Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pieminot Latvijas aizstāvjus, iedegsim svecītes

09.11.2018 0

Ik gadu 11. novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gadā.

 

Pieminot Latvijas aizstāvjus, iedegsim svecītes

Iecavā 11. novembrī tradicionāli norisināsies lāpu gājiens un piemiņas pasākums pie Brīvības pieminekļa parkā. Neatņemama Lāčplēša dienas tradīcija ir svecīšu dedzināšana. Lai pasargātu pieminekli no sveču izdedžiem un liesmu karstuma, ir izgatavoti vairāki statīvi, uz kuriem Lāčplēša dienā varēs novietot aizdegtās sveces.

Speciālās konstrukcijas tiks novietotas maršrutā, pa kuru virzīsies lāpu gājiens: Rīgas un Krasta ielas krustojumā, Puškina un Krasta ielas krustojumā, parkā pirms koka tiltiņa, pie stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem un blakus Brīvības piemineklim, informē SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» dārzkopības speciāliste Sarmīte Avota.

Lai godinātu cilvēkus, kuri cīnījušies par mūsu valsts brīvību, iecavnieki aicināti Lāčplēša dienā aizdegtas svecītes likt ne vien uz minētajiem statņiem, bet arī savu māju logos.

Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā pastāvējusi tradīcija svecītes novietot arī uz trotuāra ielas malā. Mūsdienās gan šī tradīcija nebūtu kultivējama, jo satiksme kļuvusi daudz intensīvāka un netrūkst vandaļu, kas izmanto katru iespēju sabiedriskās vietās radīt nekārtību. Diemžēl nav iespējams visur nodrošināt kārtības uzraugu pastāvīgu klātbūtni. No drošības un sakoptības viedokļa - nebūtu labi, ka svecītes tiktu izspārdītas un izmētātas pa ielām, norāda S. Avota.

Lapas informācija atjaunota:    09.11.2018