Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros Iecavā godinās Brīvības pieminekli

29.08.2017 0

Tradicionālo Eiropas kultūras mantojuma dienu, kuru tēma šogad ir “Vēsturisku notikumu vietas”, ietvaros 10. septembrī notiks Iecavas Brīvības piemineklim veltīts pasākums.

Pasākuma programmā:

11.00 Iecavas luterāņu baznīcā notiks piemiņas dievkalpojums, kas veltīts mācītājam, sabiedriskajam darbiniekam, Iecavas Brīvības pieminekļa idejas autoram Jānim Lūsim.

Pēc dievkalpojuma, ap plkst. 12.30, baznīcas tornī -  J. Lūsim veltīta piemiņas stenda atklāšana.

20.00 Godināšanas pasākums pie Iecavas Brīvības pieminekļa:

- pieminekļa vēsturei veltītu stendu apskate,

- domes priekšsēdētāja Aivara Mačeka, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Zemgales reģiona vadītājas Mārītes Putniņas uzrunas,

- Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona zemessargu godasardze,

- pieminekļa iesvētīšana,

- koncerts ar stāstījumu par Brīvības pieminekļa vēsturi,

- salūts.

2017. gadā tradicionālās Eiropas kultūras mantojuma dienas notiks no 9. līdz 10. septembrim. Šī gada aktivitātes veltītas vēsturisku notikumu vietām ar nolūku apzināt un no jauna iepazīt tās vietas, kas saistītas ar nozīmīgiem notikumiem Latvijas teritorijas vēsturiskajā attīstībā un mūsu vēsturei nozīmīgu personību dzīvi un darbu.

Pētera Bandera akmenī kaltais Brīvības piemineklis, kas atrodas Iecavas parkā, atklāts 1936.gadā. Atzīmējot pieminekļa 80 gadu jubileju, 2016. gada rudenī biedrība “Arhīvs” ar novada domes un dārznieces Sarmītes Avotas atbalstu pieminekli notīrīja un atklāja pie tā informatīvu stendu, kurā iecavnieki un Iecavas viesi var uzzināt pieminekļa vēsturi.

Šā gada jūnijā, sagaidot Iecavas 525. gadu jubileju, piemineklis tika restaurēts - veikta pieminekļa pamatnes demontāža un betonēšana, labotas granīta kāpnes, aizpildītas piemineklī radušās plaisas un novērsti citi vizuālie defekti.

Pasākumu atbalsta Iecavas novada dome, Iecavas kultūras nams, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija,  biedrība “Arhīvs”, Iecavas evanģēliski luteriskā draudze un mācītājs Rolands Radziņš.

 

 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    30.08.2017
TWITTER
IecavaLV
22 Jun
Sveicam Līgo svētkos! https://t.co/W7qhCrasdK