Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pedagogi un izglītojamie paši izvēlas «Latvijas skolas somas» aktivitātes

25.10.2018 0

Iecavas novada vispārējās izglītības iestādes ir sākušas apgūt iniciatīvā «Latvijas skolas soma» saņemto finansējumu. Šī mācību gada pirmajam semestrim pašvaldībai piešķirti 7756 eiro.

Pedagogi un izglītojamie paši izvēlas «Latvijas skolas somas» aktivitātes
FOTO: Līga Bosko

«Latvijas skolas somas» ieviešanas principi balstās uz saikni ar tiešo mācību procesu, tradicionālā un laikmetīgā līdzsvaru, kā arī visu skolēnu piesaisti - sekmējot piederības izjūtu savai valstij, veicot ieguldījumu brīvas, radošas un atbildīgas sabiedrības veidošanā. Tā ir iespēja katram 1.-12. klašu skolēnam izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā.

Iecavas novada skolēniem tā ir lieliska iespēja apskatīt Likteņdārzu vai iepazīties ar Bauskas pils vēsturi, līdzdarboties interaktīvā dejas izrādē un radošās darbnīcās animācijas jomā, šķetināt vēstures lapaspuses, noskatoties kādu latviešu filmu, izzināt «Kurzemes Democentra» noslēpumus Ventspilī, gūt pieredzi, apmeklējot Latvijas Nacionālā teātra izrādi, kā arī nokļūt Andreja Pumpura eposa «Lāčplēsis» notikumu virpulī.

Tā kā programma «Latvijas skolas soma» ir viena no mācību satura sastāvdaļām, tad izglītības iestādes pašas izvēlas aktivitātes no piedāvātā klāsta, tās pielāgojot saviem mācību un audzināšanas darba plāniem. Tēmu un pasākumu atlasē piedalās gan skolēni, gan priekšmetu skolotāji, klases audzinātāji un metodisko apvienību vadītāji.

Oktobrī iniciatīvas piedāvājumu pirmā sākusi apgūt Iecavas internātpamatskola, kas ir iegādājusies diskus ar latviešu filmām, lai tās demonstrētu saviem audzēkņiem. 49 skolas izglītojamie jau ir pabijuši Likteņdārzā.

Vairāk aktivitāšu novada skolās būs novembrī un decembrī. Zināms, piemēram, ka 8. novembrī Zālītes speciālās internātpamatskolas bērni brauks uz rokoperu «Lāčplēsis». Savukārt Iecavas vidusskola iecerējusi nākammēnes pie sevis aicināt māksliniekus ar interaktīvu dejas izrādi «3D par telefoniem», kurā iesaistīsies 9. klašu izglītojamie.

Kā jau vēstīts, iniciatīva «Latvijas skolas soma» tika atklāta ar vērienīgu koncertu 6. septembrī Arēnā Rīga, vienkopus pulcējot 6000 skolēnu no visas Latvijas. Tā ir dāvana Latvijai simtgadē, iespēja katram skolēnam pieredzēt Latviju klātienē caur kultūras notikumiem, dabas skaistumu, Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecībām, inovācijas un zinātnes sasniegumiem.

Lai izdodas pieredzēt Latvijas stāstu, iepazīstot līdz šim nezināmo: KOPĀ, DZIĻI, DROSMĪGI, AR SKATU NĀKOTNĒ!

Sanita Reinsone
Izglītības nodaļas izglītības speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    24.10.2018
TWITTER
Iecavas novads
20 aug
Īstenojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu «Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Ie… https://t.co/j8WYbdeZyc