Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Precizēto teritorijas plānojumu virzīs apstiprināšanai

19.04.2017 0

10. aprīlī Iecavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas noslēguma sanāksmi klātienē apmeklēja deviņi cilvēki.

Precizēto teritorijas plānojumu virzīs apstiprināšanai
FOTO: Anta Kļaveniece

Iedzīvotāju nelielā interese skaidrojama ar to, ka iespēja iesniegt savus priekšlikumus un saņemt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem bija gan publiskās apspriešanas gaitā, gan tās ietvaros organizētajā sanāksmē. Iespēju sekot līdzi notiekošajam paplašina arī mūsdienu tehnoloģijas - tiešsaistē caur Facebook Livestream sanāksmes gaitu vēroja seši iedzīvotāji, bet sanāksmes ierakstu pēc tās noslēgšanās Facebook profilā līdz 19. aprīlim bija noskatījies 151 skatītājs.

Iecavas novada teritorijas plānojuma publiskā apspriešana noritēja piecas nedēļas un noslēdzās šī gada 27.februārī. Atbilstoši teritorijas plānojumu izstrādes kārtībai, pēc publiskās apspriešanas beigām tiek organizēta sanāksme, kurā tiek izskatīti publiskās apspriešanas laikā saņemtie priekšlikumi un institūciju atzinumi.

Publiskās apspriešanas laikā tā izstrādātāji saņēmuši 11 fizisku un juridisku personu priekšlikumus, kā arī 21 institūcijas atzinumus. «Saņemtie priekšlikumi teritorijas plānojuma risinājumus pēc būtības nemaina, tie vairāk ir precizējoši,» sanāksmes ievadā sacīja teritorijas plānojuma izstrādātāja SIA «Grupa93» pārstāve Kristīne Casno. Speciāliste arī sniedza komentārus par katra saņemtā priekšlikuma un atzinuma ievērtēšanas vai noraidīšanas iemesliem. 

Sanāksmē piedalījās VAS «Latvijas Valsts meži» pārstāvis J. Belickis, kurš komentēja pārstāvētās institūcijas sniegtos priekšlikumus teritorijas plānojuma izstrādei. Aktīvā diskusijā ar teritorijas plānojuma izstrādātājiem un pašvaldības pārstāvjiem iesaistījās Iecavas novada iedzīvotājs I. Šmits, kurš publiskās apspriešanas laikā iesniedzis vairākus priekšlikumus. Uzdoto jautājumu klāsts bija ļoti daudzveidīgs – par arhitektūras pieminekļiem un to aizsardzību, elektropārvades līnijām, meliorācijas tīkliem, ceļu piederību, koka apbūves saglabāšanu, koģenerācijas uzņēmuma radīto smaku un institūciju sniegtajiem atzinumiem. Daudzi jautājumi gan nebija saistīti ar teritorijas plānojumu, taču sanāksmes vadītāja centās rast atbildes arī uz tiem vai norādīja institūcijas, kuru kompetencē ir šo problēmu risināšana.

«Viss sapulcē pārrunātais ir ņemts vērā un iestrādāts precizētajā teritorijas plānojuma redakcijā, kuru plānots virzīt apstiprināšanai tuvākajā domes sēdē,» skaidroja K. Casno. Ar sanāksmes protokolu un komentāriem par priekšlikumu ievērtēšanu var iepazīties Iecavas teritorijas plānojuma izstrādes Facebook vietnē https://www.facebook.com/IecavasTP; turpat ir arī iespēja joprojām noskatīties sanāksmes ierakstu.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    18.04.2017
TWITTER
IecavaLV
21 Apr
No šodienas gājējiem atkal ir pieejams tiltiņš Iecavas parkā aiz estrādes. Paldies Iecavas zemessargiem par uzstādī… https://t.co/kpxAxtGwRC