Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavas vidusskolas skolnieces iepazīst farmācijas uzņēmumu „Grindeks”

16.02.2018 0

Nolūkā iepazīstināt dabaszinātnēs sekmīgākos un ieinteresētākos Latvijas skolēnus ar dažādu profesiju pārstāvju ikdienu farmācijas uzņēmumā, šogad jau devīto reizi AS „Grindeks” organizē projektu „Profesiju dienas skolēniem”.

Iecavas vidusskolas skolnieces iepazīst farmācijas uzņēmumu „Grindeks”
FOTO: AS ''Grindeks''

Starp 40 projekta dalībniekiem, kuri izvēlēti pēc 144 pieteikumu novērtēšanas, darbu uzņēmumā „Grindeks” iepazina arī Iecavas vidusskolas 11. klases skolniece Annija Elizabete Goldmane un 12. klases skolniece Lāsma Bugovecka, informē Ilze Gailīte, AS „Grindeks” sabiedrisko attiecību speciāliste.

Anniju Elizabeti ķīmija ļoti interesē kopš astotās klases, tāpēc skolniece jau trešo gadu papildina zināšanas Jauno Ķīmiķu skolā Latvijas Universitātē, piedalās ķīmijas olimpiādēs, apmeklē dažādus ar ķīmiju un dabaszinātnēm saistītus pasākumus, kā arī izstrādā zinātniski pētniecisko darbu ķīmijā. „Par „Grindeks” interesējos jau pagājušajā gadā, jo, manuprāt, šajā uzņēmumā ir iespēja augt un attīstīties, kā arī saistīt ar to savu nākotnes karjeru. Manā interešu lokā ir gan ķīmija, gan farmācija, jo saskatu iespēju nākotnē palīdzēt cilvēkiem, piedaloties kādu nozīmīgu zāļu sintēzē un izstrādē,” savā pieteikumā atklāj Annija.

Dalība projektā Annijai 14. februārī ļāva iepazīt „Grindeks” Gatavo zāļu formu ražošanas nodaļu kopā ar farmācijas tehnoloģi Madaru Markus. „Dienas gaitā mēģināju radīt priekšstatu par to, ko īsti dara farmaceits un ražošanas tehnologs mūsu uzņēmumā, cik liela viņam ir atbildība ikdienas darba procesos.  Annijai parādīju, kāda ir secība zāļu iegūšanas procesā, kā viss glabājas un kāda kontrole ir jāveic, lai zāļu ražotājs varētu būt drošs par saražotās produkcijas kvalitāti,” stāsta Madara, savukārt Annija dienas beigās atzina, ka negaidīja iespēju apskatīt visu gatavo zāļu formu ražošanu tik tuvu, kā arī tik dziļu un detalizētu informāciju, kurā dalījās farmācijas tehnoloģe.

Lāsma Bugovecka, otra Iecavas vidusskolas skolniece, kura 14. februārī viesojās „Grindeks”, dienu pavadīja Kvalitātes kontroles laboratorijas Hromatogrāfijas grupā, iepazīstot to kopā ar savu māsu, ķīmiķi-analītiķi Laumu Bugovecku. Pirms dalības projektā Lāsma pastāstīja, ka, tāpat kā māsa, nākotni vēlētos saistīt ar ķīmiju, tādēļ arī viņa regulāri apmeklē Jauno Ķīmiķu skolu, savukārt dalība projektā ļautu vēl vairāk paplašināt šā brīža zināšanas un pieredzi ķīmijā. Dienas beigās, kad Lāsma jau bija iepazinusies ar laboratorijas rutīnas procesiem, kas nepieciešami produktu kvalitātes noteikšanā, viņa atzina, ka interese par ķīmiju joprojām ir spēcīga, tikai savā nākotnes profesijā labprāt darbotos jaunu zāļu pētniecībā un izstrādē.      

„Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 7. februāra līdz 7. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt vienpadsmit farmācijas uzņēmumā pārstāvētas profesijas.

 

Lapas informācija atjaunota:    16.02.2018
TWITTER
IecavaLV
13 dec
Gada nogalē dodies ekspedīcijā pa Pokaiņu mežu! 28. decembrī Iecavas Jauniešu centrs organizē 7-9 km ekspedīciju uz… https://t.co/IEMBKfgHmS