Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Fotoprojekts veicina interesi par mākslu

04.12.2018 1

30. novembra vakarā Iecavas kultūras namā sirsnīgā gaisotnē tika atklāta Danas Rodenkirhenas veidotā fotogrāfiju izstāde «Pielaiko gleznu».

Fotoprojekts veicina interesi par mākslu
FOTO: no D. Rodenkirhenas albuma

Kuplais interesentu pulks klātienē varēja aplūkot gada garumā veidoto projektu, kurā 19 iecavnieki, tostarp arī pati projekta autore, iejutās pasaulē ievērojamu vecmeistaru gleznu tēlos.

Izvēlētie darbi pārstāv laika periodu no renesanses līdz klasicismam. Dana Rodenkirhena veidojusi tērpus, grimu, frizūras, piemeklējusi aksesuārus, lai tie izskatītos maksimāli autentiski. Daudzi izstādes apmeklētāji atzina, ka brīžiem patiesi ir grūti saprast – redzama glezna vai fotogrāfija.

Interesi raisīja arī pie katras fotogleznas pievienotais informatīvais materiāls par gleznas oriģināla autoru, kā arī izvēlēto iecavnieku – modeli. Tādējādi izstādes skatītājiem dota iespēja ne tikai uzzināt vairāk par pagājušo gadsimtu mākslas dižgariem, bet arī tuvāk iepazīt savus laikabiedrus un viņu intereses.

Vairāki apmeklētāji uzteikuši faktu, ka starp izvēlēto gleznu radītājām ir sievietes – esot bijis grūti iedomāties, ka tolaik bijušas arī ļoti profesionālas un atzītas gleznotājas. «Man ir liels prieks, ka šis projekts veicinājis interesi par mākslu kā tādu, turklāt dažādu paaudžu vidū,» pauž projekta autore.

Izstāde Iecavas kultūras nama mazajā zālē aplūkojama visu decembri.

Beata Logina

Komentāri - 1

  • 05.12.2018 16:08
    Elīna Rudzīte
    Lūgums turpmāk Iecavas kultūras namā izstādes NERĪKOT!!!, Jo kā atteica kultūras nama vadība: "Kultūras nams nav izstāžu zāle, visi kas gribēja uz izstādi tika". Bēdīgi ka tāda attieksme no vadības puses. Protams visi tie kas dzīvo un strādā Iecavā, jebkurā brīdī var aiziet uz pasākumu , ja tas sākas arī plkst. 17.00 vai 18.00. BET ir arī DARBA cilvēki, kas vienkārši fizisi nevar tikt, jo darba laiks ir līdz 17.00 un strādā ārpus Iecavas robežām un brauc ar sabiedrisko transportu.
    Ieteikums - var jau pastrādāt arī ilgāk un uztaisīt pagarināto dienu. Labs piemērs Iecavas pašvaldības pagarinātā trešdiena.
Autorizējies, lai komentētu, izmantojot:
Lapas informācija atjaunota:    04.12.2018
TWITTER
Iecavas novads
18 apr
Apmeklētāju ievērībai! ‼️ https://t.co/Oqd0ppPRyK