Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Vokālisti gūst pirmo skatuves pieredzi

17.05.2017 0

Maija sirsnīgākajā svētdienā – Māmiņdienā - Iecavā tika aizvadīts ikgadējais kultūras nama organizētais pirmsskolas vecuma bērnu vokālais konkurss «Cālis», kas tradicionāli pulcē jaunos dziedātājus.

Vokālisti gūst pirmo skatuves pieredzi
FOTO: Beata Logina un Krista Dārziņa

Šogad konkursā piedalījās 14 bērni gan no Iecavas, gan Bauskas novada, kas tika sadalīti divās vecuma grupās: jaunākie (no 4 līdz 5 gadu vecumam) un vecākie (no 6 līdz 7 gadu vecumam).

Tos vērtēja kompetenta žūrija: pirmsskolas pedagoģe, pasākumu organizētāja, bijusī Bauskas Kultūras centra vadītāja un Dienas centra «Iecavnīca» sociālā darbiniece Ilva Vansoviča, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas direktora pienākumu izpildītāja Zane Andžāne-Agarska un radošās aģentūras «Pasaku nams» pārstāve Baiba Smiltiņa.

Lai piedalītos konkursā, pretendentiem bija jāiztur atlase, kurā tika iesūtīti video ar bērna konkursa dziesmas izpildījumu. Visi dalībnieki bija sirsnīgi, droši un aktīvi. Izskanēja dažādu tēmu un sarežģītības pakāpju dziesmas gan ar fonogrammām, gan klavieru pavadījumu. Ikkatrs vokālists un viņa komanda bija parūpējusies par košiem tērpiem, piemērotiem atribūtiem un kustībām, kas padarīja priekšnesumus spilgtākus un atraktīvākus.

Visi konkursa dalībnieki tika apbalvoti ar «Cāļa goda zīmi» un atšķirīgām nominācijām, piemēram, elegantākais, enerģiskākais, lustīgākais un košākais cālis. Katrā vecuma grupā tika noteikti arī labākie solisti, un šoreiz tās bija meitenes no Īslīces. 1.vietu starpnovadu konkursa jaunākajā grupā ieguva Elizabete Kūtra ar dziesmu «Mežā», bet otrā vecuma grupā 1.vieta tika piešķirta Robertai Elzai Stīrijai ar dziesmu «Labais Karlsons» (abu meiteņu vokālā pedagoģe ir Nijole Berezina).

Vairāku konkursu žūrijas pārstāve Ilva Vansoviča teic, ka «visu dalībnieku priekšnesumi bija pārdomāti un bērniem iegūtā pieredze noteikti noderēs turpmākiem gadiem. Šis ir viens no pirmajiem konkursiem vokālistiem, kurā viņi iemācās nebaidīties uzkāpt uz skatuves un parādīt savas prasmes arī plašākai publikai.» «Labāko izvēlēties ir grūti, jo visi mazie dalībnieki ir ļoti prasmīgi,» par labi organizēto un jauko pasākumu piebilst Zane Andžāne-Agarska.

Iecavniecēm Samantai un Alisei Šulcām (attēlā) šis bija pirmais gads konkursā «Cālis», pārstāvot atšķirīgas vecuma grupas. Jaunākā māsa Samanta izpildīja dziesmu «Mēs mazie zaķīši» un ieguva nomināciju skanošākais cālis, bet vecākā māsa Alise ar dziesmu «Hei, saulīte» – liriskākais cālis. «Mazliet kautrējos, kad biju uz skatuves, bet konkurss ļoti patika,» atzina Alise. Viņu abu vokālā pedagoģe ir Kristīne Karele.

Ar silti pavasarīgu sveicienu Māmiņdienā konkursa noslēgumā jaunie vokālisti vienojās Vitas Siliņas un Antras Leines kopdziesmā «Knīpiņas un Knauķīši».

Fotogalerija:
Krista Dārziņa
Lapas informācija atjaunota:    17.05.2017
Aktuālais jautājums

Vai Tu šķiro atkritumus?

Jā, šķiroju visus mājsaimniecības atkritumus
Šķiroju daļēji, piemēram, tikai stikla taru, PET pudeles, papīru
Nē, nesaprotu kāds no tā labums
Šķirotu, ja tuvumā būtu šķirošanas konteineri
TWITTER
IecavaLV
21 Apr
No šodienas gājējiem atkal ir pieejams tiltiņš Iecavas parkā aiz estrādes. Paldies Iecavas zemessargiem par uzstādī… https://t.co/kpxAxtGwRC