Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavas Jauniešu centram – 2!

27.02.2018 0

Iecavas Jauniešu centrs savas durvis apmeklētājiem vēra pirms diviem gadiem, februārī. Jubilejas patīk svinēt visiem, tāpēc pēc jauniešu iniciatīvas tika veidotas nelielas svinības, lai atzīmētu šo faktu.

Iecavas Jauniešu centram – 2!
FOTO: no Iecavas Jauniešu centra albuma

Laiks skrien vēja spārniem, un pa šo laiku ir paveikts gana daudz. Lai atcerētos kopā paveikto un apspriestu gaidāmo, šai dienai par godu tika rīkots informatīvi izglītojošs pasākums jauniešiem.

Sākot jau no agras pēcpusdienas, Grāfa laukuma 1 ēku piepildīja salda un vilinoša kēksiņu smarža – tā vēstīja par to, ka jaunieši rosās un dienas centrā “Iecavnīca” paši gatavo gaidāmajiem ciemiņiem cienastu. Visu dienu Jauniešu centrā valdīja patīkams satraukums par gaidāmajām svinībām, jo jauniešus gaidīja izaicinājums – pašu sagatavots un novadīts pasākums.

Lai ciemiņi ātrāk iejustos, jaunieši bija sagatavojuši vairākus uzdevumus gan ķermeņa, gan prāta izkustināšanai, kuros bija nepieciešamība sadarboties un palīdzēt citiem dalībniekiem tikt uz nosprausto mērķi. Viens no skaļākajiem uzdevumiem bija ‘’Akmens, šķēres, papīrīts’’ čempionāts, kurā dalībnieki varēja pierādīt savu veiksmi vai skaļo balsi, atbalstot savu komandas kapteini. Ciemiņiem bija iespēja arī nedaudz pamežģīt smadzenes un intuīciju 30 jautājumu viktorīnā par .. visu!

Vakara gaitā viesi sadalījās piecās komandās, lai piedzīvotu, kā ir strādāt komandā ar mazāk pazīstamiem vai svešiem cilvēkiem. Komandas sagaidīja komunikācijas prasmju plānošanas un saliedēšanas uzdevumi, par katru sekmīgi veiktu uzdevumu varēja nopelnīt žetonus, lai vakara noslēgumā varētu noskaidrot stiprāko jaunizveidoto komandu.  Katra uzdevuma izpildei tika dotas 10 minūtes, laikam beidzoties, tika dots signāls, ka jādodas uz nākamo uzdevumu. Noslēguma uzdevumā komandai bija jāparāda, cik labi atceras vēstures stundās apgūto par mūmijām, un jāizveido  sava vislabākā mūmija, izmantojot vienu komandas biedru.

Kamēr tika apkopoti rezultāti, viesus sagaidīja iepazīšanās ar to, kas ir improvizācijas teātris, ko tajā dara, katrs varēja izbaudīt to uz savas ādas jaunieša Matīsa Bolšteina vadībā.

Noslēgumā tika noskaidrotas stiprākās jaunizveidotās komandas: 1. vietā komanda “Dīvainais ES un TU”, kuras sastāvā bija Patrīcija Skalbe, Anna Arhipova un Matīss Bolšteins; 2. vietā komanda “Melnie zābaciņi” – Paula Kaupe, Laura Dubkēviča, Evita Janušjaviča, 3. vietā komanda “Rūķi”, kurā darbojās Rolands Rudzis, Linards Ivanovs, Sandra Upelniece. Pēc komandu sumināšanas viesiem bija iespēja bildēties foto stūrītī un cienāties ar saceptajiem kēksiem, iedzert tēju un brīvā vidē parunāties.

Visu ceturdienas vakaru Iecavas Jauniešu centrā bija dzirdami smiekli, redzami smaidi un jūtama siltā, patīkamā atmosfēra, ko visi ciemiņi un darbinieki bija paši kopā radījuši.

‘’Pasākums bija jautrs, kā arī labi izplānots, kura gaitā varēja iepazīt citus jauniešus. Pasākuma vadītāji bija laipni un pretīmnākoši. Ar nepacietību gaidu nākamo pasākumu ar jaunām idejām,’’ stāsta pasākuma dalībniece Patrīcija Skalbe.

‘’Viena no labākajām lietām pasākumā bija iespēja iepazīt un parunāties ar citiem cilvēkiem, un lielākā daļa no spēlēm bija tīri jautras. Vēl kēksi bija ļoti gardi,’’ tā izsakās Ralfs Jansons.

Jauniešu centrs saka paldies par sadarbību dienas centram “Iecavnīca” un par iniciatīvas realizēšanu – jauniešiem: Dārtai Ušackai, Renātei Esterei Liepiņai, Līvai Indriķei, Hugo Puriņam, Amandai Visockai, Gvido Valbem, Alīnai Vladai un Annai Emīlijai Onzulei!

Vairāk foto no pasākuma - šeit

Sagatavojušas Jauniešu centra vadītāja Ilze Dreimane un jauniete Renāte Estere Liepiņa

Lapas informācija atjaunota:    27.02.2018