Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Vidusskolēni uzsāk mācības profesionālās pilnveides programmās

16.04.2018 0

No 16. aprīļa divpadsmit Iecavas vidusskolas 10. klašu skolēni mācīsies programmā «Fotografēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde».

Vidusskolēni uzsāk mācības profesionālās pilnveides programmās
FOTO: Anta Kļaveniece

6. aprīlī Iecavas vidusskolā viesojās mācību centra «Buts» pārstāvji, lai tiktos ar skolēniem, kuri paralēli mācībām izvēlējušies vai vēl prāto iesaistīties kādā no profesionālās pilnveides programmām. Iepriekš, veicot pārrunas ar skolēniem, noskaidrots, par kurām programmām ir lielāka interese. Jau 6. aprīlī desmit skolēni sāka apgūt zinības programmā «Datortehnikas diagnostika, remonts un programmu instalēšana». Tās (tāpat kā programmas «Fotografēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde») ilgums ir 160 stundas.

Plānots, ka nodarbības notiks reizi nedēļā pa trim stundām, un jau pēc gada kursu beidzēji saņems apliecību par profesionālās pilnveides izglītību. Vasaras brīvlaikā mācības nenotiks.

Lielāko daļu (aptuveni 70%) mācību maksas segs pašvaldība, bet pārējais būs vecāku līdzfinansējums, kas ir nepilni 30 eiro mēnesī.  

«Jo vairāk zini, jo vieglāk darba tirgū,» uzrunājot skolēnus, sacīja direktore Agra Zaķe. Iespēja apmeklēt šādus kursus, kur prasmes un izglītība iet roku rokā, ir ļoti noderīga un sasaucas ar centieniem mācību saturā ieviest kompetenču pieeju. «Varbūt ne katrs šīs zināšanas izmantos, lai pelnītu, taču tās noderēs jūsu attīstībai un ikdienas priekam, arī ģimenei. Es jau tagad spēju iedomāties, kur jūsu jauniegūtās prasmes likt lietā - skolā varam veidot fotogrāfiju kolāžas, dažādas ekspozīcijas, bet datorspeciālisti, iespējams, pat salabot kādu datoru, jo jūs būsiet apguvuši, kas «lācītim vēderā»,» tā direktore.

Prieku par tiem, kas pirmie uzdrošinājušies iesaistīties profesionālās pilnveides programmā, izteica arī Iecavas novada pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja: «Jūs esat tie celmlauži, kas nākamajām grupām parādīs, cik lietderīgi ir ne tikai labi mācīties, bet arī apgūt profesionālās iemaņas, kas noderēs dažādās dzīves situācijās. Novēlu jums būt pacietīgiem, apgūstot jaunās prasmes, lai programmas noslēgumā būtu gandarījums, ka tas ir paveikts!»

Mācību centra «Buts» pārstāvji - direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš, direktora vietnieks izglītības jautājumos Mārtiņš Korbs un Bauskas filiāles vadītāja Anita Kleina - klātesošajiem detalizēti pastāstīja par kursu norisi. Programmā «Fotogrāfēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde» skolēni iemācīsies izprast vispārējos fotogrāfijas veidošanas principus, izzināt fotoaparātu veidus un tehniskās iespējas, fotografēt dažādos apstākļos un situācijās, izmantot fotogrāfiju apstrādes programmas. Mācību centrs skolēnus nodrošinās gan ar fototehniku, gan ar nepieciešamo programmatūru.

Savukārt programmā «Datortehnikas diagnostika, remonts un programmu instalēšana» skolēni iemācīsies pārzināt datortehnikas komponentes, uzstādīt un konfigurēt datortehniku, diagnosticēt un novērst datortehnikas bojājumus, veicot vienkāršus datortehnikas remontdarbus, instalēt un konfigurēt programmatūru, diagnosticēt un novērst kļūmes programmatūras darbībā.

 

 

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    13.04.2018
TWITTER
IecavaLV
20 mar
Uzņēmums SIA «BGGS Serviss» informē, ka no šodienas, 20. marta, uzņēmums ir uzsācis organiskā mēslojuma jeb digestā… https://t.co/8p69CDgN9c