Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Viens solis līdz Budapeštai

02.07.2018 0

Mana stāsta sākums ir atrodams Iecavas Jauniešu centrā, kur pirms viena gada notika ‘’Skolēnu domes’’ sēde. Tajā dienā es uzzināju, kas ir darbs ar jaunatni, par kuru iepriekš nebiju dzirdējusi un interesējusies.

Viens solis līdz Budapeštai
FOTO: no E. Ķeružes albuma

Jau tad es sapratu, ka vēlos būt daļa no Iecavas Jauniešu centra kolektīva, organizēt pasākumus, darboties sabiedrībā un darbā ar jaunatni. Gada laikā biju sapratusi ļoti daudz par to, kas ir neformālā izglītība, kā organizēt pasākumus un kā iedrošināt jauniešus būt aktīvākiem un uzdrīkstēties.

Biju dzirdējusi dažādus pieredzes stāstus no jauniešiem, kuri piedalās projektos, lai ceļotu un mācītos. Tā kā esmu no tiem cilvēkiem, kuriem patīk uzdrīkstēties, mesties piedzīvojumos un ceļot, sāku domāt par iespēju ceļot, lai mācītos, un mācīties, lai ceļotu.

Kādā februāra vakarā, atnākot pēc skolas, izpētīju jaunatnes darbinieku projektu piedāvājumu klāstu mājaslapā www.jaunatne.gov.lv un atradu īsto – apmācību kurss ‘’HUBsters’’, kura galvenais mērķis ir atbalstīt jauniešu līderus kā virzītājspēku jauniešu līdzdalības paaugstināšanai jauniešu vidū vietējā un Eiropas līmenī. Es nedomājot pieteicos un nelauzīju galvu par to, vai tikšu izraudzīta kā pārstāve no Latvijas.

Apmācības norisinājās no 13. līdz 19. maijam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, kur piedalījās 25 dalībnieki no  dažādām valstīm.

Apmācību dienā, kad devos uz Budapeštas Jauniešu centru, es domāju, ka esmu sajaukusi kartē tā atrašanās vietu, jo manas acis neticēja tam, ko redzēju, – milzīga piecstāvu celtne ar pasakainu skatu uz Budapeštu. Es tik ļoti gaidīju vakaru, kad varēšu satikt pārējos dalībniekus, iepazīties un parunāt par dažādām tēmām.

Pirmie iespaidi bija pasakaini, jo pirmo reizi atrados internacionālā vidē un vienuviet sastapos ar cilvēkiem, kuriem ir neizsakāmi liela dzīves bagāža jaunatnes jomā, kas mani iedvesmoja darboties jaunatnes jomā vēl vairāk.  

Izrādās, ka es biju pati jaunākā dalībniece, kā arī dalībniece, kurai šis bija pirmais Erasmus+ projekts. Ar katru no dalībniekiem man nemanot sanāca atrast kopīgus tematus – ar kādu par vēsturi, ar kādu par ceļošanu, ar kādu par kultūru atšķirībām starp valstīm.

Pēc fantastiski pavadītas nedēļas Budapeštā, kad sēdēju lidmašīnā, es domāju par to, ko es iemācījos un sapratu projekta ietvaros. Caur dažādām simulācijas spēlēm, kuras brīžiem lika atcerēties bērnību, es iemācījos komandas saliedēšanos, kas ir viena no galvenajām sastāvdaļām jebkurā darbā, kur cilvēks nestrādā viens. Viena no būtiskākajām sesijām bija ‘’Mana realitāte’’, kurā katras valsts pārstāvji raksturoja savas pilsētas pašvaldības iestādes. Iepazinu, kādas iestādes ir citās valstīs un pilsētās, kādi tur ir trūkumi jaunatnes jomā. Varu lepoties, ka manā novadā ir gan Jauniešu centrs, gan kultūras nams, kas citu valstu pilsētās vienuviet nav.

Viena no sesijām, kura norisinājās veselu dienu, bija projekta plānošana un īstenošana. Tā kā man patīk darboties projektos un tos organizēt, šis bija īpaši noderīgi, jo varēju būt komandā ar dažādu tautību cilvēkiem un izveidot kopīgu plānu Erasmus+ projektam.

Galvenās dzīves vērtības, kuras apzinājos projekta laikā, ir draudzība ar cilvēkiem no dažādām kultūrām un dažādām valstīm. Manuprāt, ir svarīgi ne tikai aizbraukt un piedalīties projektā, lai mācītos, bet arī iet, runāt un dibināt kontaktus, lai arī turpmāk varētu sadarboties.

Novēlu ikvienam uzdrīkstēties, pieteikties kādam projektam un iepazīt pasauli no cita skatpunkta. Šī pasaule ir pilna ar iespējām, tāpēc atrodi savējās un piepildi savus sapņus.

Eva Ķeruže
Lapas informācija atjaunota:    02.07.2018
TWITTER
IecavaLV
15 feb
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūst ledū un noslīkst ne t… https://t.co/oCH8cHF2aV