Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Teātra izrādē uzmirdz jaunās zvaigznes

11.04.2017 0

Svētdien, 9. aprīlī, Iecavas kultūras namā pirmizrādi piedzīvoja teātra studijā «Artis» iestudētā Jene Heltaji luga «Mēmais bruņinieks».

Teātra izrādē uzmirdz jaunās zvaigznes
FOTO: Dace Riekstiņa

Režisore Valda Karnīte par darba izvēli teic, ka ar repertuāru jauniešu teātrim ir diezgan sarežģīti. Jāņem vērā, cik puišu, cik meiteņu un kurš ko var nospēlēt. Šajā vecumā Hamletu spēlēt ir vēl par ātru, bet zaķīšus, kaķīšus arī vairs nevar. Lai gan uz lugas eksemplāra rakstīts, ka «Mēmais bruņinieks» ir romantiska komēdija, teātra kolektīvs uz afišas izvēlējies rakstīt - romantiska pasaka pieaugušajiem. Izrādes dekorāciju izgatavošanā iesaistījušies visi studijas dalībnieki, bet tērpus šūdinājusi Sēlijas lomas tēlotāja Guna Matveja.  

Lugas stāsts ir par bruņinieku, kurš dāmai par vienu skūpstu apsola klusēt trīs gadus. Kad karalis izsludina atlīdzību par bruņinieka izārstēšanu, jo nesaprot, kādēļ tas kļuvis mēms, dāma nolemj tikt pie atlīdzības. Taču bruņinieks savu solījumu nelauž un turpina klusēt, tādēļ karalis viltniecei sola nocirst galvu. Režisore gan mierina, ka lugas beigas ir laimīgas. Kādas - tas jāiet skatīties klātienē. Stāsta morāle - nedrīkst manipulēt ar cita cilvēka jūtām un justies pārākam par citiem.

Tā kā teātra studijā darbojas ap 20 jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem, luga iestudēta divos aktieru sastāvos. Pirmizrādē ugunskristības atļauts izbaudīt jaunākajiem kolektīva dalībniekiem. Režisores un skatītāju vērtējumā iestudējums izdevies labi, nav ļāvis garlaikoties un skatīties pulkstenī, kad tad stundu un desmit minūtes garā izrāde beigsies. Ik pa laikam no zāles skanējuši arī smiekli.   

Ideja par lugas iestudēšanu radusies jau pirms diviem gadiem, taču pa vidu vēl iestudēta izrāde «Līnis murdā», un tāds nopietnāks un aktīvāks darbs pie izrādes «Mēmais bruņinieks» sācies pagājušā gada oktobrī. Valda Karnīte slavē jaunās skatuves zvaigznes - Matīsu Bolšteinu, kurš ļoti atraktīvi, dzīvi un labi uztverami atveidojis ieroču nesēju Bepo, kā arī mēmā bruņinieka atveidotāju Matīsu Skangali, par kura tēlojumu režisore teic: «Uz skatuves daudz vieglāk ir runāt nekā klusēt.» Kopumā darbs nav bijis viegls, jo luga ir sarakstīta dzejā un aktieriem pasniegt tekstu saprotami un dzīvi bez lieka patosa ir diezgan sarežģīti.

Režisore cer, ka lugu izdosies parādīt kādā festivālā, kā arī uz jau iemēģinātām skatuvēm Misā, Brunavā, Uzvarā un Vecsaulē, kur teātra studijas «Artis» aktieriem jau izveidojies savs fanu pulciņš. Jau tuvākajā laikā izrādi vēlreiz iecerēts izspēlēt Iecavā, ļaujot skatuves prieku izbaudīt arī otrajam aktieru sastāvam.

Fotogalerija:
Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    11.04.2017
TWITTER
IecavaLV
22 Jun
Sveicam Līgo svētkos! https://t.co/W7qhCrasdK