Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Izstāda to, kas «stūrītī sakrājies»

09.03.2018 0

7. marta vakarā Iecavas kultūras namā sveicienus saņēma iecavniece Lidija Kudapa, kuras mākslas darbu izstāde «Šis un tas par šo un to» iekārtota mazajā zālē. Tā apskatāma darba dienās no plkst.10 līdz 17.

Izstāda to, kas «stūrītī sakrājies»
FOTO: Beata Logina

Atklājot izstādi, kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Laimrota Jaunzeme ar humoru salīdzināja, ka nu jau gleznošana Iecavā kļuvusi tikpat populāra kā gurķu audzēšana. Kamēr viens mākslinieks izrāda savus darbus, citi glezno jaunus, ko izlikt nākamajās izstādēs. Par to pašvaldības iestādes pārstāve sacīja paldies vietējiem amatiermāksliniekiem. «Ne katram no mums mājās pie sienām ir gleznas, ne visi to var atļauties. Tāpēc ir labi, ka dota iespēja atnākt uz kultūras namu, apskatīt un baudīt mākslu šeit.»

Šajā izstādē Lidija Kudapa izstādījusi to, kas «stūrītī sakrājies» pēdējā pusotra gada laikā. Ražīgi strādājot, izveidojusi daudz mākslas darbu. «Lai atbrīvotu vietu mājā, gleznas būs jāpārvieto uz garāžu. Vienu laiku tās gleznas, kas man pašai nepatika,  liku malkas šķūnītī,» sacīja autore. Savukārt pasākuma apmeklētāji smaidot ieteica mājai piebūvēt mākslas galeriju.

Lidijas pazinēji kārtējo reizi pauda apbrīnu par viņas dažādajām nodarbēm. Rosīgā māksliniece labprāt darbojas arī pavārmākslas un konditorejas lauciņā. Izstādes atklāšanas viesus viņa cienāja ar pašceptiem grezniem kēksiem un citiem gardumiem. Ja siltajos gadalaikos daudz laika tiek atvēlēts dārza kopšanai, tad ziemā veselīgu fizisko formu Lidija uztur arī peldot un vingrojot.

«Paldies, ka nāc arī pie mums uz «RaDam» gleznošanas nodarbībām,» sacīja biedrības pārstāve Gita Kravala. «Gandrīz visas šīs gleznas atpazīstam. Tu mums esi vislielākā aktīviste un guru, mēs tevi nekad nepārspēsim. Ne tavas ainavas, ne tavas meitenes, ne tagad arī lauvas,» darbu tematiku ieskicēja domubiedre.

Protams, ilgstoši praktizējoties un mācoties, mākslinieciskās varēšanas līmenis aug, secināja Lidija. To apstiprināja arī viņas kolēģes. «Ar katru izstādi kļūst arvien skaistāk un skaistāk! Lai nākamreiz būtu arī lielie formāti,» vēlēja Dace Okolovska, kuras ziedu gleznojumu izstādi kultūras namā plānots atklāt aprīlī.

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    09.03.2018