Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Zorģos vēlas attīstīt kultūras dzīvi

13.09.2018 0

10. septembrī uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem – domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, pašvaldības administrācijas izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu un izpilddirektora vietnieku Normundu Vāveru - Zorģu bibliotēkā bija ieradušies 17 zorģenieki.

Zorģos vēlas attīstīt kultūras dzīvi
FOTO: Diāna Goldmane

Vakara iesākumā domes priekšsēdētājs ciema iedzīvotājus informēja par pašlaik notiekošajiem projektiem, aktuālajiem būvdarbiem un tuvākajiem nākotnes plāniem. Zorģenieki priecājās par ziņu, ka sabiedriskās kārtības uzturēšanu novadā no nākamā gada ir plānots uzticēt Ķekavas pašvaldības policijai.

Ciema iedzīvotājus joprojām satrauc arī kāds cits ar drošību saistīts jautājums. Drošības uzlabošanai Zorģu iniciatīvas grupa ierosināja atstāt tikai vienu iebrauktuvi ciematā no autoceļa A7 – to, kas atrodas tuvāk autobusu pieturām. Tāpat viņi lūdza, vai tādā gadījumā ceļa posmam no darbnīcām līdz atpūtas centram «Labirinti» būtu iespējams izveidot asfalta segumu. Domes priekšsēdētājs informēja, ka asfalta seguma izveidošana ir iespējama vien tad, ja izdodas piesaistīt finanšu līdzekļus no Eiropas fondiem. Vēl viņš minēja, ka pēc VAS «Latvijas Valsts ceļi» pasūtījuma ir uzsākts pētījums, kurā skata, kādā veidā varētu pārbūvēt autoceļu A7 trīs joslās un kuros šī ceļa posmos varētu izveidot drošas bremzēšanas un ieskrējiena joslas, tai skaitā arī pie pagrieziena uz Zorģiem. Turpinot sarunu, pašvaldības administrācijas izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs piebilda, ka pakāpeniski vietējo grants ceļu stāvoklis tiks uzlabots. Līdz šim darbi kavējās šķembu un tehnikas trūkuma dēļ.

Zorģu iedzīvotāji lepojas ar pašu rīkotajiem svētkiem, kuros šovasar piedalījās aptuveni 200 cilvēku, tāpēc bibliotēkas vadītāja prezentēja ideju par nelielas brīvdabas estrādes izveidi uz pašvaldības zemes blakus bibliotēkai. Iedzīvotāji atzīst, ka bibliotēkas telpas viņiem ir kļuvušas krietni par šauru un ka vasaras laikā nav īsti piemērotas vietas, kur visiem sanākt kopā un brīvā dabā rīkot koncertus un nometnes. Pašvaldības pārstāvji uzteica zorģenieku izdomu un iniciatīvu un aicināja šo ideju attīstīt. «Infrastruktūra ir jāveido tā, lai cilvēki gribētu dzīvot ne vien Iecavas centrā, bet arī novada ciemos. Mazajām vietām ir jāļauj attīstīties un augt. Citi varētu ņemt piemēru no zorģeniekiem!» vakara noslēgumā piebilda A.Mačeks.

Nākamā pašvaldības darbinieku tikšanās ar iedzīvotājiem notiks pirmdien, 17. septembrī, Ziemeļu bibliotēkā. Jāpiebilst, ka darba pienākumu dēļ domes priekšsēdētājs nevarēs apmeklēt ne šo, ne nākamo tikšanos Zālītes bibliotēkā 24. septembrī. Savus jautājumus priekšsēdētājam var iesūtīt iepriekš uz e-pastu dome@iecava.lv, atbildes tikšanās laikā sniegs kāds cits pašvaldības pārstāvis.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    13.09.2018
TWITTER
Iecavas novads
18 apr
Apmeklētāju ievērībai! ‼️ https://t.co/Oqd0ppPRyK