Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Fināla meistarklasē gatavo kopā ar populāriem pavāriem

16.11.2017 0

15. novembrī Zālītes speciālās internātpamatskolas 6. un 7. klases skolēni «Gardēžu klases» fināla meistarklasē gatavoja kopā ar populārajiem pavāriem Mārtiņu Sirmo un Lieni Zemīti. Kopā ar skolēniem darbojās mājturības skolotājas Anita Lesauska un Tatjana Šlikaite.  

Fināla meistarklasē gatavo kopā ar populāriem pavāriem
FOTO: A. Kļaveniece

Vispirms skolēni piedalījās konkursā par cukura daudzumu produktos, bet pēc tam ķērās pie darba - Mārtiņa Sirmā vadībā gatavoja suši, bet kopā ar Lieni Zemīti - avokado šokolādes desertu ar augļiem. Vēlāk visi kopā nobaudīja pagatavoto, mācījās ar irbulīšiem ēst suši un iztaujāja pavārus par viņu darba specifiku un interesantākajiem ēdieniem.  

Pavāri novērtēs skolēnu meistarību, centību un zināšanas uztura jomā, un divas labākās no 20 fināla komandām iekļūs superfinālā, kas norisināsies 13. decembrī. Uzvarētāji, «Gardēžu klases» titula saņēmēji, saņems galveno balvu – «Rimi» dāvanu karti 300 eiro vērtībā.

«Skolēniem šī meistarklase ir svarīga, jo te viņi iepazīst produktus, kas nav viņu ikdienas ēdienkartē, - lasi, garneles, tunci, avokado. Kopā gatavošana ir aizraujošs process, un iegūtās prasmes skolēniem lieti noderēs turpmākajā dzīvē,» pastāstīja skolas mājturības skolotāja Anita Lesauska. «Bērni iemācās gan garšīgi un veselīgi gatavot, gan skaisti uzklāt galdu un servēt ēdienu. To darām arī mājturības stundās un gatavojoties dažādiem skolas pasākumiem. Rudenī, piemēram, mums bija sulas spiešanas tūre, bet Mārtiņdienas tirdziņam paši gatavojām gardumus. Priecājamies, ka skolā ir labi aprīkota virtuve, jo bērni te iepazīst arī mūsdienīgu virtuves tehniku - plītis un dažādas virtuves ierīces, kas ne vienmēr ir katram mājās.»

«Man ļoti patika piedalīties meistarklasē. Iemācījos uztaisīt suši, ko līdz šim nekad nebiju darījusi. Arī ēdu to pirmo reizi mūžā. Bija garšīgi. Mums bija arī ļoti jautri, jo Mārtiņš visu laiku jokoja,» pastāstīja Oksana. Meitene labprāt darbojas virtuvē, mājās pati mēdz izcept pankūkas vai kartupeļus un labprāt palīdz gatavot mammai.

Skolotājas stāsta, ka interesants bijis arī konkursa pusfināla uzdevums. No pieciem žūrijas izvēlētajiem produktiem – ķirbja, grūbām, vistas, grieķu jogurta un ziedkāposta - bija jāpagatavo veselīgs ēdiens, un viss darbošanās process jāatspoguļo prezentācijā.  Zālītes skolas komanda bija gana radoša un no dotajiem produktiem pagatavoja siltos grūbu salātus ar vistu, puķkāpostiem un dārzeņiem, latviskus ķirbju virtuļus un veselīgu rudens kokteili no burkāniem, āboliem un ķirbjiem.

Par konkursu «Gardēžu klase»

«Gardēžu klase» ir skolu konkurss 5.–9. klašu skolēniem, kuru organizē pārtikas mazumtirdzniecības veikalu tīkls «Rimi». Konkursa mērķis ir izglītot Latvijas skolu jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī motivēt ikdienā gatavot veselīgas maltītes. Konkursa pirmajā sezonā 2017. gada pavasarī dalību klašu sacensībā pieteica 269 klases no visas Latvijas. «Gardēžu klases» titulu ieguva Penkules pamatskolas 5.c klase, Zālītes speciālās internātpamatskolas 9.p klase un Pūņu pamatskolas 9. klase. Šogad vēlmi stiprināt zināšanas par veselīgu uzturu, kā arī uzlabot ēst gatavošanas prasmes kopā izrādīja 189 klases no visas Latvijas. 20 prasmīgākās iekļuva konkursa finālā.

Fotogalerija:
Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    16.11.2017
TWITTER
IecavaLV
18 jan
Šovakar, 18. janvārī, plkst. 22.50 stadionā pie Iecavas internātpamatskolas desmit minūšu garumā notiks uguņošana,… https://t.co/R14AcvUhBl