Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavas Brīvības piemineklis iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

27.02.2018 0

Šodien pašvaldība saņēmusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas paziņojumu, ka Iecavas Brīvības piemineklis ir iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes vēsturisku notikumu vieta ar valsts aizsardzības Nr.9234.
 

Iecavas Brīvības piemineklis iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

Pētera Bandera akmenī kaltais Brīvības piemineklis, kas atrodas Iecavas parkā, atklāts 1936.gadā. Piemineklis ir saistīts ar Latvijas vēsturē nozīmīgiem notikumiem – valstiskuma veidošanos un Brīvības cīņām, tas uzcelts par vietējo iedzīvotāju saziedotiem līdzekļiem, lai godinātu neatkarības cīnītāju piemiņu.

Atzīmējot pieminekļa 80 gadu jubileju, 2016. gada rudenī biedrība “Arhīvs” ar novada domes un dārznieces Sarmītes Avotas atbalstu pieminekli notīrīja un atklāja pie tā informatīvu stendu, kurā iecavnieki un Iecavas viesi var uzzināt pieminekļa vēsturi.

2017. gada jūnijā, sagaidot Iecavas 525. gadu jubileju, piemineklis tika restaurēts - veikta pieminekļa pamatnes demontāža un betonēšana, labotas granīta kāpnes, aizpildītas piemineklī radušās plaisas un novērsti citi vizuālie defekti. Savukārt pašvaldības 2018. gada budžetā paredzēti līdzekļi Brīvības pieminekļa teritorijas labiekārtošanas un kāpņu pārbūves projekta  izstrādei.

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    28.02.2018
TWITTER
IecavaLV
13 dec
Gada nogalē dodies ekspedīcijā pa Pokaiņu mežu! 28. decembrī Iecavas Jauniešu centrs organizē 7-9 km ekspedīciju uz… https://t.co/IEMBKfgHmS