Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Par pašvaldības autoceļu stāvokli un šogad plānotajiem darbiem

16.04.2018 0

Tāpat kā citviet Latvijā, arī Iecavas novadā laikapstākļi ir ietekmējuši ceļu kvalitāti. Daudzviet uz šķembu seguma ceļiem izveidojies šķīdonis un tos ir grūti izbraukt. Lielā mērā tās ir pagājušā gada nogales spēcīgo nokrišņu sekas.

Par pašvaldības autoceļu stāvokli un šogad plānotajiem darbiem

Šķembu seguma autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas var tikt sabojāts vēl vairāk. Ceļus plānots greiderēt, tiklīdz tas būs tehnoloģiski iespējams. Lai pasargātu ceļus no vēl lielākiem bojājumiem, pēc nepieciešamības ik gadu tiek uzstādītas ceļa zīmes, norādot masas ierobežojumu.

Par ceļu stāvokli un šogad plānotajiem darbiem

Kā skaidro pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, liela daļa novada ceļu būtu jāatjauno, bet ar pašreizējo finansējumu tas nav iespējams – līdzekļu pietiek tikai ikdienas uzturēšanai.

Lielākā problēma ir tā, ka autoceļi galvenokārt būvēti padomju gados un jau sākotnēji bija paredzēti ar daudz mazāku nestspēju. Vasarā un ziemā ceļu stāvoklis ir apmierinošs, taču pavasarī un rudenī rodas šķīdonis, jo uz ceļiem nonāk liels daudzums ūdens. Ceļi daudzviet nav aprīkoti ar notekgrāvjiem, un arī tur, kur tādi ierīkoti, savu funkciju tie vairs nepilda. Lai problēmu novērstu, nepieciešami ievērojami ieguldījumi.

Pašvaldības autoceļiem atkarībā no satiksmes intensitātes, seguma, tehniskā stāvokļa lielākoties noteiktas zemākās uzturēšanas klases - C vai D. Uzturēšanas klase nosaka arī prasības tā uzturēšanai. Iecavas novada autoceļu un ielu saraksts ar noteiktām uzturēšanas klasēm ziemas un vasaras sezonā 2018. gadā pieejams pašvaldības mājaslapas sadaļā “Uzziņas”.

Šajā gadā pašvaldība autoceļu ikdienas uzturēšanai (iesēdumu un bedru labošanai, asfalta seguma tīrīšanai, šķembu ceļu atputekļošanai, satiksmes organizācijai, tiltu un caurteku uzturēšanai, autoceļu uzturēšanai ziemas periodā) paredzējusi tērēt 167 000 eiro no pamatbudžeta līdzekļiem un 172 150 eiro no valsts autoceļu fonda, kopā – 339 150 eiro. Jāpiemin, ka valsts šogad piešķīrusi par 4 861 eiro vairāk nekā pērn.

Pie šogad plānotajiem ieguldījumiem jāmin arī pašvaldības autoceļu un ielu inventarizācija un vērtības noteikšana, ko plānots beigt līdz 2019. gada 31. janvārim. To par 23 287,10 eiro veiks SIA “Ceļu inženieri”.

Tā kā deputāti 2017. gadā lēmuši pārņemt pašvaldības apsaimniekošanā 570 metru garo Dārziņu ielu un ceļa posmu “Bērziņi-Veldres” 1,599 km garumā, tad arī darbu apjoms šogad ir audzis. Pašvaldības ceļu ar šķembu segumu kopgarums ir apmēram 125 kilometri. Pašvaldības ielu bez seguma kopējais garums ir teju 7 kilometri, ar šķembu segumu – 13 kilometri.

Piesaistot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības attīstības fonda lauku attīstībai līdzekļus, šogad tiks īstenots projekts "Autoceļa “V1040-Roņi-Tāmas-Renceles-A7” pārbūve".  Šī 2,216 km garā ceļa posma pārbūves izmaksas ir 291 764,50 eiro.

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    16.04.2018
TWITTER
IecavaLV
15 feb
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūst ledū un noslīkst ne t… https://t.co/oCH8cHF2aV