Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Novembris PII “Dartija” aizritējis zem patriotisma un nacionālās identitātes zīmes

22.11.2017 0

Šis ir laiks, kad kopīgi iepazīstam vēsturiskus faktus, svinam svētkus un svētbrīžus, izzinām tradīcijas un kultūru, veidojam savu pilsoniskuma apziņu.

Novembris PII “Dartija” aizritējis zem patriotisma un nacionālās identitātes zīmes
FOTO: no PII ''Dartija'' albuma

Svētku radīšanu sākām ar mirkli pie piemiņas stēlas – nolikām svecītes un pārrunājām, ka Lāčplēša diena nav Lāčplēša dzimšanas diena, bet atceres diena tiem latviešu strēlniekiem, kuri krituši kaujās, aizstāvot savu dzimteni.

Sagatavošanas grupas audzēkņi 16. novembrī apciemoja Latvijas galvaspilsētu un Brīvības pieminekli, iepazina Vecpilsētas šauro ielu labirintus un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā bija liecinieki vēsturiskiem foto mirkļiem – leģendārajai un unikālajai Latvijas valsts vēstures relikvijai – Viļa Rīdzinieka lielformāta kolorētajai oriģinālfotogrāfijai “Latvijas valsts pasludināšana” 1918. gada 18. novembrī.

16. novembrī PII “Cālītis” vadītājas vietniece izglītības jomā Marina Vesere bija pulcējusi Iecavas novada bērnudārzu vecākos audzēkņus viktorīnai “Mana Latvija”. Aizraujošā un interaktīvā nodarbībā bērni un skolotāji atkārtoja, iepazina un izspēlēja dažādus faktus par Latviju, tās dabu un vēsturi. Kopīgās dziesmās un rotaļās izdzīvoja kopā būšanas mirkļus, kas ir nozīmīgi un vienojoši visai Latvijas tautai.

Sagaidot 17. novembri, ‘’Dartijas’’ audzēkņi kopā ar iestādes vadītāju Irīnu Freimani un muzikālo skolotāju Dinu Paegli svinēja Latvijas dzimšanas dienu, aicinot ikvienu iedegt gaišu liesmiņu sirsniņās, lai sasildītu Latviju ar gaišām domām un skaistām dziesmām.

Novembra beigās noslēdzot pilsoniskuma audzināšanas mēnesi, sporta namā “Dartija” tiks organizēts sporta pasākums bērniem “Kustību enerģija mūsu priekam!”. Sportam ir būtiska nozīme aktīvas nākotnes sabiedrības veidošanai. Latvijai ir nepieciešami braši nākotnes veidotāji!

Patriotisms nav gaisīga vīzija – tas dzimst ikviena latvieša sirsniņā un aug līdzi visa mūža garumā.

Aija Krūmiņa
vadītāja vietniece izglītības jomā
Lapas informācija atjaunota:    22.11.2017
TWITTER
IecavaLV
15 jan
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Iecavas, Kalnciema, Vecumnieku un Pļavi… https://t.co/R5q13MdrTd