Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Mobilais jaunatnes darbs iegūst atpazīstamību Latvijā

21.05.2018 0

Ikdiena, lai nekļūtu par rutīnu, ir jāizaicina ne tikai jauniešiem, bet arī jaunatnes darbiniekiem.

Mobilais jaunatnes darbs iegūst atpazīstamību Latvijā
FOTO: no S.Upelnieces albuma

Viens no izaicinājumiem ir šogad nospraustais mērķis – attīstīt jauniešu dzīvi Iecavas novada ciemos. Iespējams, tas nebūs tik viegli, bet kas teica, ka visas foršās lietas nāk viegli? Ja darīsi – viss izdosies!

Jauniešu dzīve Iecavā ir plaši attīstīta - interešu izglītības iespējas, āra aktivitāšu infrastruktūra un Iecavas Jauniešu centrs. Jauniešu centrā tiek organizētas radošas nodarbības, semināri, āra aktivitātes. Bet ko darīt tiem jauniešiem, kas dzīvo ārpus Iecavas centra – novada ciemos - un ne vienmēr var tik uz pasākumiem, kas tiek rīkoti brīvdienās vai darbadienu vakaros? Tieši tāpēc novadā vēlamies aktivizēt mobilo jaunatnes darbu, lai dotos pie novada ciemu jauniešiem, sniedzot saturīgu un pilnvērtīgu atbalstu neformālās tikšanās reizēs.

Mobilais darbs ar jaunatni ir jaunatnes darba veids, kas rada jauniešiem līdzdalības iespējas viņu dzīvesvietā, kur nav viņiem paredzētās pulcēšanas vietas un ir ierobežotas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

No 6. maija līdz 11. maijam Jūrmalā norisinājās Jaunatnes starptautiskās aģentūras rīkotās Erasmus+ apmācības “Mobilais darbs ar jaunatni. Kā to uzsākt?”, kur piedalījos arī es. Šī bija mana pirmā pieredze starptautiskās apmācībās, kurā iesaistījās 12 jaunieši no 6 dažādām valstīm: Horvātijas, Īrijas, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas, Portugāles un Slovēnijas.

Sešas dienas saspringta darba. Viens no galvenajiem uzdevumiem bija savas pašvaldības analīze, lai saprastu, kas tiek darīts pašlaik vai ar ko būtu jāsāk, attīstot mobilo darbu, novada ciemos. Interesanti bija vērot, kā dažādos Latvijas nostūros tiek attīstīts mobilais darbs. Mobilais darbs ar jauniešiem Latvijā ir tikai sākuma stadijā, savukārt Luksemburgā tas veiksmīgi darbojas jau vairākus gadus. Tur jaunatnes darbinieki dodas pie jauniešiem ar mobilu jauniešu autobusu, kas ir aprīkots ar datortehniku un citām aktivitātēm – praktiski tas ir tas pats jauniešu centrs, tikai uz riteņiem.

Balstoties uz pašvaldību analīzi, tika veidota pārējo dienu programma. Vienā no apmācību dienām Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra rīkoja starptautisku konferenci “Nākamais solis darbā ar jaunatni: sistemātiska pieeja darba ar jaunatni attīstībā lauku reģionos un pilsētu mikrorajonos”.

Apmācību laikā bija vērtīgi gūt pieredzi no citām valstīm un, kas nav mazsvarīgi, gūt noderīgus kontaktus.

Esam uzsākuši novada ciemu analīzi, dodoties pie jauniešiem klātienē, lai izrunātu aci pret aci, kas viņiem būtu nepieciešams, lai pilnvērtīgi pavadītu brīvo laiku. Pēc 14. maija tikšanās ar jauniešiem Zālītē esam nosprauduši mērķi 26. maijā doties ar jauniešiem Zālītes izpētes ekspedīcijā, lai izprastu viņu intereses un iespējas lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Ja vēlies pievienoties, tev ir nepieciešams savs velo un vēlme - tiekamies 26.05. (sestdienā) plkst. 11.00 pie Zālītes bibliotēkas.

Jebkurš jaunietis, skolotājs, apmācītājs vai jaunatnes darbinieks var atrast savām interesēm atbilstošas starptautiskas apmācības šeit - www.jaunatne.gov.lv vai www.salto-youth.net

Sandra Upelniece
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    21.05.2018
TWITTER
IecavaLV
20 mar
Uzņēmums SIA «BGGS Serviss» informē, ka no šodienas, 20. marta, uzņēmums ir uzsācis organiskā mēslojuma jeb digestā… https://t.co/8p69CDgN9c