Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Deputāti turpina apmeklēt novada izglītības iestādes

12.10.2017 0

Pēc 10. oktobra domes sēdes deputāti apmeklēja Zālītes speciālo internātpamatskolu un Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes – “Cālītis” un “Dartija”, lai novērtētu izglītības iestāžu telpu stāvokli un materiāltehnisko nodrošinājumu, kā arī uzklausītu iestāžu vadītāju vēlmes un vajadzības.

Zālītes speciālās internātpamatskolas 5. līdz 10. klase izvietota skolas ēkā “Brīviņos”, bet 1.-4. klase un pirmsskolas grupas – Upes ielā 8, Zālītē.

Skolā iespējams apgūt pavāra un galdnieka palīga profesijas. Deputātiem bija iespējams aplūkot mācību telpas. Skola īpaši lepojas ar darbnīcu, kur audzēkņi apgūst galdnieka profesijas pamatus. To iekārtot palīdzējuši paši skolēni. Pie ēkas Upes ielā 8, kuras telpas iekārtotas sākumskolas klasēm un pirmsskolas grupas bērniem, šogad tapis basketbola laukums, kur bērni mācās spēles pamatus un aktīvi pavada brīvo laiku.

 

Pirmsskolas izglītības iestādes “Cālītis” teritorijā septembrī beigti labiekārtošanas darbi - uzbūvētas trīspadsmit rotaļu nojumes, uzstādīts spēļu laukumu aprīkojums, apzaļumota teritorija, ieklāts bruģis, uzbūvēta saimniecības ēka, izbūvētas iekšējās komunikācijas un ārējie tīkli: ūdensvads, lietus kanalizācija, drenāža, apgaismojums. Iestādes vadītāja Ingūna Lāce deputātiem rādīja šogad iegādāto keramikas apdedzināšanas krāsni, tajā tiek apstrādāti bērnu radītie keramikas darbi.

  

Pirmsskolas izglītības iestādes “Dartija” šī mācību gada sākumā jau septīto reizi nopelnīja Zaļo karogu un ļoti lepojas ar to, ka ir zaļi domājoša. Iesaistoties Ekoskolu programmā, iestāde savā darbā pievērsusies vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem – klimata pārmaiņas, enerģija, atkritumi, veselīgs dzīvesveids. Tēmas tiek pētītas bērniem saistošā veidā, veicot dažādus praktiskus uzdevumus, eksperimentus.

Iestādes vadītāja Irīna Freimane aicināja nākamā gada pašvaldības budžetā iekļaut līdzekļus teritorijas labiekārtošanas projekta izstrādei. Iestādes rotaļu nojumes ir novecojušas, tāpat nepieciešams risināt satiksmes organizāciju pie iestādes. Visi šie jautājumi būtu jārisina kompleksi, tādēļ nepieciešams piesaistīt projektēšanas speciālistu.

 

14. novembrī deputāti plāno apmeklēt Iecavas novada profesionālās ievirzes izglītības iestādes - Mūzikas un mākslas skolu un sporta skolu “Dartija”.
 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    12.10.2017
TWITTER
IecavaLV
17 Aug
RT @ltvzinas: Šodien #TautasPanorāma viesojas Aglonas un Mārupes novados, bet rīt būsim Preiļu un Iecavas novados. Atnāc un pastāsti, ko sa…