Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Sumina “Gada skolēnus 2017”

13.05.2017 0

Trīs novadu – Bauskas, Iecavas un Rundāles – talantīgākie, mērķtiecīgākie un aktīvākie skolu jaunieši arī šogad sacentās par titulu “Gada skolēns 2017”. Svinīgais konkursa laureātu godināšanas pasākums 11. maijā notika Rundāles pilī.

Jauniešus sveikt kuplā skaitā bija ieradušies novadu pašvaldību un skolu pārstāvji, vecāki un ģimenes locekļi.

No Iecavas novada izglītības iestādēm šogad konkursā piedalījās septiņi skolēni. Katrs saņēma atzinības rakstu un piemiņas balvu par dalību konkursā.

Pamatskolu grupā konkursā piedalījās četri skolēni: Iecavas vidusskolas 8.a klases skolniece Rebeka Ludriķe un 9.a klases skolnieks Matīss Bolšteins, Iecavas internātpamatskolas 8.c klases audzēkne Dārta Ušacka un Dzimtmisas pamatskolas 9. klases skolnieks Rolands Sopko.

Rebeku Ludriķi skolā raksturo kā centīgu, radošu un atsaucīgu skolnieci. Vidējā atzīme mācībās – 8,61. Viņa aktīvi iesaistās ārpusstundu aktivitātēs- dzied korī, dejo tautas dejas, savus talantus izkopj Bauskas Mākslas skolā. Starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē ieguvusi 1.vietu, skolu pārstāvējusi arī ģeogrāfijas konkursā.

Matīsu Bolšteinu klases audzinātāja vērtē kā jaunieti ar daudzpusīgām interesēm un nopietnu attieksmi pret mācību darbu. Latviešu valodas un literatūras olimpiādē iegūta 1.vieta, skolu pārstāvējis arī latviešu valodas olimpiādē valstī. Viņš darbojas ķīmijas pulciņā un skolēnu domē. Matīsa interešu loks galvenokārt saistīts ar kultūru - viņš ir folkloras kopas „Tarkšķi” dalībnieks, nodarbojas ar teātra sportu, ir amatieru teātra „Artis” aktieris.

Dārtu Ušacku raksturo trīs vārdi: centība, atbildība un pienākums. Šīs īpašības izpaužas gan mācību sasniegumos, gan ārpusskolas aktivitātēs. Novada latviešu valodas olimpiādē Dārta ieguvusi 2.vietu, Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas konkursā iegūta atzinība. Viņa ir skolēnu domes pārstāve, dzied vokālajā ansamblī, ir skolas avīzes korespondente. Dārta mācās spēlēt flautu Iecavas Mūzikas un mākslas skolā, darbojas novada Jaunatnes konsultatīvajā padomē, sacer dzeju, piedalās dažādos sporta pasākumos.

Rolands Sopko ir klases neformālais līderis, aktīvi darbojas skolēnu domē, Eko padomē. Piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs matemātikā, latviešu valodā, angļu valodā. Savu skolu ar godu pārstāv sporta sacensībās florbolā, futbolā, hokejā, basketbolā. Ir sporta skolas “Dartija” audzēknis.

Vidusskolu grupā novadu pārstāvēja Iecavas vidusskolas 10.a klases skolniece Annemarija Elīna Dukure, kā arī divi 12.a klases audzēkņi - Betija Celitane un Kristaps Anspoks.

Annemarija Elīna Dukure dzied skolas korī, piedalās starptautiskos projektos, darbojas debašu pulciņā, ar panākumiem startējusi dažādās sporta sacensībās, absolvējusi Iecavas Mūzikas un mākslas skolas klavieru klasi. Viņas nākotnes nodomi saistīti ar politiku un vēsturi. Klasesbiedri Annemariju Elīnu raksturo kā centīgu, draudzīgu un saprotošu.

Betija Celitane ir ļoti radoša personība, viņas daba ir ļoti daudzpusīga - tajā ir vieta gan hobijiem, gan brīvprātīgajam darbam, gan sportam, gan dzīves baudīšanai. Betijai patīk rakstīt dzeju, komponēt mūziku, fotografēt. Viņa debatē, darbojas biedrībā “Iecavas Jauniešu padome”, piedalās starptautiskos projektos. Zemgales reģiona zinātniski pētniecisko darbu konferencē ieguvusi 1.vietu. Pērn saņēmusi titulu „Iecavas novada Gada jauniete”.

Kristaps Anspoks ar prieku iesaistās dažādos vietējos un starptautiskos projektos: debašu turnīrā Baltkrievijā saņēmis nomināciju „Labākais runātājs”, ieguvis stipendiju dalībai Pasaules Latviešu jauniešu nometnē. Kristaps ir TV spēles „Gudrs, vēl gudrāks” finālists. 2016. gadā bijis Iecavas novada novembra mēneša jaunietis. Viņš darbojas sporta skolas „Dartija” vieglatlētikas un basketbola sekcijā. Brīvajā laikā nodarbojas ar inženieriju, metālapstrādi.

8.-9. klašu grupā titulu “Gada skolēns” šogad ieguva Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkne Elīza Paula Graudiņa, savukārt 10.-12. klašu grupā – Pilsrundāles vidusskolas skolnieks Mārtiņš Čerļenoks.

 

 

Fotogalerija:
Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    13.05.2017
TWITTER
IecavaLV
25 Jun
#teirdarbs galvenajam grāmatvedim! Prasības un amata pienākumi https://t.co/swVyyU8YUQ https://t.co/7Tr7DS9C3e