Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Piešķir pašvaldības apbalvojumus

12.10.2017 0

10. oktobrī notika kārtējā Iecavas novada domes sēde, kurā deputāti lēma par pašvaldības apbalvojumu piešķiršanu. Tituls «Iecavas novada Goda pilsonis» piešķirts ilggadējam pašvaldības vadītājam Jānim Pelsim, savukārt apbalvojumu «Gada cilvēks» saņem Ginta Zaumane, Milita Pīlādze un Vita Lauciņa-Veinere.

Goda nosaukums «Iecavas novada Goda pilsonis» piešķirts līdzšinējam Iecavas novada domes priekšsēdētājam Jānim Pelsim par ilggadēju sabiedrisko darbību pašvaldībā, Iecavas novada izaugsmes veicināšanu un nozīmīgu personīgo ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā.

Goda nosaukums «Iecavas novada Goda pilsonis» ir apbalvojums par izciliem un ilgstošiem nopelniem Iecavas novada labā. «Pašvaldības vadītāja amatā J. Pelsis bija 30 gadus, un ar viņa vārdu saistītas visas novada dzīves pārmaiņas pirms un pēc gadsimtu mijas. Septiņus sasaukumus vēlētāji izrādīja uzticību un atbalstu J. Pelsim, novērtējot viņa ieguldījumu Iecavas izaugsmē. Priekšsēdētājs vienmēr bija atvērts sabiedrībai un allaž uzklausīja iedzīvotāju priekšlikumus, ar saimnieka tvērienu ikvienai problēmai meklēja labāko risinājumu,» sacīts domes deputāta Jura Krieva ierosinājumā.

Saskaņā ar nolikumu «Par Iecavas novada domes apbalvojumiem» goda nosaukuma ieguvējam piešķir zelta Goda zīmi, naudas balvu 1,5 minimālo algu apmērā un Goda rakstu.

Jāņa Pelša darbs novērtēts arī valstiskā līmenī, proti, par nopelniem pašvaldības un sabiedriskajā darbā, pilsoniskas sabiedrības veidošanā, Iecavas novada izaugsmes veicināšanā un tautsaimniecības attīstībā 2012. gadā viņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Deputāti lēma par goda nosaukuma «Iecavas Gada cilvēks» 2017. gadā piešķiršanu. Izglītības, kultūras un sporta komiteja 28. septembra sēdē izskatīja sabiedrības iesniegumus par septiņu kandidatūru izvirzīšanu goda nosaukumam un atzina, ka visi pretendenti atbilst apbalvojuma nosacījumiem.

Saskaņā ar nolikumu «Par Iecavas novada domes apbalvojumiem» lēmumu par apbalvojuma piešķiršanu pieņem ar balsu vairākumu. Katrs no deputātiem balso par ne vairāk kā trīs ieteiktajiem kandidātiem. Deputāts Sandis Karelis balsojumā nepiedalījās.

Dome lēma goda nosaukumu «Iecavas Gada cilvēks» piešķirt Gintai Zaumanei – par ilgstošu un nozīmīgu ieguldījumu novada kultūras, mākslas un sabiedriskās dzīves dažādošanā, pilsoniskās sabiedrības aktivizēšanā, Iecavas vārda popularizēšanu valsts mērogā, Militai Pīlādzei - par ilgstošu, priekšzīmīgu un panākumiem bagātu darbību jaunās paaudzes izglītošanā Iecavas vidusskolā un Vitai Lauciņai-Veinerei – par nopelniem skolēnu debašu kustības attīstīšanā un aktīvu sabiedrisko darbību, popularizējot Iecavas vārdu valsts un starptautiskā mērogā.

Goda nosaukuma ieguvēji saņems sudraba Goda zīmi, pašvaldības Goda rakstu un naudas summu valstī noteiktās minimālās algas apmērā.

Pārējie pretendenti – Kristīne Karele, Jaņīna Nikitina, Jevgēnijs Gedertsons, Anna Markuna un Zenta Kalviša, kuras apbalvojumam pieteiktas kopā, - tiks apbalvoti ar pašvaldības Goda rakstu un saņems 150 eiro naudas balvu.

Par sabiedrisko aktivitāti un labdarību, iesaistoties Iecavas novada vizuālā tēla un pasākumu veidošanā, pašvaldības Goda rakstu un 150 eiro naudas balvu saņems zemnieku saimniecības «Medīgas» īpašnieks Juris Kudaps, kurš labprāt sadarbojas gan ar pašvaldību, gan nevalstiskajām organizācijām un dāvina saimniecībā izaudzēto produkciju – dekoratīvos puķu podus, stādus, lai padarītu krāšņākus iecavnieku svētkus. Viņa dāvātā ziedu rota priecēja Iecavas 525 jubilejas svinību apmeklētājus, Baltā galdauta svētku, Iecavas Muzeju nakts un citu pasākumu dalībniekus.

Apbalvojumus plānots pasniegt Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svinīgajā pasākumā, kas notiks 17. novembrī.
 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    12.10.2017
TWITTER
IecavaLV
17 Aug
RT @ltvzinas: Šodien #TautasPanorāma viesojas Aglonas un Mārupes novados, bet rīt būsim Preiļu un Iecavas novados. Atnāc un pastāsti, ko sa…