Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Paplašinās starptautiskās sadarbības iespējas

17.05.2017 0

19. maijā tiks parakstīts sadraudzības līgums starp Iecavas novada domi un Billerbekas pašvaldību Vācijā.

Paplašinās starptautiskās sadarbības iespējas

2016. gada septembrī Iecavas novada pārstāvji apmeklēja Billerbeku, kur ar pašvaldības vadītāju Marionu Dirku (Marion Dirks) un deputātiem apsprieda iespējamās sadarbības jomas

Kopš 2011. gada Dzimtmisas pamatskolai ir sadraudzības skola Billerbekā. 2015. gada septembrī, viesojoties Iecavā, Billerbekas pārstāvji izteica vēlmi veicināt arī abu pašvaldību sadraudzību. Pērn Iecavas novada delegācija viesojās Vācijā. Vizīte sniedza lielisku iespēju iepazīties ar Billerbekas pašvaldības darbu, apspriest dažādus jautājumus saistībā ar aktuālajām problēmām, kā arī nākotnes sadarbības plāniem. Puses vienojās, ka vēlas apmainīties ar informāciju un pārņemt labo praksi tādās jomās kā pašvaldības sniegtie pakalpojumi, teritorijas labiekārtošana, ekonomikas izaugsme, tirdzniecība, kultūra, izglītība, sports.

Parakstot līgumu, abas puses apņemas realizēt kopīgus projektus un līdzdarboties sadraudzības kontaktu veidošanā ne tikai starp pašvaldībām, bet arī pašdarbības kolektīviem, sportistiem, nevalstiskā sektora organizācijām, uzņēmējiem, izglītības iestādēm.

Iecavas 525. jubilejas svētku ietvaros, kas notiks no 21. līdz 23. jūlijam, Iecavā viesosies Billerbekas pūtēju orķestris. Plānots, ka orķestra dalībnieki ieskandinās svētku gājienu, spēlēs dančus kopā ar folkloras kopu “Tarkšķi” un uzstāsies estrādē.

No 18. līdz 21. maijam Iecavas novada pašvaldības delegācija astoņu cilvēku sastāvā viesosies pie kolēģiem Terebodā Zviedrijā. Iecavniekiem būs iespēja tikties ar pašvaldības pārstāvjiem, viesoties vietējos uzņēmumos, apmeklēt izglītības un citas pašvaldības iestādes.

Kontakti starp Iecavas un Terebodas pašvaldību nodibināti jau 1992. gadā, bet 1993. gada 15. maijā noslēgts sadraudzības līgums.
 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    18.05.2017
Aktuālais jautājums

Kā Tu vēlies svinēt Latvijas 100. dzimšanas dienu?

gaidu pasākumus savā novadā
apmeklēšu lielos svētku notikumus Rīgā
gribu piedalīties interesantās iniciatīvās
vēlos paveikt ko paliekošu un sapost Latviju tās dzimšanas dienai
neplānoju iesaistīties simtgades svinībās
TWITTER
IecavaLV
17 Jan
Pašvaldība vēlas iegādāties zemesgrāmatā reģistrētus daļēji labiekārtotus un nelabiekārtotus dzīvokļus visā novada… https://t.co/QcSyFcUq5w