Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Rosmes ciemā plāno remontēt kanalizācijas sistēmu un ceļu

27.09.2017 0

Uz tikšanos ar domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu un Sabiedriskās kārtības dienesta vecāko inspektori Lūciju Mucenieci 25. septembrī Rosmes bibliotēkā bija ieradušies desmit vietējie iedzīvotāji. Katram bija kāds sasāpējis jautājums, ko uzdot pašvaldības pārstāvjiem.

Rosmes ciemā plāno remontēt kanalizācijas sistēmu un ceļu

Iedzīvotāji interesējās par to, kā turpmāk notiks kanalizācijas pakalpojumu sniegšana ciemā. Kanalizācijas tīkls līdz šim bija lauksaimniecības agroservisa kooperatīvās sabiedrības “ROSME” īpašumā. Tā nespēja tīklu pienācīgi apsaimniekot, savukārt pašvaldība nedrīkst ieguldīt līdzekļus trešās personas īpašumā, tādēļ kooperatīvā sabiedrība “ROSME” piedāvāja pašvaldībai iegādāties kanalizācijas tīklu par vienu eiro.  Šā gada 8. augustā dome pieņēma lēmumu iegādāties kanalizācijas sistēmu. Izpilddirektors M. Veinbergs skaidroja, ka jau šoziem pašvaldība plāno pasūtīt projektu, lai pietiekama finansējuma gadījumā jau nākamajā gadā uzsāktu tīkla pārbūvi.

Pēdējā laikā ciemā niķojas ielas apgaismojums, proti, viena no laternām mirgo, traucējot apkārtējo naktsmieru. Pašvaldības pārstāvji aicināja par bojātu ielu apgaismojumu nepastarpināti ziņot energoapgādes uzņēmumam SIA “Kvēle”, kas gādā par ielu apgaismojuma tīkla uzturēšanu Iecavas novadā: tel. nr. 63923102, e-pasts ofiss@kvele.lv. Tāpat par bojājumiem iespējams ziņot arī domes priekšsēdētājam un izpilddirektoram.

Vēl joprojām nozīmīgs ir jautājums par ceļa stāvokli. Lai atvieglotu nokļūšanu mājās, iedzīvotāji vēlas, lai ceļa posms no autoceļa A7 būtu asfaltēts. Pašvaldības pārstāvji skaidroja, ka ceļa pārbūves projektam tiks izstrādātas divas kārtas – viena ceļa sakārtošanai, otra arī asfaltēšanai. Lai uzlabotu drošību uz ceļa un atvieglotu tā uzturēšanu, būtiskāka ir nevis asfalta uzklāšana, bet gan kvalitatīvs segums, atbilstošas ceļazīmes, sakārtotas nomales, nobrauktuves un grāvji.

Par Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” Iecavas novadam piešķirto finansējumu 470 tūkstošiem eiro tiks īstenota projekta pirmā kārta, uzlabota 2,216 km garā ceļa posma no autoceļa A7 līdz Rencelēm infrastruktūra. Otrās kārtas realizēšanai – asfaltēšanas darbiem – pašvaldība arī cer piesaistīt projektu finansējumu. Ceļu asfaltēšanu par saviem līdzekļiem tā nevar atļauties.

Noslēdzošā tikšanās ar iedzīvotājiem šajā gadā notiks pirmdien, 2. oktobrī, Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā.

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    27.09.2017
TWITTER
IecavaLV
19 Jul
Aicinām arī iedzīvotājus iesaistīties smaku novēršanā! Oficiālas sūdzības saņemšana ir pamats, lai vērstos pie uzņē… https://t.co/pog1pDqAbX