Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Pretendē uz apbalvojumu «Laiks Ziedonim 2017» tautsaimniecībā

20.04.2017 0

Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē noskaidroti apbalvojuma «Laiks Ziedonim 2017» nominanti tautsaimniecībā. Šogad tautsaimniecības nominācijā «Zemi es mācos» uz laureāta titulu pretendē pieci uzņēmēji, tostarp Kristaps Rikāns no Iecavas.

Laureāts tautsaimniecības nominācijā tiks paziņots cildināšanas ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, informē Kristīne Tjarve, Imanta Ziedoņa fonda «Viegli» komunikācijas projektu vadītāja.

Nominācijā «Zemi es mācos» 2017. gadā cildinās Latvijas cilvēkus, kuri mācījušies, strādājuši, stažējušies ārvalstīs un šīs zināšanas un prasmes iegulda Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

Kristaps Rikāns ir ASV uzņēmuma «Ubiquiti Networks» Latvijas filiāles «U-Labs» vadītājs, kurš audzis un izglītojies Latvijā, guvis pieredzi ASV, tagad atvēris Rīgā pasaules līmeņa uzņēmumu. «U-Labs» rada viedās mājas elektronikas iekārtas. Pirmais produkts, kas radīts Latvijā, ir bezvadu tīkla maršrutētājs mājas lietotāju vajadzībām. «Man Amerikā bija stabila karjera un sakārtota dzīve. Kad biju pa īstam iekārtojies, sapratu, ka Amerika ir fantastiska valsts, lai gūtu darba pieredzi, mācītos, ceļotu, bet nebūt nav labākā vieta, kur dzīvot. Tur valda brīvības sajūta, ļoti plašas karjeras iespējas, tomēr trūkst tās lietas un vērtības, kas Latvijā ir pašsaprotamas, – kultūras dzīve, draugi un ģimene, veselīgs ēdiens, patiesas cilvēciskās attiecības, drošība un miers. Tādēļ nolēmu atgriezties dzimtenē, lai izmantotu savas zināšanas, pieredzi un prasmes šeit. Es sapratu, ka Latvijā ir liels potenciāls radīt unikālas tehnoloģijas un produktus, un nu to ar savu komandu darām,» par savu atgriešanos saka Kristaps. Viņš ir spilgts piemērs jaunajai paaudzei, kas ar dzimtenē un ģimenē gūto pamatu, piesaistot ārvalstu pieredzi un investīcijas, izveidojis mūsdienīgu uzņēmumu ar augstu pievienoto vērtību.

Pretendentus apbalvojumam var izvirzīt jebkurš cilvēks, kā arī iespējams pašiem pieteikt sevi. Apbalvojumam «Laiks Ziedonim 2017» šogad pieteikti vairāk nekā 200 pretendenti, no kuriem tautsaimniecības nominācijā 18. Visu martu vizionāri rūpīgi vērtēja pretendentu pieteikumus, apciemoja vairākas saimniecības, uzņēmējus, lai izvēlētos tos nominantus, kuri pretendēs uz „Zemi es mācos” laureāta titulu. Pieci izvēlētie pretendenti ir Zane Guste, Vadims Geža, Kristaps Rikāns, Māris Plūme un Edžus Ķikusts.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu “Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014.gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Arī šogad apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās. Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

Lapas informācija atjaunota:    20.04.2017
TWITTER
IecavaLV
22 Jun
Sveicam Līgo svētkos! https://t.co/W7qhCrasdK