Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pēta berzes ietekmi uz ripojošiem priekšmetiem

22.05.2018 0

17. maijā Iecavas vidusskolas 5. un 6. klašu skolēni kopā ar skolotāju Solvitu Pļaviņu un Santu Jaunzemi pētīja, mērīja un salīdzināja berzes ietekmi uz dažādiem ripojošiem priekšmetiem – velosipēdu, skrituļdēli, penibordu.

Pēta berzes ietekmi uz ripojošiem priekšmetiem

Pasākums «Berzes ietekme kustīgu priekšmetu virzībā» norisinājās Eiropas Savienības struktūrfondu projekta «Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai» ietvaros (Nr.8.3.2.2./16/I/001).

Skolēni darbojās grupās. Katra komanda izmantoja un salīdzināja divus trīs viena veida pārvietošanās līdzekļus. Pēc noteikta atspēriena/miniena veikšanas ļāvām priekšmetam ripot, līdz tas apstājas. Tad tika ņemtas talkā mērlentes un nomērīts katra dalībnieka veiktā attāluma garums. Iegūtos mērījumus komandas pierakstīja savās tabulās.

Kad jautrākais darbs tika pabeigts, sekoja iegūto rezultātu analīze. Pētījām tabulā dotos datus, kā arī, vizuāli salīdzinot braucamrīkus, centāmies izprast, kas palīdz vai liedz priekšmetam virzīties tālāk uz priekšu: riteņu materiāls (plastmasas vai gumijas), riepu diametrs, riepu platums, protektora dziļums, velosipēda svars, braucēja svars.

S. Pļaviņa un S. Jaunzeme
Lapas informācija atjaunota:    22.05.2018
TWITTER
IecavaLV
18 mar
Aicinām līdz 1.aprīlim iesniegt projektu pieteikumus ‘’Biedrību, nodibinājumu un tradicionālo reliģisko organizācij… https://t.co/cXu3Z2V9Hi