tādu visatļautību no "simtlatnieku" puses.
 

iedzivotaja
Iecava
JAUTĀJUMS

(24.10.2015.)

Labdien! Tā vietā, lai Iecavas pašvaldība uzceltu peldbaseinu vai mūsdienīgu sporta kompleksu, vadība nostājās mazākuma pusē, un notērē vairākus miljonus mūzikas skolas būvē. Iecavas novada deputāti nerēķinās ar vairākuma iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām. Apstiprinot projektus ,kas būtu saistoši aptuveni 100 bērniem piecas stundas dienā. Aizbildinoties ar to, ka baseina uzturēšana ir salīdzinoši dārga. Absurds! Nemaz nerunājot par jauno būvju kvalitāti un par to izmaksām, dārgo ekspluatāciju, energoefektīvāti, kas ir atsevišķs stāsts. Kronis visam ir Iecavas autoosta. Sajēga no apsaimniekošanas ir zem katras kritikas. Nu, nav jums mugurkaula. Ar ko mēs lepojamies? Uzcelt ēku nav sarežģīti! Uzceliet kvalitatīvi ēku, kas vairākumam Iecavas novada iedzīvotāju uzlabotu dzīves kvalitāti, nevis atsevišķai indivīdu grupai. Atvainojiet, bet bez dancošanas un dziedāšanas ir arī citas aktivitātes. Es, iecavnieks, Jelgavas peldbaseinu un sporta zāli apmeklēju 2-3 reizes nedēļā. Esmu saticis tur daudzus novada iedzīvotājus, tajā skaitā arī skolotājus. Ar cieņu, Didzis Zeps

Didzis Zeps
Iecava
JAUTĀJUMS

(20.10.2015.)

Labdien! Gar jaunizveidoto stāvlaukumu pie jaunās Mūzikas un mākslas skolas un Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru ved gājēju ietve, kuras plāksnes gadu gaitā sašķiebušās un iesēdušās. Dienas tumšajā laikā ietve kļuvusi gājējiem bīstama. Vecā ietve ļoti disonansē ar visu skaisto, labiekārtoto un no jauna izveidoto ainavu. Varbūt ir iespēja šo ietvi un tās plākšņu klājumu salabot?

Laine Baha
Iecava
JAUTĀJUMS

(15.10.2015.)

Gribētu uzzināt, kā pašvaldības vadība rīkosies pēc formālās atbildes (atrakstīšanās) saņemšanas no Iekšlietu ministrijas, par policijas iecirkņa darbu Iecavā. Gribētu uzzināt arī to,kad tiks pārkārtots novada Sabiedriskās kārtības dienesta darbs, tā lai visi darbinieki nestrādātu vienlaicīgi. Noklausoties dienesta vadītājas ziņojumu (11.08.2015), radās iespaids par dienesta nepietiekamo kapacitāti un darbinieku lielo noslogojumu. Tai pašā laikā dienestam tiek uzlikti nolikumā neparedzēti darba uzdevumi. Joprojām kārtības dienesta darbinieki tiek nodarbināti ciemata sakopšanas darbos. Vai savākt no kokiem nokritušās lapas nav komunālā dienesta pienākums?

Modris Zakarītis
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(13.10.2015.)

Labdien. Te iepriekš minēts, ka poliklīnikas reģistratūrā esot jaukas pārmaiņas. Nezinu, kad tādas bija, bet tagad atkal ir jāsastopas ar vienmēr neapmierināto apkalpotāju. Nudien negribas kādu aizvainot, bet varētu mazliet laipnāk izturēties pret tiem, kas apmeklē šo iestādi.

Natalija Bezprozvanaja
Iecava
JAUTĀJUMS

(6.10.2015.)

Sveiki!

Sūtu jums pievienotu foto, par kuru ir jautājums. Skaidri var redzēt, ka stāvvietā brīvas vietas ir, bet katru vakaru mašīnas tiek turētas pretī kāpņu telpai. Nav izturams!! Vai tas ir atļauts? Ar ratiem iziet ārā ir pilnīgi neiespējami, jo brīvajā vietā, sānā ir aka, kas ir diezgan izbīdīta uz āru.

Elva
Virzas iela 25
JAUTĀJUMS

(30.09.2015.)

Labdien. Iegriezos Iecavas Veselibas Centrā,un ziniet beidzot bija prieks,ka reģistratūrā sagaida jaukas un laipnas meitenes. Prieks, ka esat ņēmuši vēra daudzu klientu vēlmes pēc pārmaiņām. Paldies.

Inta Liepa
Iecava
JAUTĀJUMS

(29.09.2015.)

Labdien. Kurš Iecavā atbild par pamestām mājām?

Gita
Iecava
JAUTĀJUMS

(28.09.2015.)

Es vēlējos pajautāt kapēc drīz jau kā nedēļu progresā ir atslēgts ielu apgaismojums?

Loreta
Ozolu iela
JAUTĀJUMS

(23.09.2015.)

Labdien! Jau krietnu laiku atpakaļ no iedzīvotāju vidus tika aktualizēts jautājums par uzbrauktuves ierīkošanu parka koka tiltiņam virzienā no centra uz PII "Dartija", taču uz šo brīdi uzbrauktuve nav izveidota. Ir tikai kāpnes. Sakiet, vai šo jautājumu ir plānots risināt un uzbrauktuvi ierīkot? Domāju, ka elementārs uzbrauktuves risinājums atrisinātu vairākas vides pieejamības prasības un atvieglotu dzīvi māmiņām ar bērnu ratiņiem. Jau iepriekš pateicos par atbildi!

Laine Baha
Iecava
JAUTĀJUMS

vietā kur bērns guva lūzumu, bija iztrūcis tieši viens dēlītis. vai tiešām domei nav naudas viena dēļa nomaiņai? kkaaa nešķiet, ka neatrastos lieks dēlis.....ludzu par šo uzrakstiet plašāku rakstu un informeejiet visus iecavniekus, ka domei nav naudas vienam delitim, jo shuumejas cilveeki

Laima
centrs
JAUTĀJUMS

(22.09.2015.)

Labdien, šeit ir citāts, no "DZ.K.S." atbildes uz 28.08.2015. nosūtīto vēstuli, bet vēlos oponēt, un, kaut gan pati esmu šajā skaitītāju rindā, katru mēnesi pie sava rēķina saņemu klāt krietnu summiņu par ūdens un kanalizācijas pārtēriņu, kaut gan arī man tika solīts, ka piesakoties rindā, pārtēriņš vairs netikšot aprēķināts. Manuprāt tas būtu tikai godīgi, jo skaitītāja uzstādīšana kavējas ne manas vainas pēc, bet zaudējumi rodas tikai manai pusei!!! Citāts: SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" informē, ka ūdens un kanalizācijas patēriņa starpības aprēķins tiek veikts, pamatojoties uz MK noteikumiem Nr.1013. Starpību dala uz dzīvokļu īpašumiem, kuros nav uzstādīti ūdens skaitītāji, vai to verifikācijas termiņš ir beidzies. Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.40, ūdens patēriņa skaitītāji verificējami reizi 4 gados. Ņemot vērā to, ka iedzīvotāji iepriekšējos gados skaitītāju verifikācijas termiņus nav ievērojuši, šobrīd SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" klientiem uz skaitītāju nomaiņu ir jāgaida aptuveni divi mēneši, jo izveidojusies rinda. Šajā laikā ūdens patēriņa starpība iedzīvotājiem, kuri pieteikuši skaitītāju nomaiņu, netiek aprēķināta.

Santa
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(22.09.2015.)

Sakiet kāpēc netiek apsekoti bērnu rotaļu laukumi? Pretī Virzas 25 mājai koka rotaļu laukumā nesen bērns lauza kāju. Kad vienreiz pašvaldība beigs aizbildināties ar to, ka tas un tas nav viņu īpašums un neko tur darīt nevar, un sāks rūpēties par tiešām salabotu un drošu vidi Iecavas ciema bērniem?

Laima
Centrs
JAUTĀJUMS

(22.09.2015.)

Labdien! Pastaigājot pa Dievdārziņa taku jau cik mēnešus upē guļ nozāģēts koks. Sakiet, lūdzu, kad tas tiks aizvākts?

Elīna
Iecava
JAUTĀJUMS

(17.09.2015.)

Labdien! Vai dolomīta karjera izstrāde Jaunbemberos ir likumīga? Vai ir veikts ietekmes uz vidi novērtējums? Vai ir notikusi publiskā apspriešana? Kas kompensēs zaudējumus apkārtējo māju iedzīvotājiem, ja , piemēram, akās un urbumos pazudīs dzeramais ūdens?

Didzis Čonka
Vecsalagaļi
JAUTĀJUMS

(17.09.2015.)

Labdien. Mani satrauc pašvaldības īpašumā esošais pagrabs Grāfa laukumā 9 - durvis vaļā, regulāri tur krājas atkritumi kalni. Baisi, turpat sporta skola, katru dienu garām iet bērni. Kas traucē aiznaglot durvis?

Agnese Kivleniece
Baldones iela
JAUTĀJUMS

(15.09.2015.)

Sveicināti! Vēlētos uzzināt, kur Iecavas novadā var piereģistrēt suni, lai tas tiktu iekļauts LAUKSAIMNIECĪBA DATU CENTRĀ. Vai man jāvēršas pie vetārsta, vai arī to ir iespējams izdarīt pašvaldībā? Jau iepriekš paldies par drīzu atbildi!

Guntis
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(12.09.2015.)

Labdien! Vai uzņēmēji no Polijas var šeit ievietot sludinājumus bez maksas?

Lukass Rejšels
Poznaņa
JAUTĀJUMS

(10.09.2015.)

Labdien ! Sakiet Ludzu Vai Iecava Kadreiz saks domat par Trotuariem BERNIEM????? Uz Bernudarzu NAV ! UZ SKOLU NAV + CELJI MUMS UZ Bernudarzu un skollu ""IDEALI"' APSLJAKSTIS BERNUS NO KAJAM LIDZ GALVAI!!!! ( ari braucot ar masinu nevienmer sanak apbraukt .. nav kur likties ne cilvekam ne masinai kad cilveks iet pa vidu , jo Pelkee neies!!! Es ieteiktu AIZTAISIIT Vispar ciet celju tad tur Kur staiga berni!!! ( es pati ar esmu sofere Bet ... ieprieksejos gadus nebiju, un saprotu ka ir kad mes ejam uz darzinju un otrs uz skolu - KA TAS VIENKARSI ...... :@ .... Tas pats Mums arii IEcavas Parkaa - IDEALI VIETA PASTAIGAM. Visulaiku jagaida kad pabrauks masiinas.. AIZTAISIET TAK CIET To POSMU KUR Brivibas piemineklis ( cilveki kas dzivo dartija Ir pagrieziens , un cilveki kas dziivo pie ( 'DIVAS upes'' Lai brauc no savas puses. ( Nesen biju Vecumniekos - paskatijos un nobrinijos - tur apkart bernu laukumam ir seta!!! MUMS Masinas Pilns apkart Un Seetu Neiedomajas uztaisit .... Iecavaa Vis Ir padomats Tikai Par Autobraucejiem , PAR BERNIEM UN PAR BERNU DROSIBU - NEEE!!!! ( Skeitparks bija ,.. tagad tikai ziema - naac un slido.... KOka laukums ( ''Superigs "') viss salauzts TAada vieta liela platiba vareja berniem uztaisit Tiesam LABU laukumu .. bet mums tikai paris koka delisus ( kurus PROTAMS SALAUZIIS .... ( KAMeras jaliek laukumam, lai vis tika kontrolets!

Julja
Iecava
JAUTĀJUMS

(08.09.2015.)

Labdien. Man tāds jautājums, kā Iecavas veselības centra reģistratūrā var strādāt cilvēks, kas neprot uzklausīt? Biju ļoti vīlusies, ka kundze, kas sēdēja blakus kasierītei, nekorekti un rupji izturas.

Tatjana
Bauska
JAUTĀJUMS

(28.08.2015.)

Sveiki,kur lai cilvēki noparko savas automašīnas pie mājas Dārza ielā 4? Reāli vietas ir tikai 6-8 automašīnām, bet iedzīvotāju vairāk? Kāpēc netiek par to padomāts? Vai tiešām mājas vienā pusē nevar izvedot stāvvietas? Ir jārisina šī problēma. Ja mājās brauc pēc 17.00, tad nav kur noparkoties.

Maija Jurjāne
Iecava
JAUTĀJUMS

(27.08.2015.)

Labdien! Sakiet, vai janvārī, uz barikāžu 25.atceres gadadienu, būs kāds pasākums? Ja būs, kurš to rīkos. Maksims Krutikovs ar Tautfrontiešu apvienību vai pašvaldība?

Kristaps
Iecava
JAUTĀJUMS

(27.08.2015.)

Labdien! Vēlos saņemt atbildi par biežo sabiedrisko attiecību speciālistu maiņu. Kāds iemesls ir tam, ka Jūs tik bieži maināt darbiniekus šim amatam? Vēlos zināt, kāpēc tika nomainīti pēdējie 2 sabiedrisko attiecību speciālisti, kāds tam ir iemesls? Vai pastāv iespēja, ka Jūsu pašvaldībā nav pietiekami kompitentu cilvēku (darbinieku), kas spēj izvērtēt šīs profesijas pretendentus un to profesionālo sagatavtību šim darbam, tādā veidā veicot neprofesionālu personāla atlasi?

Zigmārs Ancveirs
Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(24.08.2015.)

Komunālajam dienestam jau divus mēnešus lūdzu nomainīt un uzstādīt ūdens skaitītājus, uz ko saņemu atbildi, ka rinda un gaidiet, bet man divus mēnešus jāmaksā par kanalizāciju starpību. Neesmu, ne kavējusi reķinu samaksu neko citu un visu vienmēr laikā izdarījusi, bet komunālais dienests var kavēt un nepildīt savas funkcijas. Priekš kam mums tāds komunālais dienests?

Diana
Iecava
JAUTĀJUMS

(18.08.2015.)

Labdien! Ir tāda lieta, ka esam jaunā ģimene. Vīrs strādā Iecavas novadā, bet es ar mazuli dzīvoju Tērvetes novadā. Sakiet lūdzu, vai Iecavas novada pašvaldība piedāvā īrēt dzīvokļus jaunajām ģimenēm? Ja jā, tad kādi dokumenti nepieciešami, lai tas būtu iespējams? Paldies!

Krista V.
Tērvetes nov., Augstkalne.
JAUTĀJUMS

(15.08.2015.)

Labdien! Dzīvojam pa ceļam uz Audrupiem. Ceļš ir vienkārši drausmīgs. Tur kur ir neliels grāvis, ceļš no vienas puses ir izskalots jau vairāk kā mēnesi. Tagad pa dienu iziet ārā ar bērniem ir neiespējami, jo pilns pagalms ar putekļiem. Iecavnieka tehnika braukā visu dienu un putekļi ir nenormāli. Vai ir kāda iespēja uzliet uz ceļa to pašu masu, kas ir lieta uz "dzirnavu" ceļa? Kad kāds salabos ceļa nogruvumu? Vai tad, kad kāda mašīna iekritīs grāvī?

Inese V.
Audrupi
JAUTĀJUMS

(21.07.2015.)
Labdien! Vai šogad būs pabalsts pirmklasniekiem?

Dace S.
JAUTĀJUMS

(10.07.2015.)

Labdien! Mani pārsteidza dzīvokļu komunālās saimniecības rēķins par jūniju, kuru saņēmu 10.07.2015.(Rēkina nr.15864-150708-ZEM13A-26) Kāpēc man ir noteikts maksāt kanalizācijas un ūdens patēriņa starpības? Mūsu ģimene regulāri maksā katru rēķinu. Kāpēc man jāmaksā parādnieku vietā? Ja mūsu mājā ir parādnieki, tad no tiem arī jāpiedzen nauda.Ja, piemēram, nemaksā īrnieks, lai maksā dzīvokļa izīrētājs, jo viņš īpašnieks. Kādam jācenšās ieviest kārtību šajā jautājumā nevis uzspiest maksāt citiem, kuri godīgi maksā. Atsakos maksāt parādnieku vietā, maksāšu tikai par savu patērēto.

Silvija L.
JAUTĀJUMS

(12.06.2015.)

Iecavas attīstības plānā ir minēta ekonomiskā attīstība kā viena no prioritātēm novada attīstībā. 1) Vēlos uzzināt cik pašvaldība no sava budžeta 2015. g. šim pasākumam ir atvēlējusi līdzekļus un kādi pasākumi ir paredzēti/realizēti šajā tēmā? 2) Kāda ir attīstības plānā uzstādīto indikatīvo lielumu sakritība (nesakritība) ar realitāti šajā tēmā kopš plāna apstiprināšanas? 3) vai ir plānots veikt korekcijas operatīvajos plānos šīs tēmas kontekstā?

Vilnis
JAUTĀJUMS

(10.06.2015.)

Labdien, gribu uzzināt - kāda ir zemes īpašnieka atbildība cīņā ar latvāņiem? Vai dome nodarbojas ar sodīšanu? Mūsu darbība ir nesekmīga, ja kaimiņu zemes gabalā tie netiek apkaroti...

Sintija N.
JAUTĀJUMS

(07.06.2015.)

Sveicināti. Viesojoties Kurzemē, Nīcas novadā, ievēroju, ka vairākām autobusu pieturām ir ar saules bateriju izveidota autonoma apgaismes ierīce. Sakiet, lūdzu, vai dažam pieturām uz Via Baltica ceļa mūsu novadā (Zorģi, Dimzas, Dzimtmisas) kur tumšajos rudens-ziemas, rītos-vakaros atrodas skolēni, pašvaldība arī nevarētu ierīkot tādus pašu.? Tas tikai paaugstinātu tur (pieturās) atrodošos drošību un komforta līmeni, un nemaksātu jau arī traģiski dārgi.

Kaspars B.
JAUTĀJUMS

(26.05.2015.)

Labdien! Šodien skolā notiks sapulce pirmklasniekiem. Sakiet, lūdzu, ko darīt tiem vecākiem, kas strādā un netiek? Kāpēc netika ievietots kaut divas nedēļas iepriekš paziņojums avīzē?

Marta
JAUTĀJUMS

(26.05.2015.)

Labdien! Sakiet lūdzu,kad aizlāpīs ceļu pie katlu mājas? Katru gadu,kad jums ir kaut kas jārok,jūs nekad to nepabeidzat.... vienmēr paliek caurumi.

Oļegs S.
JAUTĀJUMS

(11.05.2015.)

Labdien! Šā gada vasarā esot plānots veikt vienkāršotu asfalta segumu ceļam uz Dzimtmisas skolu. Gribētos zināt, kad tiks uzsāti šie remontdarbi?

Agita
JAUTĀJUMS

(04.05.2015.)

Labdien! Gribētu izteikt savu viedokli un arī bažas par pieminekli pilsētas centrā 1905. gada cīnītājiem. Piemineklis, manā skatijumā, ir piemiņa, un šodien skatoties, kādā stāvoklī tas ir, rodas jautājums, vai tā mēs attiecamies pret piemiņu un vai šādā veidā mēs izsakām pateicību cīņā kritušajiem? Varbūt kopējiem spēkiem mēs varētu savest to kārtībā un arī caurbraucējiem parādītu, ka mēs lepojamies ar savu miestu un cienām darbus, kas bija paveikti tālajā 1905.gadā? 

Roberts B.
JAUTĀJUMS

(30.04.2015.)

Mājas lapā man neizdodas atrast uzņēmumu ar ko Iecavas novadā ir noslēgts līgums par atkritumu apsaimniekošanu. Mums ir viens objekts jūsu novadā kur vēlamies noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu izvešanu.

Māris B.
JAUTĀJUMS

(30.04.2015.)

Liels paldies par uzstādītajiem apgaismes stabiem Dzirnavu ielā no krustojuma ar Lauku ielu līdz Rīgas ielai (pretī t. s. kolhoza darbnīcām). 2014. gada nogalē uzrakstīju iesniegumu iedzīvotāju vārdā, un uz šo brīdi apgaismes stabi jau ir. Paldies Pelša kungam un pagasta deputātiem par šo operātīvo lēmumu. Pārsteigums un prieks.Tagad šajā ceļa posmā ir droši gan gājējiem, gan droša braukšana. Es par Pelša kungu un esošo deputātu sastāvu velēšanās balsošu vienmēr. Tiešām tiek daudz darīts Iecavas labiekartošanā. Iecava paliek gaiša un skaista.

Svetlana R.
JAUTĀJUMS

(27.04.2015.)

Labdien! Man interesē, vai ir plānots kaut ko darīt ar Sila kapu jauno dalu, jo stirnas apēd visas dzīvās puķes. Katru dienu eju un katru dienu puķes ir apēstas.Varbūt var kādu sētu uzlikt, kas neļautu viņām tik brīvi staigāt pa kapa teritoriju?

Marite Z
JAUTĀJUMS

(01.04.2015.)

Vēlu veiksmi jaunajai lauksaimniecības organizatorei Ivetai Valtenbergai uzsākot darbu pašvaldībā! Novēl Stepans Drozdovs. 

Stepans D.
JAUTĀJUMS

(01.04.2015.)

Labdien! Vēlējos noskaidrot, vai ir šogad paredzēts savest kārtībā bērnu laukumu kurš atrodas pretī Iecavas domei? Laukums šobrīd ir drausmīgā stāvoklī, daudzas atrakcijas ir ar dažādiem bojājumiem - gan laika, gan cilvēka radītiem, smilšu kaste pustukša. Ja vizuālus defektus vēl var pieciest, tad sabojātās atrakcija jau ir bīstamas bērniem. Šis laukums ir populārākais Iecavā, un šeit ikdienā spēlējas ļoti daudz bērni. Varbūt vajadzētu regulārāk veikt uzlabošanas darbus, lai nenovestu laukumu līdz šādam tehniskam stāvoklim?

Jolanta B.
JAUTĀJUMS

(27.03.2015.)

Labdien! Vai Iecavas novadā jaundzimušajiem pienākas piedzimšanas pabalsts vai kādi citi atveiglojumi jaunajām ģimenēm? Tēvs ir deklarēts ilgstoši Iecavas novadā, bet topošā bērna māte (sieva) deklarēta Vecumnieku novadā, lai gan dzīvo kopā ar vīru Iecavas novadā. Un laulājušies arī Iecavas dzimsarakstu novadā. kādi dokumenti nepieciešami, lai piedeklerētos Iecavas novadā?

Kārlis
JAUTĀJUMS

(25.03.2015.)

Labdien! Vēlos uzzināt, kādus dokumentus nepieciešams iesniegt pašvaldībai, lai dabūtu pašvaldības "Paldies" par bērna piedzimšanu? Un cik ilgā laika periodā ir jāiesniedz šie dokumenti?

Maksims M.
JAUTĀJUMS

(24.03.2015.)

Labdien! Ņemot vērā šī brīža kaimiņzemēs notiekošo (karš, Krievijas lidmašīnas pie Latvijas teritorijas), cilvēkos rodas bažas par personīgo un ģimenes drošību. Tāpēc mans jautājums ir šāds - vai Iecavas pašvaldībai ir civilās aizsardzības plāns (droši vien ka ir, jo to pieprasa Civilās aizsardzības likums) un kur Iecavas iedzīvotāji ar to var iepazīties? Varbūt, ka tas ir Iecavas mājas lapā, tikai es to nemāku atrast? Paldies.

Zanda
JAUTĀJUMS

(16.03.2015.)

Labdien! Sakiet, lūdzu, kurš atrisinās situāciju ar krūmiem uz Mazās ielas virzienā no Virzas ielas? Tā viena sētas puse nekad netiek kopta un zari skrāpē auto. Jau pagājušajā gadā jūs solijāt to sakārtot,bet tā arī nekas netika darīts.

Ilze P.
JAUTĀJUMS

(16.03.2015.)

Katras apdzīvotas vietas viens no simboliem ir kapi. Diemžēl mūsu Sila kapos jau vairākus gadus saimnieko meža zvēri. Vai nebūtu iespējams atlicināt novada līdzekļus, lai iežogotu Sila kapu teritoriju vismaz no meža puses. Pašlaik situācija ir tāda, ka visus ziedus, ko aiznesam piederīgajiem uz kapiem, apēd stirnas. Sestdien bija bēres, bet jau svētdien visi ziedi no kapu kopiņas ir apēsti. Tā ir necieņa pret mirušajiem. Dzīvnieku uzvedība ir jāierobežo. Runāju ar kapu pārzinēm. Viņas šo situāciju zina. DZKSP vadība uz lūgumu veidot sētu atbildot, ka nav līdzekļu. Vai tiešām novads ir tik nabadzīgs???

Inese L.
JAUTĀJUMS

(03.03.2015.)

Manuprāt mūsu novada ainavā veidojas pārāk lieli klajumi daudzu kilometru garumā, īpašniekiem/apsaimniekotājiem likvidējot krūmus un kokus. Šādu klajumu veidošana noteikti arī maina vidi, piem. ainava, erozija, sniega sanesumi, pastiprināts vējš, putni un dzīvnieki. Vai pašvaldība to nesaskata par novada problēmu un vai ir domāts par risinājumiem, piem. rekomendācijas/stimuli zemju īpašniekiem/apsaimniekotājiem veidojot apstādījumus dabiskajās robežvietās (robeža, ceļi, novadgrāvji)?

Vilnis
JAUTĀJUMS

(03.03.2015.)

Labdien! Šovakar saskārāmies ar negaidītu jaunumu - autobusu saraksts Rīga-Bauska ir mainīts, autobuss 21.50 tagad pārcelts uz 22.05. Kā iespējams, ka šādas izmaiņas nekur netika izziņotas (vēl šodien pat skatījos bauskasdzive.lv, iecava.lv, kur šīm izmaiņām vajadzētu tikt uzrādītām)? Vai šāda neizziņota saraksta maiņa ir pieļaujama?

Austra M.
JAUTĀJUMS

(28.02.2015.)

Sveicināti. Vēlējos painteresēties - kad Iecavā būs iespējams saņemt pārtikas pakas trūcīgajām ģimenem? Paldies!

Ilze B.
JAUTĀJUMS

(12.02.2015.)

Latvijas Vēstnesī 2015.gada 26.janvārī publicēta izsole par 1/2 domājamās daļas no nekustamā īpašuma Edvarta Virzas ielā 4, Iecavā, pārdošanu (https://www.vestnesis.lv/op/2015/17.IZ?search=on). Lūgums vismaz APSVĒRT iespēju par minētā īpašuma daļas iegādi, tādējādi kaut kādā mērā parūpējoties par Iecavas vēsturiskajām liecībām. Saprotams, ka tā ir tikai 1/2 domājamā daļa no īpašuma, kā arī - īpašums nav labā stāvoklī un tas var prasīt ļoti daudz ieguldījumu, taču, manuprāt šādu iespēju vajadzētu vismaz izvērtēt, jo Iecavā daudzas vēsturiskās lietas jau ir iznīcinātas. Vēl jo vairāk, to vajadzētu apsvērt arī tāpēc, ka atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 15.panta pirmās daļas piektā punkta prasībām, pašvaldības autonomā funkcija ir rūpēties par kultūru un sekmēt tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu (...). Savukārt, Iecavas novada teritorijas plānojuma Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu III nodaļas 23.1.punkts nosaka, ka noteikumi paredz saglabāt un aizsargāt saglabājušās raksturīgās, vēsturiskās ēkas (arī tās, kurām nav kultūras pieminekļa statuss), respektēt tradicionālās būvformas un materiālus.

Imants Z.
JAUTĀJUMS

(10.02.2015.)

Labvakar! Man ir ierosinājums - varbūt būtu godīgi neņemt no pensionāriem maksu par tirgošanu tirgus laukuma? Man šķiet negodīgi pieprasīt par to,ka viņi cenšas piepelnīt pie tas niecīgas pensijas, kādu kapeiku. Tajā pat laika kad tirgus placī, kur nav nekāda stāvvieta! Stāv rinda mašīnu un tas nemaksā neko! Vai tas ir taisnīgi? Varbūt vajadzētu tad ierīkot maksas stāvvietu un tas būtu daudz izdevīgāk nekā vākt tos pēdējos,varbūt pat vēl nenopelnītos centus, no tiem, kas cenšas kaut kā izdzīvot?!

Lana
JAUTĀJUMS

(21.01.2015.)

Labdien. Jau vairākas dienas Ozolu iela vakaros nedeg ne viena no ielas lampam. Tas lampas ieslēdzas rīt no rīta un deg visu dienu! Lūdu atrisināt šo problemu!

Irina P.
JAUTĀJUMS

(06.01.2015.)

Labdien! Vai sniega tirītāji un ceļu uzturētēji paliek tiepaši 2015.gadā,kas norādīti Jūsu mājas lapā-2014?

Anna S.
JAUTĀJUMS

(03.01.2015.)

Labdien! Rakstu šo vēstuli savā un kaimiņu vārdā.Dzīvojam Ed. Virzas ielas 25 mājā. Rudenī pie mūsu mājas pagalmā tika izveidota, ( vēl nav pabeigta) vieta auto novietošanai. ĻOTI, ĻOTI LABA LIETA( daudzos plusus neuzskaitīsim). Uzrakstīšu dažus ieteikumus, kas mūsuprāt būtu vēl jāizdara: 1. Šo auto novietošanas joslu derēja drusku kādus 50cm platāku, jo ir vadītāji, kuri savu auto novieto to nepiebraucot pilnīgi pie malas ( ja būs apmalīte tas arī nemaz nebūs iespējams!!!!!).Cits to nevar īsti izdarīt auto gabarītu dēļ. Un tad pabraukt garām (bieži spiesti esam to darīt atpakaļ gaitā)ļoti grūti. 2. Ļoti derētu JAU TAGAD! uzstādīt ceļazīmi "STĀVĒT AIZLIEGTS" uz (pie 25 mājas Z galā atrodošā ar 27 māju savienojošā) celiņa. Visiem auto vadītājiem , kuri vēlas izbraukt uz lielā ceļa, neviens to nevar izdarīt savādāk kā braucot atpakaļgaitā līdz laukumam 25. mājas D galā. Problēma, ka uz šī celiņa regulāri stāv kāda automašīna un šis celiņš līdz ar to ir visu laiku nobloķēts brīvai iebraukšanai un izbrauksanai. Jau ieprieķš savā un kaimiņu vārdā pateicos par atbildi.

Zeltīte K.
JAUTĀJUMS

(29.12.2014.)

Gribēju izdarīt labu darbu un ievietot jaunajā interaktīvajā kartē ziņu par salauztajām šūpolēm "Spirtniekos", bet diemžēl ziņu nepieņem. 1. uz kartes nevar atzīmēt konkrēto vietu, kura būtu jāizvēlas par koordinātēm; 2. lai ziņu aizsūtītu ir nepieciešama konkrētās vietas adrese, bet ja adresi nezin, tad nekā..... ziņa paliek nenosūtīta. Kā man rīkoties citreiz, ja vietai nav konkrētas adreses? P.S. vai ir nepieciešama tik sarežģīta ziņu nosūtīšana, vai ir vajadzīgi apsolūti visi dati par sūtītāju (vārds, uzvārds, e-pasts, adrese), ja atbilde tiks nosūtīta uz e-pastu?

Elīna R.
JAUTĀJUMS

(15.12.2014.)

Labdien! Es vēlētos uzzināt par māju, kas pieder domei uz Dzirnavu ielas - viņu nebūtu iespējams dabūt kaut kādā veidā? Zinu, ka pagaidām tur iespējams nav dzīvot, bet remontu mēs veiktu ar laiku paši saviem spēkiem?

Maija S.
JAUTĀJUMS

(11.12.2014.)

Lūdzu nopublicējiet mājas lapā iecavas siltuma un dzīvokļu komunālā servisa tel. un kontaktus!

Oskars P.
JAUTĀJUMS

(24.10.2014.)

«23.10. apmeklēju pētījuma «Pilsētas statusa ietekme uz Iecavas attīstību», prezentāciju, cerot uzzināt: vai mainīsies nodokļi un nodevas (piem., par auto transportu), vai mainīsies būvniecības nosacījumi, vai mainīsies finanšu resursu pieejamība (tai skaitā no Eiropas fondiem) utt. Ne uz vienu no šiem jautājumiem atbildi nesagaidīju. Arī pašvaldības vadītājs, pēc viņa sacītā, nav guvis atbildi par plusiem un mīnusiem, Iecavai kļūstot par pilsētu. Pēc pētījuma prezentētāja vārdiem: «visbūtiskākais ieguvums var būt pašapziņa...» Un uz šāda argumenta pamata ir balstīts secinājums: «Ieteicam Iecavai kļūt par pilsētu.» Tādēļ gribu zināt, vai pašvaldība iztērēto naudu atprasīs atpakaļ vai arī lūgs šo pētījumu veikt atkārtoti?»

Modris M.
JAUTĀJUMS

(08.10.2014.) 

«Vēlējos painteresēties, kad tiks izpildīts šis solījums: «Atbild domes izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs: Ātruma ierobežošanai Vēju ielā varam šogad uzstādīt ceļa zīmes Nr.528,529 - «Dzīvojamā zona» un «Dzīvojamās zonas beigas», kā arī nodrošināt no rītiem pašvaldības kārtībnieku neregulāras dežūras.»?»

Agnese K.
JAUTĀJUMS

(22.09.2014.)

«Atgriežoties katru dienu no darba Rīgā, izkāpju sabiedriskā autobusa pieturā «Darbnīcas» pie kafejnīcas «Viestarti». Konstatēju,ka ļoti grūti šķērsot ielu šajā ceļa posmā, jo ir liela satiksmes plūsma. Vai nevar pie pieturas izveidot gājēju pāreju?
Asfaltētais Dzirnavu ielas posms no Rīgas ielas līdz krustojumam ar Lauku ielu, pa kuru pārvietojas «Cēsniekos» dzīvojošie un ne tikai, ir neapgaismots, pārvietoties pār to ir sarežģīti gan gājējiem, gan autobraucējiem. Vai nevar ierīkot apgaismojumu šajā ceļa posmā?»

Svetlana R.
JAUTĀJUMS

(29.08.2014.)

«Ar 2015 gadu, 1. septembri, mana meita uzsāks 1. klasi Iecavas vidusskolā. Vēlējos uzzināt, kāpēc uz Skolas ielas, nav izbūvēta ietve, pa kuru bērniem, būtu droši pārvietoties, ejot uz skolu?»

Iluta V.
JAUTĀJUMS

(07.08.2014.)

«Jau kuro gadu mani nepatīkami pārsteidz Iecavas domes tik ļoti striktā nostāja par iedzīvotāju lūgumiem ierīkot papildus ātrumvaļņus Iecavas novadā. Ir nesaprotams domes traktējums par mazo satiksmes intensitāti katrā prasītajā vieta. Rodas jautājums – kam sliktam ir jānotiek un kādā skaitā, lai tik ļoti noraidošā attieksme mainītos? Kas tik ļoti pasliktinātos, ja tādu būtu vairāk un Iecavas iedzīvotāju, it īpaši bērnu, drošība būtu vairāk garantēta. Paviesojaties tepat Lietuvā, kur pašvaldības neuzskata par apgrūtinājumu tādus uzstādīt pat uz republikas nozīmes ceļiem.»

Kaspars
JAUTĀJUMS

(28.06.2014.)

«Šodien biju atpūtas kompleksā «Spirtnieki», viss bija ļoti jauki, tikai vēlējos precizēt vai bērnu laukums tiks papildināts ar vēl ko citu? Vai ģērbtuvēs būs drēbju pakaramie āķīši?»

Nezināms
JAUTĀJUMS

(03.06.2014.)

«Kāpēc pasākumam ar bērniem ir jāšķiras teju no 5€, kas tur tik dārgi izmaksā?»

Mārtiņš U.
JAUTĀJUMS

(12.05.2014.)

«Sakiet, lūdzu, kā Iecavas pašvaldība varētu nākt pretī iedzīvotājiem, kuri sakarā ar maršruta Jelgava-Vecumnieki slēgšanu, ir palikuši bez autobusa, kurš plkst. 6.00 pienāca Iecavā un plkst. 19.15 izbrauca no Iecavas? Daudzi cilvēki nevar izbraukāt uz un no darba.»

Ieva
JAUTĀJUMS

(29.04.2014.)

«Vēlos vērst Jūsu uzmanību kādai situācijai.Dimzukalns: Vecās putnu fermas, kurā pēdējā laikā ar vien vairāk tiek attīstīta dažāda veida komercdarbība.  Tas ir labi un mani tas priecē. Lai cilvēkiem veicas. Tur esošiem biznesiem ir nepieciešami arī transporta pakalpojumi. Un diemžēl visas fūres pašreiz sev par viss ērtāko ceļu ir atzinušas braukt caur Dimzukalnu pa Vienības ielu, kas ir centrālā iela. Diemžēl ne visas fūres ņem vērā to ka  šeit ir daudz, mazi bērni ar riteņiem un mopēdiem.  Kā arī putekļu mākonis ko saceļ fūres ir fantastisks, jo tās jau nebrauc uz 30- vai pat 50 km/h kā apdzīvota vieta būtu jābrauc. Risinājums: lai neciestu bizness un cilvēkiem būtu darbs,  bet lai arī iedzīvotājiem būtu labi. Lūgums apsvērt iespēju izvietot Dimzukalnā tā saucamos «guļošos policistus», kas kaut nedaudz disciplinēs autovadītājus ciematā.»

Artūrs R.
JAUTĀJUMS

(09.04.2014.)

«Nebeidzamo solījumu sāga jeb  Iecavas novada ūdensvada rekonstrukcijas norise  Zorģu ciematā. Vai ar iedzīvotāju interesēm ir jārēķinās?
2011.gada nogalē Zorģu bibliotēkā iedzīvotāji tika aicināti uz sarunu, kuras laikā tika solīts tik daudz. Pašvaldībām bija jāīsteno ES projekts «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Iecavas novada Zorģu ciemā» ar mērķi, kas pilnībā atbilst vides investīciju stratēģijai. Projekta īstenošanas rezultātā ūdensapgādes pieejamībai un notekūdeņu savākšanas pakalpojumu pieejamībai Iecavas novada Zorģu ciema iedzīvotājiem un uzņēmējiem  būtu jāpalielināsies līdz pat  60 %. Projekta kopējās izmaksas - Ls 374 054,04, no tām ERAF līdzfinansējums Ls 211 441,75, savukārt SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» ieguldījums - Ls 125 299,04 (http://www.iecava.lv/page/100&news_id=4902mCatName=news&act=showcomments&p_id=4902 ).
Iespējamie ieguvumi ciemata iedzīvotājiem, sakārtota ūdensvada un kanalizācijas sistēma, uzlabota ūdens kvalitāte, sakārtota infrastruktūra- zemes gabalos būšot rakšanas vietās ievesta melnzemi un zāle iesēta, sakārtots asfaltētais ceļš. Solītāju bija daudz, Iecavas novada pašvaldības izpilddirektors, Dzīvokļu komunālās saimniecības valdes priekšsēdētājs un ļaudis, kuri bija un ir saistīti ar projekta realizāciju.
Ir pagājis laiks…2014.gada aprīlis, Zoģos vēl arvien cilvēki ar cerībām lūkojas uz savu māju pagalmos izrakņātajiem krāteriem un gaida, gaida, jo SIA «DzKS» valdes loceklis Jānis Feldmanis arvien sola…viss būšot…pat melnzeme un iesēta zāle, pašu postījumos. Un tad, kādu dienu, privātmāju pagalmos ierodas nopietni vīri no SIA «DzKS», un galvas grozīdami paziņo, ka laikam jau neko vairs nedarīšot, trubas «noglušīšot» un, lai iedzīvotāji paši ķeras pie lāpstām un tās bedres rok ciet, ja kādam tās traucē. Pie šādas ziņas iedzīvotāji ir ļoti lielā neizpratnē, cinisms ar kādu notiek solīšana par darbu veikšanu, atgādina komēdiju ar traģisma pieskaņu. Bet SIA «DzKS» taču ir pilnvarota apsaimniekot mūsu, Zorģu iedzīvotāju- godīgo nodokļu maksātāju naudu. Kur ir palikusi ideja par līdzekļu efektīvu izmantošanu un galu galā pašvaldības pamatdarbības nodrošināšana- iedzīvotāju sadzīves apstākļu uzlabošana. Jūtamies, ka tālās nomales iedzīvotāji, kuru intereses var neievērot un pat  tās  ciniski aizmirst. Jā, un sabojāto asfalta  ceļa segumu kaut cik jēdzīgi salaboja līdz Zorģu bibliotēkai, jo tur ieradās konkursa «Eiropas Gada pašvaldība 2013» vērtēšanas komisija, kuriem rādīja lauku labumus. Kur tie vērtētāji lūkojās un kas viņiem tika stāstīts, par to vēsture klusē, bet mieles mums ir palikušas. Tātad,  kāds ir šī raksta «sausais» atlikums, ko tad gribam Zorģos sagaidīt. Nu jau vairs neko daudz, jo saprotam, ka tie, kas sola, to darīs arī turpmāk  un mēs nekādas labvēlīgas izmaiņas no Jāņa Feldmaņa vadītā uzņēmuma negaidām, vienīgais, ko esam sagaidījuši, rēķina sadārdzinājumu par ūdeni. Kāpēc tas kļuva dārgāks pie tik «labas»rekonstrukcijas, arī tas mums nav skaidrs. Ko tad mums darīt Zorģos, vai ņemt to lāpstu, lai sāktu rakt vai vēl turpināt gaidīt solītāja darbu. Nu gluži kā tai senajā teiksmā par to cirvja kāta zaļošanu. Ko atbildēsiet par visām šim nebūšanām, Jāni Feldmani? Tagad jau rakstiski gribēsim atbildi, jo telefona sarunas atgādina nebeidzamu sāgu.»

Arnis J.
JAUTĀJUMS

(08.04.2014.)

«Gribētos uzzināt, kad tiks izbūvēts zivju ceļš uz HES, kas atrodas uz Iecavas upes? Cik esam noskaidrojuši, tad šādam zivju ceļam ir jābūt obligāti!»

Rihards J.
JAUTĀJUMS

(24.03.2014.)

«Vai un kad ir plānots:

1) uzstādīt trotuāra norobežojumus (margas) nesen izbūvētajam pievedceļam no Rīgas ielas uz PII «Cālītis» kādreizējās alejas posmā? Uzskatu, ka gājēju, it īpaši bērnu, drošība uz šī trotuāra ir apdraudēta, jo blakus ir šaura brauktuve, transportlīdzekļu kustība ar neierobežotu ātrumu notiek divos virzienos un mašīnas brauc ļoti tuvu ietves malai, līdz ar to iespēja transportam «aizķert» gājēju ir bīstami augsta.

2) uzstādīt ātrumu ierobežojošas zīmes (dzīvojamā zona, maksimālā ātruma ierobežojums) vai brauktuves paaugstinājumus (guļošos policistus) nesen izbūvētajam pievedceļam no Rīgas ielas uz PII «Cālītis» kādreizējās alejas posmā? Jo dzīvojot Rīgas 41a (māja tieši blakus šai brauktuvei) un pārvietojoties kājām uz PII «Cālītis» 2 reizes dienā (no rīta un vakarā), nākas ar nožēlu secināt, ka daudzi autovadītāji ne tikai neievēro apdzīvotās vietās noteikto maksimālo braukšanas ātrumu, bet pat būtiski to pārkāpj.

Līdz ar to punktā nr.1 minētā situācija - trotuārs, kas ved uz bērnudārzu, bez margām kopā ar punktā nr.2 minēto- transportlīdzekļu vadītāji, kuri pārsniedz braukšanas ātrumu (nevis domājot par bērnu drošību brauc lēni un prātīgi), ir ne tikai veselībai, bet arī dzīvībai bīstama kombinācija. Būtībā tā ir «bumba ar laika degli» un būtu skumji, ja šī situācija tiktu risināta tikai pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā ciestu kājāmgājēji/bērni.»

Agnese K.
JAUTĀJUMS

(21.03.2014.)

«Sakiet, lūdzu, vai karjers, kas atrodas netālu no Baldones ceļa, kādam pieder? Skatījos, tur varētu ierīkot peldvietu. Pie atpūtas komplekta «Spirtnieki» arī negrasās tīrīt vai darīt kaut ko lietas labā. Ģimenēm ar bērniem nav kur Iecavā aiziet karstajā laikā, ne visiem ir mašīnas vai iespējas, lai izbrauktu ārpus novada. Vēlētos, lai Iecavā būtu kāda droša un patīkama vieta (peldvieta). Arī parkā, Upes ielā, varētu sakārtot tiltu un izveidot ceļa posmu, kur uzskatu, ka nevajadzētu braukt mašīnām. Tādējādi varētu droši pastaigāties pa parku ar bērniem, sunīšiem vai izbraukt ar velosipēdu.»

Karolina
JAUTĀJUMS

(07.03.2014.)

«Vai tiešām neko nav iespējams darīt ar putniem, kuri apsēduši Iecavu? Ar katru gadu šo putnu skaits kļūst arvien lielāks! Viņi ir apsēduši ne tikai Iecavas parku, bet nu arī centru.»

Sintija J.
JAUTĀJUMS

(28.10.2013.)

«Kad uzlabosies centralizētā ūdens kvalitāte Iecavas ciemā atbilstoši Eiropas standartiem, un tas beidzot būs lietojams pārtikā? Pašlaik ūdens ir ar augstu dzelzs saturu, nelabi ož un garšo, kā arī nogulsnējas rūsa izlietnēs, vannā.»

Andis M.
JAUTĀJUMS

(18.09.2013.)

«Visās malās tiek runāts par to, ka ir jāšķiro atkritumi, bet Iecavā tas laikam nav īpaši aktuāli, jo, piemēram, vidusskolas apkārtnē nevar ieraudzīt nevienu atkritumu konteineru, kurš būtu paredzēts stikliem un polietilēnam. Varbūt atkritumu apsaimniekotājs var kaut ko darīt lietas labā?»

Daiga Ozoliņa
JAUTĀJUMS

(03.06.2013.)

«Vai kādu nevarētu atsūtīt salabot skeitparka rampas, pagaidām tās nav drošas, varētu teikt pat bīstamas.»

Mārtiņš Mārcis R.
JAUTĀJUMS

(03.06.2013.)

«Mani satrauc Iecavā Mazā iela, vai tā kādreiz tiks savesta kārtībā? Tā kā mēs ļoti bieži braucam pie radiem, kas dzīvo Mazajā ielā, tad nu ir tā, ka brīžiem tur pat nevar izbraukt, ja brauc no Virzas ielas, un, redzot kā mammas ar ratiem tur mēģina izbraukt, liekas, ka tur ir dziļākie lauki, nevis Iecavas centrs.

Elīna Balode
JAUTĀJUMS

(31.05.2013.)

«Jautājums ir par problēmu, kas tikusi aktualizēta jau 2010. gadā. Ir pagājuši trīs gadi, taču vēl aizvien tai nav rasts risinājums. Kad Pārupes ielas trepēs tiks izveidota piemērota ratiņu nobrauktuve, kas ir ļoti nepieciešama māmiņām ar mazuļiem, kā arī riteņbraucējiem, jo esošā metāla sliede ir nepraktiska un nepārdomāti izveidota, reāli ritenis un rati ir jāstiepj pa trepēm ar rokām.»

Iveta
JAUTĀJUMS

(26. un 28.05.2013.)

«Man ir jautājums par Puškina ielas ceļa kvalitāti.
Stāsts ir par to, ka bieži viesojos Iecavā pie radiem un esmu priecīga par to, ka šeit pašvaldība domā par ceļa kvalitāti. Taču labi uzlietā asfaltā rudenī pie kanalizācijas akām tika izgriezti lieli kvadrāti. Tagad tur izveidojušās bedres, kas lauž mašīnas, bērniem ar riteņiem jākrīt. Vai ir plānā to salabot, tieši gribu minēt Puškina 22, kur pretī iebrauktuvei izgriezts liels kvadrāts. Cerams, ka ir ieplānots pabeigt asfaltēšanu ap akām, sākot no Dzintara ielas krustojuma ar Puškina ielu virzienā uz Puškina 22.

Ilze K.
JAUTĀJUMS

(26. un 28.05.2013.)

«Pagājušajā gadā tika remontēta Baldones iela un, salam iestājoties, palika nepabeigta - iebrauktuves sākumā pie dzīvojamās mājas Nr. 10 ir izjaukts bruģis aptuveni 1,5 kvadrātmetru platībā  un, kaut arī ir jau maija beigas, diemžēl nekas nav mainījies. Es tomēr gribētu zināt, vai tas tiks novērts un kad.»

Anna P.
JAUTĀJUMS

(16.05.2013.)

«Mirstība Iecavas novadā diemžēl stipri, stipri pārsniedz dzimstību. Ja vēl pieskaita aizbraucējus, tad visai drīz Iecavas novads būs tukšs. Ko aizejošie pozīcijas deputāti un dome visā savā laikā ir izdarījusi, lai atbalstītu, noturētu un piesaistītu jaunās ģimenes un citādi veicinātu dzimstību un iedzīvotāju skaita pieaugumu. Lūdzu, dodiet nevis garu sacerējumu, bet īsi pa punktiem un ar konkrētiem skaitļiem.»

Valdis J.
TWITTER
IecavaLV
19 Mar
Šogad zibakcija "Oliņ-boliņ" izkrāsos Grāfa laukumu! Tiekamies 25. martā plkst. 11.00 Grāfa laukumā 1 pie Jauniešu… https://t.co/9we1XemgxX