Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Grāmatas atvēršanu svinēs Gaismas pilī

07.06.2018 0

Biedrība “Mans tautastērps” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) aicina uz projekta “Mans tautastērps” izstādes atklāšanu un grāmatas atvēršanas svētkiem 20.jūnijā plkst.17.30 LNB AsiaRes lasītavā (M stāvā) Rīgā, Mūkusalas ielā 3.

Grāmatas atvēršanu svinēs Gaismas pilī

‘’Ar pacilātu satraukumu un labu sajūtu pilnu sirdi rit 2018. gads – Latvijas simtgades gads. Gads, kurā mums ikvienam ir iespēja izdzīvot īpašo un dāvināt Latvijai daļiņu savas sirds, lai ar lepnumu teiktu – ESMU LATVIETIS!’’ pauž biedrības valdes locekle iecavniece Ginta Zaumane.

“Mans tautastērps” ir brīvprātīgā darba projekts, kurš aizsākās 2015. gada rudenī ar vēlēšanos izveidot gada kalendāru ar 12 tautastērpu stāstiem un fotogrāfijām, bet šobrīd stāstu ir jau desmit reizes vairāk! Projekta moto – pašas radīts vai mantots, bet MANS tautastērps!

Ieceres radošā komanda – Ilze Strēle, Ginta Zaumane un Dace Sadaka - apkopo mūsdienu latvju sievu, vīru un ģimeņu stāstus par viņu īpašajiem tērpiem. Tie ir stāsti, kurus atklāj paši tautastērpu īpašnieki – par savām sajūtām, par savu dzimtu, par satiktajiem meistariem, par sev svarīgo. Tas iemūžināts fotogrāfijās, papildināts ar dzejas rindām un miniatūriem izšuvumiem.

Kopš 2017. gada 1. aprīlī izveidota un atklāta pirmā izstāde “Mans tautastērps”, pagājis vairāk nekā gads. Izstādes apjoms ir krietni audzis, un tā ciemojusies jau 13 dažādās Latvijas pilsētās un ciemos, radot latviskuma daudzināšanas svētkus un tautastērpu parādes mirkļus katrā izstādes atklāšanas reizē. Izstāžu cikls tupināsies līdz 2018. gada beigām, aptverot vēl 12 Latvijas pilsētas.

Ir izveidota grāmata, un tajā ikviens varēs iepazīt latviešu tautastērpu nēsātājam svarīgo – mantoto, paša radīto vai no jauna izdomāto. Tā ir grāmata, kurā apkopots materiāls par Latvijas simtgades laikā sastopamajiem tērpiem - gan precīzām replikām, gan stilizētiem tautastērpiem, gan raksturtērpiem. Tā ir vērtība, kurā smelties iedvesmu šodienai un nākotnei.

Īpaša vieta šajā projektā ir ziedu vainadziņam – to liek galvā ikvienai meitai un sievai kā simbolu Latvijas dabas krāšņumam visos gadalaikos, kronējot šīs stiprās latvietes ar dabas spēku pateicībā par latviskā turēšanu godā un tālāknodošanu paaudzēm.

Izstāde LNB būs apskatāma līdz 31. jūlijam.

Aplūkot paveikto var šeit.

Lapas informācija atjaunota:    07.06.2018
TWITTER
IecavaLV
18 mar
Aicinām līdz 1.aprīlim iesniegt projektu pieteikumus ‘’Biedrību, nodibinājumu un tradicionālo reliģisko organizācij… https://t.co/cXu3Z2V9Hi