Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Dziesmu un deju kolektīvi ceļā uz lielajiem svētkiem Rīgā

05.06.2018 0

2. jūnijā Iecavas parka estrādē notika Mazie dziesmu un deju svētki, kuros uzstājās kolektīvi, kas izturējuši lielo konkurenci un tikuši XXVI Vispārējos Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieku vidū.

Dziesmu un deju kolektīvi ceļā uz lielajiem svētkiem Rīgā
FOTO: Rolands Linejs

Pasākumā kolektīvi dejoja un skandināja priekšnesumus, kurus pēc mēneša rādīs arī Rīgā, veselu nedēļu pārstāvot savu novadu. Mazie dziesmu un deju svētki Iecavā norisinās ik pēc četriem gadiem, lai vietējiem iedzīvotājiem radītu iespaidu par gaidāmo Dziesmu un deju svētku repertuāru.

Svētki Iecavā aizsākās pie novada domes, kur sapulcējās visi kolektīvi, lai dziesmu pavadījumā dotos uz parka estrādi. Gājiena priekšgalā devās Iecavas novada pašvaldības pārstāvji kopā ar vācu viesiem no sadraudzības pilsētas Billerbekas. Gājienā un estrādē bija sastopami ne tikai kolektīvi no Iecavas, bet arī mūsu kolektīvu draugi no Īslīces un Bauskas.

Iecavu pārstāvēja folkloras kopa «Tarkšķi», Mūzikas un mākslas skolas koklētāji, vidusskolas 4. un 5. klašu deju kolektīvs un jauniešu deju kolektīvs, kultūras nama senioru deju kolektīvs «Iecavnieks», vidējās paaudzes deju kolektīvs «Iecava», jauniešu deju kolektīvs «Jezga» un jauktais koris «Iecava». Viņiem pievienojās Bauskas Kultūras centra deju kolektīvs «Biguļi» un senioru deju grupa «Senbiguļi», kā arī Īslīces Kultūras nama jauktais koris «Četri vēji». Pasākumā bija dzirdamas daudzas latviešu dziesmas, arī viena no zināmākajām «Saule, Pērkons, Daugava».

Jauniete no Iecavas vidusskolas jauniešu deju grupas Anna Ansone stāsta, ka esot liels prieks un gods piedalīties Vispārējos Dziesmu un deju svētkos. Lai pie gaidītā rezultāta nonāktu, kolektīvam bijis daudz jāgatavojas, notikuši daudz mēģinājumu. «Visvairāk es gaidu emocijas un sajūtas, kuras iegūsim lielajā pasākumā. Arī kopā būšana ar savu un citiem kolektīviem ir nozīmīga, jo mēs to darām par godu Latvijas simtgadei, rādām savu patriotismu un piemēru citiem jauniešiem.»

«Senbiguļu» dalībnieks Andris atzīst, ka dalība Vispārējos Dziesmu un deju svētkos esot gandarījums, kas saistīts ar Latvijas simtgadi. Un, kaut gan visas dejas ir iemācītas, satraukums pirms svētkiem tik un tā ir jūtams: «Katram dejotājam ir mērķis piedalīties Dziesmu un deju svētkos, tāpēc gatavošanās arī pie mums notiek sparīgi.»

Mazie dziesmu un deju svētki bija arī viens no akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» ceļošanas mērķiem. Pie estrādes bija novietots stends, kur varēja iegūt nepieciešamo zīmodziņu, kā arī bukletu, lai piedalītos akcijā. Lielākoties pēc zīmodziņiem nākuši lietuvieši, kuri interesējas par pasākumiem un apskates objektiem Latvijā, novērojušas zīmodziņu spiedējas. Šāda akcija dod iespēju ieinteresētajiem tūristiem apskatīt vietas, objektus un pasākums, kurus citādi, iespējams, viņi būtu palaiduši garām. Un, galu galā, apmeklējot pēc iespējas vairāk mērķu, akcijas dalībniekiem ir iespēja iegūt balvas.

Fotogalerija:
Renāte Estere Liepiņa
Lapas informācija atjaunota:    05.06.2018
TWITTER
IecavaLV
18 mar
Aicinām līdz 1.aprīlim iesniegt projektu pieteikumus ‘’Biedrību, nodibinājumu un tradicionālo reliģisko organizācij… https://t.co/cXu3Z2V9Hi