Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Notikusi Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde

10.10.2018 0

10. oktobrī deputāti strādāja Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.

Darba grupa, kura tika radīta ar mērķi izveidot izglītības attīstības plānu Iecavas novadā, iepazīstināja deputātus ar saviem priekšlikumiem. Plāna galvenais mērķis ir ar iespējami minimāliem finanšu līdzekļiem nodrošināt ar vietām izglītojamos novada pirmsskolas un pamatizglītības iestādēs.

Tika aplūkota esošā situācija, kura rāda, ka izglītojamo bērnu skaits vairākās iestādēs jau tagad ir pārāk liels, un katru gadu varētu pakāpeniski pieaugt. Deputāti iepazinās ar iespējamiem rīcības variantiem un virzīja tos tālākai izskatīšanai domes sēdē.

Par apbalvojumu piešķiršanu

Līdz 20. septembrim ikvienam bija iespēja pieteikt pretendentus pašvaldības apbalvojumam «Iecavas Gada cilvēks». Kopā tika saņemti septiņi pieteikumi, kurus deputāti apstiprināja un nolēma virzīt izskatīšanai un galējā lēmuma pieņemšanai domes sēdē. Tāds pats lēmums tika pieņemts par pieteikumiem, kuros deputātus aicina vairākiem novada iedzīvotājiem piešķirt Iecavas novada domes Goda rakstu un naudas balvu.

Par pasākuma rīkošanu

Deputāti atbalstīja  ieceri 2019. gada 18. un 19. maijā Iecavā rīkot bērnu un jauniešu folkloras svētkus «Pulkā eimu, pulkā teku». Tiek plānots, ka festivālā piedalīsies 85 bērnu un jauniešu folkloras kopas ar 1200-1600 dalībniekiem. Festivāla rīkošanas izmaksas segs paši pasākuma organizatori, Valsts izglītības satura centrs (VISC), un dalībnieki, novadam tiek lūgts tikai organizatoriskais atbalsts.

Pieteikumā minēts, ka šis pasākums ir tradicionālās kultūras festivāls ar meistardarbnīcām, kopīgu tradīciju mācīšanos, kultūrvides izzināšanu un dalīšanās ar savu tradīciju mantojumu veidojot koncertprogrammas. Festivāls ir neatņemama Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesa sastāvdaļa un mērķtiecīgi turpina bērnu izglītošanu tradicionālās kultūras jomā.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    11.10.2018
TWITTER
Iecavas novads
21 mai
19.maijā Iecavas estrādē norisinājās folkloras festivāla "Pulkā eimu, pulkā teku" noslēguma koncerts. Pirms tā noti… https://t.co/ztIlaZEPyo