Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Tur, pie Matvejiem, ir labi!

04.12.2018 0

1. decembrī Iecavas kultūras namā izskanēja jauktā kora «Iecava» 40 gadu jubilejas koncerts «Mūsu laiks». Tas bija jauks savas vienkāršības un sirsnības dēļ, vērtē paši koristi un pasākuma viesi.

Tur, pie Matvejiem, ir labi!
FOTO: Rolands Linejs

Jauktais koris «Iecava» diriģentu Lindas un Uģa Matveju vadībā izdziedāja skaistas un skanīgas dziesmas. Uzstājās arī sadraudzības kori - Matveju vadītais Īslīces jauktais koris «Četri vēji» un jauktais koris «Madona» kopā ar diriģentu Jāni Rijnieku.

Sveicēju pulkā bija arī citi draudzības koru pārstāvji no Bauskas un Mārupes, bijušie kora dalībnieki, esošo kora dalībnieku ģimenes, draugi un radi.

Koncertā tika godināts un pateicības rakstu no Iecavas kultūras nama saņēma ilggadējais kora dalībnieks Rolands Kreicbergs, kurš korī dzied jau 40 gadus.

«Uz kori mēs nākam, lai satiktos un dziedātu, jo tas process ir interesants,» teic Ginta Lukstiņa, kas korī sākusi dziedāt vēl Ferija Millera laikā. «Ir jauna dziesma, un mēs viņu sākam «iestudēt». Vīri iet dziedāt atsevišķi, sievas atsevišķi. Tā dziedam, līdz esam iemācījušies savas balsis. Tad nākam un liekam kopā. Ja esam iemācījušies tik labi, ka varam sākt muzicēt, proti, redzam diriģentu, tad ir sasniegts rezultāts, ir gandarījums par padarīto.

Sākumā liekas, ka mēs to nekad neiemācīsimies. Tas ir kā salikt puzli. Un te nostrādā diriģentu redzējums. Viņi ir tie, kuri uztur šo varēšanas garu. Mums ir paveicies ar diriģentiem. Viņi ir tik pacietīgi un dara savu darbu, neskatoties ne uz ko. Mūsu koris ir pašdarbnieku kolektīvs, jo dažs pat notis nepazīst. Tas ir pavisam savādāk nekā vadīt profesionālu kori, kur katrs dziedātājs paņem lapu un dzied. Mums tā nav. Linda vispirms mums nodzied, mēs notīs «saķeksējam», lai varam atcerēties, un tad dziedam.

Koncerts ir kā atskaites punkts tam, ka varam. Mūs vieno šie koncerti un kopīgi nospraustie mērķi. Cenšamies, lai mums vienmēr ir mērķis, uz kuru iet. Tagad tuvākais ir pašdarbnieku balle, kurai jau sākam gatavoties. Mums ir lielie mērķi - dziesmu svētki un mūsu jubileja, kura allaž iekrīt dziesmu svētku gadā, - un ir laiks pa vidu līdz nākamajiem dziesmu svētkiem un jubilejai. Šis posms arī ir ļoti piepildīts. Piedalāmies Muzeju naktīs, Lieldienu pasākumā, Vasarsvētku festivālā, citu novadu dziesmu svētkos, braucam ciemos pie sadraudzības koriem, rīkojam talkas, kopā arī pasportojam, esam kustībā.

Mūsu kolektīvā smeļamies spēku un iedvesmu cits no cita. Jūs katrs esat īpašs un veidojat šo kopību, jo kopā mēs varam. Paldies korim par atsaucību un izdarību. Paldies Lindai un Uğim par darbu mūsu korī un to, ka nemeklējat profesionāļus, ar kuriem vieglāk strādāt.

Paldies Laimrotai, Agatei un Almai, ka palīdzēja jubilejas koncertu dabūt gatavu, te noderēja jūsu profesionālisms. Agatei - arī par garšas kārpiņām, tās tika apmierinātas uz urrā!»

«Kora viesi uzteica jubilejas pasākuma vienkāršību un nesamāksloto gaisotni. Interesants jaunievedums bija gaviļnieku sveikšana koncerta viducī. Tas arī iedeva tādu pozitīvu noti, atpūtu un oriģinalitāti scenārijā,» atzīst Romualds Latkovskis, kurš Iecavas korī dzied jau 28 gadus. «Atmosfēra korī ir laba, patīk mēģinājumos satikt kolēģus, papļāpāt, uzjautrināties. Man tuvas ir arī ballītes, kurās var izdejoties. Vēl tik večus vairāk, tad arī būtu vairāk kam izdancināt meitenes.

Labas ir tradīcijas braukt ekskursijās un piedalīties koncertos ārpus Iecavas. Var noķert jaunas izjūtas, uzzināt ko jaunu par mūsu dzimto Latviju. Korī ir daudz atbildīgu organizatoru, kas rūpējas, lai kora dzīve darbotos kā ieeļļots pulkstenis. Man ļoti patika arī kora kopīgā riteņizbraukšana ar uzdevumu pildīšanu. Šajā kontekstā sveiciens Zanei un Anitai! Uzņemos atbildību par vīru viedokli: gaidām šo riteņpasākumu ar nepacietību! 

Korim novēlu gūt prieku un laimes sajūtu no tā, ko darām. Un lai tas bagātina mūsu ikdienu un pārējo dzīvi arī turpmāk!»

Ingrīda Mežaka: «Tā nu ir sanācis, ka pirms 20 gadiem pārcēlāmies uz Iecavu. Esmu dziedājusi jau no skolas laikiem, un likās tikai pašsaprotami to turpināt. Dzīvojot Iecavā, sapratu, ka vajag sevi izpaust dziedot. Mani uzrunāja no kora, un tā nu es te esmu jau 15 gadus. Koris mani uzņēma laipni, un esmu par to ļoti pateicīga.

Dziedāšana, man nozīmē ļoti daudz, ir sajūta, ka dziedot es baroju savu dvēseli. Korī esmu uzlabojusi savu prasmi dziedāt, kas nemaz nav tik viegli.

Kora kolektīvs ir draudzīgs un atsaucīgs arī ārpus kora mēģinājumiem. Vienmēr priecājos par kora mēģinājumiem, lai arī cik esmu nogurusi no dienas darbiem. Pēc katra mēģinājuma ir tāds lādiņš, ka varētu kalnus gāzt!

Izdziedot jubilejas koncertu, bija sajūta kā izšaujot salūtu. Prieks un lepnums būt Iecavas kora sastāvā! Dzimšanas dienā kora kolektīvam novēlu joprojām būt draudzīgam, ar lielu dziedāt prieku un nedaudz trakulīgam. Bet par diriģentiem varu izteikties ar kora himnas vārdiem:

«Tur, pie Matvejiem, ir koris,
Tur, pie Matvejiem, ir viss,
Tur, pie Matvejiem, ir labi,
Lūdzu, paņem mani līdz!» 

Agate Mediņa
Iecavas kultūras nama ārējo sakaru koordinatore
Lapas informācija atjaunota:    04.12.2018
TWITTER
Iecavas novads
18 apr
Apmeklētāju ievērībai! ‼️ https://t.co/Oqd0ppPRyK