Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Dzimtmisas pamatskolā aktualizē izpratni par globālām problēmām

07.11.2017 0

No 30.oktobra līdz 5.novembrim Dzimtmisas pamatskolā notika Ekoskolu Rīcības dienu aktivitātes.

Dzimtmisas pamatskolā aktualizē izpratni par globālām problēmām

Otrdiena, 31.oktobris, pagāja ar devīzi „Stāja – laimīgas dzīves pamats”.  Fizioterapeite Aija Kurzemniece vadīja nodarbības, kurās atklāja pareizas stājas nepieciešamību un mācīja skolēniem veidot un stiprināt stāju, izmantojot vingrošanu.

Trešdien skolēni gatavoja dārzeņu un augļu salātus, bet pēc stundām notika salātu degustācija. Vislielāko atsaucību saņēma 4.klases augļu salāti un 8.klases siera salāti.

Ceturtdien skolēnu grupa viesojās Ziemeļu bibliotēkā un kopā ar senioru grupu izgaršoja tradicionālos latviešu ēdienus – auzu pārslu skābo ķīseli, miežu putru, medu, piena produktus, pie kam jāēd bija katram ar savu koka karoti. Bibliotekāre Dzintra Maračkovska bija sagatavojusi uzdevumus, kas meitenēm bija jāpaveic pirms maltītes, piemēram, jāsamaļ kafija ar roku maļamajās dzirnaviņās, no krējuma jāsakuļ sviests, jāpļauj ar sirpi nezāles.

Ieturot vēlās brokastis, sarunas vijās ap ēdienu, notika apmainīšanās ar receptēm, meitenes ar interesi klausījās tikšanās dalībnieču pieredzes stāstus par to, kas un kā celts galdā iepriekšējā gadsimta vidū. Šī pieredze apliecina, ka vislabākais un atbilstošākais katram no mums ir pašu mājās gatavots ēdiens, kuru katra saimniece gatavo ar īpašu enerģētiku un mīlestību.

Nedēļas noslēgums izskanēja nu jau tradicionālās ekonakts aktivitātēs. Šo aktivitāšu mērķis bija aktualizēt izpratni par globālām problēmām, īpašu uzmanību veltot klimata pārmaiņu jautājumiem. Skolēni runāja par katras mājsaimniecības ietekmi uz vidi un katras ģimenes  rīcībām vides saglabāšanai, tās atjaunošanai. 

Radošo darbnīcu laikā tika veidoti vairāki informējoši plakāti, apsveikumi un dekori no tā, ko parasti uztveram kā atkritumus, tas ir, no korķiem, sausiem augiem, plastmasas. Radošās darbnīcas vadīja direktore J. Arāja un māksliniece V.Lamberte.

Nakts stafetes laikā skolēnu komandas meklēja skolas teritorijā paslēptos divdesmit sešus jautājumus un iesniedza pareizās atbildes. Visas nakts garumā devitās klases skolēni, komandu kapteiņi, bija atbildīgi par savas komandas dalībniekiem, bet nakts stafetē devās visa komanda, sasieta vienā auklā. Par to, ka ekonakts aktivitātes ir svarīgs un pozitīvs pasākums, liecina arī absolventu piedalīšanās.

Par ēdināšanu rūpējās skolas absolvents Māris Retiķis, bet launagu un kopīgu pīrāgu cepšanu organizēja Irēna Dubrovska.

Iveta Salgrāve
Lapas informācija atjaunota:    09.11.2017
TWITTER
IecavaLV
18 jan
Šovakar, 18. janvārī, plkst. 22.50 stadionā pie Iecavas internātpamatskolas desmit minūšu garumā notiks uguņošana,… https://t.co/R14AcvUhBl