Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Vēlētāju ievērībai!

16.05.2019 0

Šomēnes, 25. maijā, ir paredzētas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Iecavas novadā vēlēšanu iecirknis, kā vienmēr, atradīsies Iecavas kultūras namā Rīgas ielā 18, Iecavā.

Vēlētāju ievērībai!

Balsošana notiks pēc vēlētāju sarakstiem, respektīvi balsot Iecavas iecirknī varēs tie vēlētāji, kas ir reģistrējuši savu dzīves vietu Iecavas novadā un kam tika nosūtīts uzaicinājums. Ja vēlētājs nav saņēmis uzaicinājumu vai nezina savu vēlēšanu iecirkni, to var uzzināt Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv.

Tāpat Iecavas novada iecirknī varēs balsot vēlētāji, kas līdz 2019. gada 7. maijam PMLP mājaslapā elektroniski vai pašvaldībā ir iesnieguši iesniegumu par vēlmi mainīt vēlēšanu iecirkni.

Vēlētājiem, kas nav reģistrēti Iecavas novadā un kas iepriekš noliktajā termiņā nav izteikuši vēlmi mainīt iecirkni uz Iecavas iecirkni, vēl būs iespēja iepriekšējās balsošanas dienās - 22., 23. un 24. maijā nobalsot jebkurā iecirknī, bet jāņem vērā, ka tāds pilotprojekts tiek veikts pirmo reizi un iecirkņa vēlēšanu komisijai būs jāsazinās ar vēlētājam piesaistīto iecirkni un jāsagaida atbilde, tas viss aizņems laiku.

Vēlēšanu dienā - 25. maijā - iecirknī nereģistrētie vēlētāji balsot nevarēs, viņiem būs jādodas uz vēlētāja reģistrētajai dzīvesvietai piesaistīto iecirkni.

Balsošana stacionārā ārstniecības iestādē (turpmāk tekstā – slimnīcā) tiek organizēta tiem vēlētājiem, kuri tur atrodas sava vai sava nepilngadīga bērna veselības stāvokļa dēļ. Vēlētāji balsošanu slimnīcā var pieteikt personīgi vai ar pilnvarotas personas, piemēram, slimnīcas administrācijas starpniecību. Pieteikumā norāda vēlētāja vārdu, uzvārdu, personas kodu. Vēlēšanu iecirkņa komisija nodrošina, ka balsošana slimnīcā notiek aizklāti, un raugās, lai nenotiktu vēlēšanu brīvības ierobežošana un kārtības traucēšana, kā arī aģitācija. Balsošanu ir tiesīgi uzraudzīt tam pilnvaroti novērotāji (Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma 20. panta otrā daļa).

Vēlētājs, kurš vēlas balsot ieslodzījuma vietā, ne agrāk kā 20 dienas un ne vēlāk kā dienā pirms vēlēšanu dienas līdz pulksten 16 iesniedz iesniegumu ieslo-
dzījuma vietas administrācijai. Izmantojot vēlētāju reģistra datus tiešsaistes režīmā, administrācijas pilnvarota persona pārbauda, vai iesniedzējs ir vēlētājs – vai ziņas par viņu iekļautas vēlētāju reģistrā. Visos šajos gadījumos to iecirkņu vēlēšanu komisijas sazināsies ar vēlētāja dzīvesvietas vēlēšanu komisiju un radīs iespēju nobalsot.

Pieteikt balsošanu vēlētāja dzīvesvietā varēs piecas dienas iepriekš. Šim mērķim visā valstī ir noteikti vienoti darba laiki. Balsošanu mājās varēs pieteikt arī vēlēšanu dienā - 25. maijā - līdz pulksten 12. Vēlētāja iesniegumu par vēlmi balsot mājās var iesniegt jebkura vēlētāja uzticības persona (pilnvara nav vajadzīga). Iesniegumus uzticības personas varēs rakstīt arī vēlēšanu iecirknī, tāpat pieņems arī vēlētāju rakstītus iesniegumus brīvā formā. Vēlēšanu komisija pieņems arī ar elektronisko parakstu parakstītus vēlētāju iesniegumus. Ja tāda vēlme un iespēja ir, tad iesniegumu var sūtīt uz e-pasta adresi iecava.vk@inbox.lv. Iesnieguma veidlapa un arī cita ar vēlēšanām saistītā informācija ir pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv.

Vēlēšanu komisijas darba laiks pirms vēlēšanām:
pirmdien, 20. maijā, 17-20;
otrdien, 21. maijā, 9-12;
trešdien, 22. maijā, 17-20 – iepriekšējās balsošanas diena;
ceturtdien, 23. maijā, 9-12 – iepriekšējās balsošanas diena;
piektdien, 24. maijā, 10-16 – iepriekšējās balsošanas diena.

Sestdien, 25. maijā, vēlēšanu iecirknis būs atvērts no 7 līdz 20.

Trīs dienas pirms vēlēšanu dienas 22.-24. maijā (trešdien, ceturtdien, piektdien) augstāk minētajos laikos notiks iepriekšējā balsošana, kad varēs balsot tie vēlētāji, kas dažādu iemeslu dēļ nevar vai nevēlas balsot vēlēšanu dienā - 25. maijā.

Vēl gribētu piebilst dažus vārdus par vēlēšanu motivāciju, jo bieži izskan viedokļi, ka EP vēlēšanām nav jēgas, nav nozīmes piedalīties un tamlīdzīgi. Tieši zemā vēlētāju aktivitāte dod iespēju Eiropas Parlamentā Latviju pārstāvēt arī tādiem deputātiem, kuri nav lojāli mūsu valstij. Tāpēc gaidu visus vēlētājus EP vēlēšanās.

Tālrīts Krastiņš
Iecavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs
Lapas informācija atjaunota:    16.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
23 aug
‼️ Atgādinām, ka no 24. līdz 31. augustam remontdarbu dēļ būs slēgts Pārupes gājēju tiltiņš. Uzņēmums SIA «MA-TAKA… https://t.co/5ge1NtNcVt