Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Ar degsmi paveikts milzīgs darbs (papildināts)

22.06.2018 0

Šonedēļ Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piestājis projekts «Mans tautastērps». 20. jūnijā Gaismas pilī notika izstādes atklāšanas un grāmatas atvēršanas svētki. Projektu īsteno biedrība «Mans tautastērps», kuras valdes locekle ir iecavniece Ginta Zaumane.

Ar degsmi paveikts milzīgs darbs (papildināts)
FOTO: D. Martinsone un no A. Haukas albuma

Papildināts ar pēdējo rindkopu

Radošā komanda – Ilze Strēle, Ginta Zaumane un Dace Sadaka - ir apkopojusi mūsdienu latvju sievu, vīru un ģimeņu stāstus par viņu īpašajiem tērpiem. Tie ir stāsti, kurus atklāj paši tautastērpu īpašnieki: par savām sajūtām, par savu dzimtu, par satiktajiem meistariem, par sev svarīgo. Tas iemūžināts fotogrāfijās, papildināts ar dzejas rindām un miniatūriem izšuvumiem.

Kopš 2017. gada 1. aprīlī izveidota un atklāta pirmā izstāde «Mans tautastērps», apjoms ir krietni audzis, un tā ciemojusies jau 13 dažādās Latvijas pilsētās un ciemos, radot latviskuma daudzināšanas svētkus un tautastērpu parādes mirkļus. Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 31. jūlijam, bet izstāžu cikls tupināsies līdz 2018. gada beigām, aptverot vēl 12 Latvijas pilsētas.

Ir izdota grāmata, kurā var iepazīt latviešu tautastērpu nēsātājam svarīgo – mantoto, paša radīto vai no jauna izdomāto. Tā ir grāmata, kurā apkopots materiāls par Latvijas simtgades laikā sastopamajiem tērpiem - gan precīzām replikām, gan stilizētiem tautastērpiem, gan raksturtērpiem.

Grāmatā ietverti vairāki iecavnieku individuālie un ģimeņu stāsti, tostarp Agitas Haukas Zemgales tērpa foto un apraksts. «Meitenes projektā ir ieguldījušas milzīgu darbu. Arī atklāšanas pasākums izdevās spēcīgs un iedvesmojošs,» atzina Agita, kas kopā ar citiem iecavniekiem piedalījās svētkos Gaismas pilī. «Suminājām visas trīs līdzautores, dziedot spēka dziesmas. Pasākums tiešām iepriecināja. Spriedām - redz, ko var paveikt ar sirdsdarbu, degsmi un ja vēl ''pieslēdzas'' palīgi!»

«Ir neizsakāms prieks un neizmērojama atbildība tajā brīdī, kad esi izdevis grāmatu!» secina projekta līdzautore Ginta Zaumane. «Tā ir grāmata, kuras vērtība augs līdz ar gadiem un kura iedvesmos vēl daudzas paaudzes. Tā ir grāmata, kuru
reizē ar pašu tautastērpu nodos no paaudzes paaudzē. Tā ir grāmata, kura man ļāvusi "slīpēt"  visas manas mīļākās nodarbes: rokdarbus un projektu vadību, mārketingu, pārdošanu, pasākumu organizēšanu un vadīšanu. Tā ir komunikācija ar cilvēkiem, kas līdzīgi domā, dara, attīstās un virzās! Un skaidrs ir viens - jo lielāku mērķi sev izvirzi, jo lielāku vari arī sasniegt. Paldies visiem, kuri palīdzēja, turēja roku uz pulsa, sadarbojās un deva spēku, lai svētki izdotos. Izturību un prieku arī turpmāk!»

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    25.06.2018
TWITTER
IecavaLV
15 feb
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūst ledū un noslīkst ne t… https://t.co/oCH8cHF2aV