Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavas novada kolektīvi gatavojas Dziesmu un deju svētkiem

05.03.2018 0

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Svētkiem gatavojas arī desmit Iecavas novada kolektīvi, informē Iecavas kultūras nama direktore Alma Spale.

Iecavas novada kolektīvi gatavojas Dziesmu un deju svētkiem
FOTO: Dace Riekstiņa

Uz Dziesmu un deju svētkiem dosies Iecavas Mūzikas un mākslas skolas dažāda vecuma trīs koklētāju kolektīvi, vidusskolas 4.-5. klašu skolēnu un jauniešu deju kolektīvi, kultūras nama visu trīs paaudžu dejotāji - jauniešu deju kolektīvs «Jezga», vidējās paaudzes deju kolektīvs «Iecava» un senioru deju kolektīvs «Iecavnieks», kā arī jauktais koris «Iecava» un folkloras kopa «Tarkšķi». Pavisam uz Rīgu dosies aptuveni 150 iecavnieku.

Visi dalībnieki ir veiksmīgi reģistrējušies svētkiem. Lai elektroniskā reģistrēšanās ritētu bez starpgadījumiem, ar zinošu darbinieku atbalstu to varēja izdarīt arī kultūras namā un skolā. Tuvākajos mēnešos potenciālie svētku dalībnieki vēl piedalīsies skatēs, kur tiks novērtēta viņu gatavība koncertiem un uzvedumiem. Deju skates noritēs 30 vietās Latvijā, tajās piedalīsies 18 800 potenciālie Dziesmu un deju svētku dalībnieki, kas dejo 760 kolektīvos. Iecavas novada dejotāji Bauskas apriņķa skatē piedalīsies 28. aprīlī. Deju skates noslēgsies 30. aprīlī Jelgavā.

Koru nozares skates sāksies 17. martā Rīgā, bet noslēgsies 29. aprīlī Tukumā. 20 Latvijas vietās 17 000 amatierkoru dalībnieki (teju 400 koru) katru nedēļas nogali izdziedās noslēguma koncerta «Zvaigžņu ceļā» repertuāru. Iecavas koris skatē piedalīsies 7. aprīlī.

Dziesmu un deju svētku laikā Iecavas novada kolektīvi, kā ierasts, dzīvos Rīgas Vācu ģimnāzijā. Pirmie uz svētkiem jau 30. jūnijā dosies jauniešu deju kolektīva dalībnieki, jo viņi piedalās abās programmās: deju lieluzvedumā «Māras zeme» un koncertā «Vēl simts gadu dejai». Pārējie dejotāji Rīgā ieradīsies 3. jūlijā. Koklētāji dziesmu un deju svētkus pieskandinās no 1. līdz 5. jūlijam, savukārt koris svētku dalībniekiem pievienosies 5. jūlijā.   

Visiem jaunumiem, kas saistīti ar Dziesmu un Deju svētkiem, var sekot līdzi mājaslapā dziesmusvetki.lv. Turpat elektroniskā formātā pieejama arī Dziesmu un deju svētku avīze, kurā ir noderīga informācija ne tikai svētku dalībniekiem, bet arī apmeklētājiem, aizraujoši leģendu un dzimtu stāsti, intervijas ar svētku personībām.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    05.03.2018
TWITTER
IecavaLV
13 dec
Gada nogalē dodies ekspedīcijā pa Pokaiņu mežu! 28. decembrī Iecavas Jauniešu centrs organizē 7-9 km ekspedīciju uz… https://t.co/IEMBKfgHmS