Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Notikusi sestā pašvaldības pārstāvju un iedzīvotāju tikšanās

04.10.2017 0

2. oktobrī Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā noslēdzās novada iedzīvotāju sanāksmju cikls. Pēdējā tikšanās reizē cilvēku atsaucība bija liela – bija ieradušies ap 20 iecavnieki.

Notikusi sestā pašvaldības pārstāvju un iedzīvotāju tikšanās

Iedzīvotāji interesējās par to, kā virzās jautājums par sabiedrisko kārtību novadā. A. Mačeks skaidroja, ka sabiedriskās kārtības nodrošināšana ir viena no pašvaldības prioritātēm, tiek apzināti visi iespējamie varianti, lai izvēlētos Iecavas novadam atbilstošāko. Daudzviet plānots uzstādīt papildu videonovērošanas kameras. Arī Sabiedriskās kārtības dienesta darbs šobrīd tiek organizēts tā, lai brīvdienās un nakts stundās, kad Iecavā sarosās vandaļi, kārtība nepaliktu neuzraudzīta. 

Iecavnieki sūdzējās, ka joprojām nav izskausta negodīgu iedzīvotāju vēlme izmest atkritumus konteineros pie daudzdzīvokļu mājām. Pašvaldības vadība atklāja, ka nākamā gada budžetā plānots paredzēt līdzekļus, lai ierīkotu apgaismojumu pie atkritumu savākšanas vietām, un tādējādi mēģināt izskaust negodprātīgos izmetējus, lai iedzīvotājiem nav jāmaksā par svešiem atkritumiem.

Jaunā māmiņa interesējās, vai rotaļu laukumā pie domes ēkas ir iespējams uzstādīt šūpoles mazuļiem. Viņa atzina, ka lielākiem bērniem ir pieejamas dažādas rotaļu iekārtas, bet tās pašiem mazākajiem nav piemērotas. Pašvaldības pārstāvji atzina, ka līdzekļi laukuma labiekārtošanai šogad nav paredzēti, taču mudināja arī vietējos būt aktīvākiem un izmantot pašvaldības sniegtās iespējas piedalīties projektu konkursos, kas ļauj saņemt ievērojamu pašvaldības līdzfinansējumu un īstenot savas ieceres saistībā ar teritorijas labiekārtošanu. Pret pašvaldības uzstādītu inventāru iedzīvotāji nereti ir ļoti nesaudzīgi, taču, ja paši ieguldījuši līdzekļus un darbu, tad izveidoto vairāk uzrauga un neļauj bojāt.

Izskanēja ierosinājums uzlabot Pārupes gājēju tilta pieejamību, jo šobrīd pārvietošanās ar velosipēdu vecāka gadagājuma iecavniekiem, kas dodas uz saviem dārziņiem, ir apgrūtināta stāvās uzbrauktuves dēļ. Pašvaldības pārstāvji atzina, ka problēma ir zināma, taču, lai izveidotu būvnormatīviem atbilstošu uzbrauktuvi ar pandusiem, izmaksas ir ļoti lielas, pašvaldība līdzekļus šādai būvei nav plānojusi.

Aktuāls vēl joprojām ir jautājums par apvedceļa izveidi. Satiksmes intensitāte uz autoceļa A7 Rīga—Bauska—Lietuvas robeža ir ļoti liela, tas Iecavas iedzīvotājiem rada sadzīviskas neērtības, kā arī bažas par drošību. Pašvaldības vadība skaidroja, ka šobrīd norit darbs pie Ķekavas apvedceļa projekta izstrādes. Pašvaldība vairākkārt vērsusies pie Satiksmes ministrijas ar aicinājumu izvērtēt apvedceļa nepieciešamību, taču tuvāko gadu laikā šis jautājums nez vai radīs risinājumu.

Tāpat kā citviet novadā iedzīvotāji interesējās par projektu realizēšanas gaitu un nākamā gada prioritārajiem darbiem, pašvaldības autoceļu uzturēšanu un citiem saimnieciskiem jautājumiem.
 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    04.10.2017
TWITTER
IecavaLV
19 Jul
Aicinām arī iedzīvotājus iesaistīties smaku novēršanā! Oficiālas sūdzības saņemšana ir pamats, lai vērstos pie uzņē… https://t.co/pog1pDqAbX