Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Jaunieši pievēršas melnbaltajai revolūcijai

06.11.2018 0

Kad necerēti vēlu Latviju ir apciemojis īsts rudens ar lietu, vēju un tumšiem vakariem, 30. oktobrī Iecavas Jauniešu centrā norisinājās pirmā Loesje rakstīšanas darbnīca.

Jaunieši pievēršas melnbaltajai revolūcijai
FOTO: Sandra Upelniece

Loesje ir organizācija, kas savu viedokļu paušanai izmanto īpašu rakstīšanas tehniku. Organizācija veido melnbaltus plakātus, kuru teksti tiek radīti, nelielās radošās grupās rakstot savas asociācijas par konkrētu tēmu, pēcāk veidojot no tiem unikālus teikumus.

Pati organizācija šo nodarbošanos sauc par melnbalto revolūciju. Plakāti tiek parakstīti ar nīderlandiešu meitenes vārdu – Loesje. Šis vārds tiek izrunāts kā Luša. Ja to tulkotu latviski, tad tas nozīmētu Lūcija.

Iecavas jaunieši savu melnbalto revolūciju veltīja Latvijas valsts svētkiem - patriotiskajam mēnesim. Pirmo soli esam spēruši: esam uzrakstījuši unikālus teikumus, kas attēlo jauniešu asociācijas ar Latviju, kultūru, cilvēkiem, tradīcijām, dabu un kaimiņiem. Šie teksti aicina sabiedrību uz brīdi apstāties un aizdomāties, ko katram nozīmē Latvija.

Šobrīd Loesje organizācija veic tekstu analīzi un unikālo tekstu koriģēšanu, kurus jau novembra beigās mēs ar jauniešiem pielāgosim reālā pilsētas vidē ar cilvēkiem, ēkām vai dabas ainavām.

Loesje radošās darbnīcas noslēgsies ar īpašu jauniešu darbu izstādi Iecavas Jauniešu centra kāpņutelpā.

Jāpiebilst, ka šādas radošās rakstīšanas darbnīcas parasti norisinās nelielās grupās, tāpēc arī dalībnieku skaits šoreiz tika ierobežots. 

Sandra Upelniece
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    07.11.2018
TWITTER
Iecavas novads
20 aug
Īstenojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu «Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Ie… https://t.co/j8WYbdeZyc