Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Ārzemju latviešu bērni stiprina saknes un tradīcijas Iecavā

02.08.2017 0

Šonedēļ no 31. jūlija līdz 4. augustam norisinās nometne «Latvijas elpa Iecavā 2017», kuras ietvaros bērni un jaunieši uzturas Iecavas internātpamatskolā, apmeklē Latvijas un Iecavas vērtīgākos apskates objektus un stiprina saiknes ar Latviju.

Ārzemju latviešu bērni stiprina saknes un tradīcijas Iecavā
FOTO: U. Nille

Nometnē piedalās 50 bērni un jaunieši vecumā no 9 līdz 18 gadiem, tajā skaitā 25 ārzemju latvieši no Krievijas, Ukrainas, Turcijas, Lietuvas, Īrijas, Gruzijas, Austrijas, Šveices, Zviedrijas, Itālijas, Beļģijas, Anglijas un ASV, kā arī 25 dalībnieki no Latvijas, pārstāvot visus reģionus, tostarp arī Iecavas novadu.

Nometnes tēmas ir veltītas Latvijas, Rīgas un Iecavas vēstures, latviešu tradīciju, folkloras, mūzikas instrumentu izzināšanai, kā arī ievērojamu dabas un kultūrvērsturisku objektu apskatei. Nometnes dalībnieki Latvijā apskata Vecrīgas Pulvertorni, Rīgas pili, Brīvības pieminekli, Mazo ģildi, dodas ekskursijās uz Likteņdārzu, Lubānas mitrājiem un iepazīst nometnes atrašanās vietu - Iecavu. Nometnes dalībnieki Iecavā apmeklēja Iecavas sporta un vēstures muzeju, parka teritoriju, senvietu «Dievdārziņš», Iecavas baznīcas, kā arī piedalījās sieviešu kluba «Liepas» organizētajās orientēšanās sacensībās.

Nometnes laikā īpaša vērība tiek veltīta, lai ārzemju latviešu bērni ar spēļu paņēmienu palīdzību mācītos un pilnveidotu savas latviešu valodas prasmes. Brīvajā laikā bērni komunicē gan latviešu, gan angļu valodā. Starp nometnes dalībniekiem ir arī daži bērni, kuri latviešu valodu saprot ļoti minimāli, taču tas netraucē iesaistīties komunikācijā un dažādās aktivitātēs ar citiem. Iecavniece un nometnes dalībniece Eva Ķeruže pauž: «Ir patīkami būt daļai no šāda mēroga pasākuma, kur lieliski pavadām laiku un iepazītam daudz jaunu cilvēku.» Nometnē no ASV bija ieradies Olivers, kurš par nometnes esamību uzzinājis no vecākiem: «Man šeit ļoti patīk - gan daba un apkārtne, gan cilvēki un visas nometnes aktivitātes.»

Nometnes noslēgumā dalībnieki atkārtos kopīgi apgūtās Latviešu tautasdziesmas un dejas, kā arī sagatavos nometnes laikā radīto darbu un fotogrāfiju izstādi.

Projekts «Latvijas elpa Iecavā 2017» tiek īstenots Latvijas valsts budžeta finansētās programmas «Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem» ietvaros. Projektu īsteno biedrība «Sadarbības platforma» sadarbībā ar Iecavas novada domi, biedrību «Sieviešu klubs «Liepas»» un Pleskavas reģionālo kultūras izglītības sabiedrisko organizāciju «Sakta».

Programmas mērķis ir saglabāt diasporas saikni ar Latviju un stiprināt tās nacionālo identitāti. Mērķa grupa ir latviešu diasporas bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī viņu vienaudži Latvijā. Programmas ietvaros tiek atbalstītas kopīgas nometnes un vasaras skolas, kas vērstas uz diasporas bērnu saiknes stiprināšanu ar Latviju, kā arī diasporas un Latvijā dzīvojošo bērnu kopīgu darbošanos.

Nometnes gaitām sekot līdzi var arī biedrības «Sadarbības platforma» Facebook lapā  https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/?fref=ts

Una Nille
Lapas informācija atjaunota:    02.08.2017
TWITTER
IecavaLV
22 Jun
Sveicam Līgo svētkos! https://t.co/W7qhCrasdK