Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Akcentē darba un lauku ainavas skaistumu

12.07.2018 0

Trešdien, 11. jūlijā, Iecavas kultūras namā tika atklāta biedrības «Latvijas Zemnieku federācija» izstāde «Latvijas lauki gadsimtu griežos».

Akcentē darba un lauku ainavas skaistumu
FOTO: A. Kļaveniece

Izstādē pavisam apskatāmi 50 konkursa darbi - fotogrāfiju salikumi no sendienām un mūsdienām par tēmu «Zemnieka darbs cauri gadsimtiem» un «Lauku sēta cauri gadsimtiem», kā arī zīmējumi un gleznas par tēmu «Latvijas lauku ainava». 13 izstādes darbu autori ir iecavnieki. Konkursa darbi akcentē vērtības, ar kurām varam lepoties, – lauku sētas skaistumu un unikalitāti, zemnieka darbu un tā attīstību cauri gadsimtiem, kā arī Latvijas lauku ainavas skaistumu.

Noteikti jāpiemin, ka nominācijā «Latvijas lauku ainava» 1. vietu ieguva iecavniece Lidija Kudapa, kuras gleznā «Pavasaris» atainota ziedoša pieneņu pļava un siena zārdi. Viņa jau paspējusi izbaudīt iegūto balvu – visu nomināciju pirmo trīs vietu ieguvēji kopā ar konkursa organizatori LZF valdes priekšsēdētāju Agitu Hauku jūnija sākumā devās apmaksātā braucienā uz Briseli.

Konkursa rezultāti tika paziņoti 4. maijā Likteņdārzā, kad arī notika izstādes «Latvijas lauki gadsimtu griežos» atklāšana. Pēc tam izstāde tika izrādīta Koknesē, tad ceļoja uz Limbažiem, un tagad līdz 11. augustam katru darba dienu plkst. 10-17 ir apskatāma Iecavas kultūras namā. Arī pēc tam izstāde turpinās priecēt interesentus citviet Latvijā.  

«Ideja par konkursu dzima jau pirms diviem gadiem, un ir pagājis vairāk nekā gads, kopš sākām to organizēt, taču cilvēku prieks un iesniegto darbu paliekošā vērtība sniedz milzu gandarījumu un ir ieguldītā darba vērts,» tā Agita Hauka.

6. jūlijā A. Hauka viesojusies pie konkursa žūrijas pārstāves, izcilās latviešu mākslinieces Džemmas Skulmes, lai uzdāvinātu viņai grāmatu «Mans tautastērps», kuras tapšanā roku pielikusi mūsu novadniece Ginta Zaumane un kurā skatāmas arī vairāku iecavnieku tautastērpu fotogrāfijas un stāsti par to izcelsmi. Džemma Skulme apskatījusi arī fotogrāfijas ar sieviešu kluba «Liepas» dalībnieču gleznojumiem, kas tapuši biedrības nometnes laikā Bērzciemā. «Neredzu tajos latviešiem piedēvēto pesimismu, tikai krāsas, kas izstaro dzīvesprieku,» vērtējusi māksliniece.

Nezaudēt darbošanās prieku Agitai Haukai izstādes atklāšanā vēlēja arī Iecavas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers, uzsverot, ka Agita ne tikai pati liek Iecavas vārdam skanēt plašumā, viņai lieliski izdodas šajā procesā iesaistīt arī citus novadniekus.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    12.07.2018
TWITTER
IecavaLV
18 mar
Aicinām līdz 1.aprīlim iesniegt projektu pieteikumus ‘’Biedrību, nodibinājumu un tradicionālo reliģisko organizācij… https://t.co/cXu3Z2V9Hi