Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Koku stādīšanā iesaista jauno paaudzi

10.10.2018 0

Iecavas novada pašvaldība šogad iesaistījās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projektā «Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei» un, gatavojoties Latvijas simtgadei, Meža dienu 2018 ietvaros centās padarīt mūsu zemi krāšņāku.

Koku stādīšanā iesaista jauno paaudzi
FOTO: Anta Kļaveniece

9. oktobrī pirmsskolas izglītības iestādes «Dartija» sešgadnieki, audzinātāja Žanna Trihonova un iestādes vadītāja Irīna Freimane sadarbībā ar dārzkopības speciālisti Sarmīti Avotu un viņas priekšgājēju Dainu Rudzīti Iecavas parkā iestādīja vairākus kokus. Projekta gaitā parka stādījumiem pievienojies kizils, divi sarkanlapu ozoli, divu veidu pīlādži, burvju lazda, zīdkoks, dižskābārdis, sarkanlapu ievas, nokarenais vītols un citi.

Bērni ne tikai piedalījās kociņu stādīšanā, bet arī uzklausīja interesantus stāstus par attiecīgajām koku sugām, minēja mīklas, skandēja tautasdziesmas, apskatījās, kādas izskatās vitamīniem bagātā kizila oga, ko no sava dārza bija atvedusi parādīt dārzniece.  

Žanna Trihonova pastāstīja, ka piedalīšanās koku stādīšanā lieliski sasaucas ar iestādes dalību Latvijas Valsts mežu ekoprogrammā bērnudārziem «Cūkmena detektīvi», kuras mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par lieko un vērtīgo dabā.

LPS projektā «Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei» ir iesaistījušās 77 Latvijas pašvaldības, un tā gaitā pašvaldības veic parku sakopšanu, stādījumu atjaunošanu, mazo arhitektūras formu, piemēram, pašvaldību simbolu, tiltiņu, solu, galdu, atkritumu urnu un citu objektu izvietošanu parkos, kā arī rīko pasākumus, lai izglītotu vietējos iedzīvotājus un skolu jaunatni par meža nozari.

Projektu finansē Meža attīstības fonds, un Iecavas novadam atvēlētais finansējums projekta īstenošanai bija 500 eiro. 

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    10.10.2018
TWITTER
Iecavas novads
21 mai
19.maijā Iecavas estrādē norisinājās folkloras festivāla "Pulkā eimu, pulkā teku" noslēguma koncerts. Pirms tā noti… https://t.co/ztIlaZEPyo