Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Noslēgušās pirmās labdarības projekta «Robotika – Latvijas internātskolās» starpskolu sacīkstes

01.06.2018 0

Noslēdzoties 2017./2018. mācību gadam, 30. maijā, Iecavas internātpamatskolā notika pirmās labdarības projekta «Robotika – Latvijas internātskolās» starpskolu sacensības robotikā. 

Noslēgušās pirmās labdarības projekta «Robotika – Latvijas internātskolās» starpskolu sacīkstes

Pateicoties «Robotu skola» «iRobot», Lielbritānijas latviešu saziedotajai naudai un citu interesentu Latvijā atbalstam divu gadu garumā, labdarības organizācija «Bērzes Strazdi» šī mācību gada sākumā ar robotikas pulciņiem nepieciešamo tehnisko aprīkojumu nodrošināja Upītes, Vaiņodes, Kandavas, Iecavas un Jūrmalas pilsētas internātskolas, kurās tika uzsāktas audzēkņu bezmaksas apmācības.

Pirmajā projekta mācību gadā piedalījās piecas Latvijas novadu izglītības iestādes, bet bezmaksas robotikas pulciņos kopumā aizrautīgi darbojās 44  audzēkņi, vecuma grupā no 5. līdz 9. klasei.  Uz labdarības projekta mācību gada izlaidumu 30. maijā Iecavā pulcējās Iecavas, Kandavas un Vaiņodes internātskolas audzēkņi ar saviem skolotājiem.  Sacīkstēs vairākās kārtās piedalījās un «iRobot Sumo» ringā ar pašu izveidotajiem pirmajiem robotiem spēkiem mērojās 23 labdarības izveidoto robotikas pulciņu audzēkņi. Draudzīgo sacensību noslēgumā ar trijām medaļām šoreiz triumfēja mājinieki un sacensību saimnieki – Iecavas internātpamatskolas robotikas pulciņš un tā audzēkņi.  Ar dažādu citu veidu robotu un inženierzinātnes objektu  demonstrāciju pasākumā piedalījās un sacīkstes uzraudzīja projekta galvenie sadarbības partneri «Robotu skola», bet audzēkņu cīņas sparu ar mūziku uzmundrināja djVento.

«Esam ļoti gandarīti par visai drosmīgajā un vērienīgajā projektā aizvadīto pirmo mācību gadu. Drosmīgā tāpēc, ka robotikas vai inženierzinātnes ārpusstundu izglītības nodrošināšana nav prioritāšu sarakstā Latvijas izglītības sistēmā, nerunājot jau par  internātskolām, kuras, kā labi zināms, ir piemeklējis likvidācijas liktenis. Vērienīgs šis projekts ir tāpēc, ka labdarības biedrība, sekojot savam mērķim – veicināt līdzvērtīgas un konkurētspējīgas interešu izglītības pieejamību bez maksas sociāli neaizsargātākiem vai maznodrošinātiem bērniem Latvijas lauku novados, organizēja arī skolotāju apmācības un strādā pie metodiskā materiāla izveides. Tas nebūtu iespējams bez lieliska sabiedrotā, kas ir «Robotu skolas» Rīgā mācību un tehniskie spēki, citi atbalstītāji, kā arī Lielbritānijā dzīvojošo latviešu atbalsta, kas projektam regulāri ziedo dažādos latviešu mākslinieku koncertos un tiešraides labdarības maratonos un akcijās.

Lielbritānijas latviešu labdarības biedrības «Bērzes Strazdi» 2016. gadā aizsāktais projekts, kura galvenais mērķis ir iestāties par sociālo vienlīdzību un sniegt bērniem arī Latvijas internātskolās vienādas tiesības uz progresīvas un jaunradi veicinošas interešu izglītības iespējām, tiks turpināts arī nākamajā gadā. Neskatoties uz internātskolu kā izglītības iestāžu likvidācijas procesu Latvijā, projekts sekos skolēniem, un tajā tiks iesaistītas lauku skoliņas, kurās mācības turpinās internātskolu audzēkņi.  

Labdarības projektu «Robotika – Latvijas internātskolās» var atbalstīt:

Biedrība “Bērzes Strazdi”
40008237910
SEB Banka
Konta Nr. LV59UNLA0050023136617
Pamatojums: Ziedojums robotikai

ZIEDOT ar Pay Pal: https://www.strazdi.co.uk/labdariba

GIVING FOR LATVIA (UK) ziedojumu kontā: https://mydonate.bt.com/fundraisers/robotika

Info: www.strazdi.co.uk/robotika vai labdarība@strazdi.co.uk

BĒRZES STRAZDI biedrībai ir SLO statuss – sabiedriskā labuma organizācija, ziedojot  juridiskajam personām iespējams iegūt nozīmīgas nodokļu atlaides.

Linda Burda
Projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    01.06.2018
TWITTER
IecavaLV
11 dec
12. decembrī plkst. 18.00-21.00 Iecavas kultūras namā norisināsies «Pašapziņas skola sievietēm», kurā būs iespēja p… https://t.co/cIZWktJt2F