Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

«Liepu laivā» jaunas iemaņas apgūst gan bērni, gan vecāki

09.08.2017 0

Jau trešo gadu Potašu ģimenes mājās «Līčupes» norisinājās pasākums Iecavas novada bērniem un vecākiem, kuru, pateicoties Iecavas novada domes atbalstam, organizēja biedrība «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»». Šī gada pasākuma nosaukums bija «Liepu laiva». Četras dienas - no 2. līdz 5. augustam - pagāja jautrā gaisotnē, radošās nodarbēs un dažādās aktivitātēs pie dabas.

«Liepu laivā» jaunas iemaņas apgūst gan bērni, gan vecāki

17 bērni pavadīja lieliskas dienas, gan iemācoties radīt jaunus mākslas darbiņus, gan piešķirot senām lietām otru elpu. Katra pasākuma diena sākās ar rīta apli un bērnu jogu ar meditāciju, ko vadīja māksliniece un jogas pasniedzēja Laura Potaša-Strode. Izmantojot korķa pludiņus no veciem zvejnieku tīkliem, bērni izgatavoja savus sapņu kuģīšus un laivas. Tos palīdzēja gatavot nodarbību vadītājs Mārcis Strods. Katrs bērns izveidoja arī savu instrumentu – «lietus koku», kas bija ar atšķirīgu skaņu un dizainu.

Piektdienas pārgājiens pa meža ceļiem bērniem bija arī erudīcijas, atjautības un spēka pārbaudījums. Atpakaļceļā bērni nepagāja garām nevienam citu nomestam atkritumam, kas mūsu mežos ir ierasta parādība, atnesot uz konteineru divus maisus ar gružiem. Zaļā dzīvesveida un domāšanas aktualizēšana bija arī šī pasākuma vadmotīvs.

Sestdien gan bērniem, gan vecākiem lekciju-diskusiju par atkritumu šķirošanu vadīja «Zaļās jostas» pārstāve Laima Kubliņa. Ar aizrautību skatījāmies filmas par atkritumu pārstrādi. Ģimenes izspēlēja erudīcijas spēli, lai pārbaudītu un nostiprinātu savas zināšanas šajā jomā. Apgleznojot kreklus, katrs piešķīra tiem otru dzīvi.

Bērni ar aizrautību klausījās zobārsta Egila Branta stāstījumā par zobiem, to kopšanu un veselīgiem dzīves paradumiem. Floristes un nodarbību vadītājas Ivetas Ceras vadībā bērni apdrukāja iepirkuma maisiņus, lai iepērkoties nebūtu jāizmanto dabai ļoti nevēlamie vienreizējie iepirkuma maisiņi.

Uzdevums grupās «Piešķir krēslam otru dzīvi», kuru vadīja pasākuma «Liepu laiva» organizatore un sieviešu kluba «Liepas» pārstāve Signe Potaša, bija komandu darbs, kas bērniem mācīja gan komunikāciju, gan atraisīja fantāziju.

Biškopis un «Līčupju» saimnieks Reno Potašs stāstīja par bišu stropu vēsturi un uzbūvi. Bērniem bija iespēja apgleznot stropus. Tagad pasākuma «Liepu laiva» dalībniekiem ir savi bišu stropi.

Ugunskura zupa, bērnu pašu mīcītā un ceptā maize, aizraujošas rotaļas un, pats galvenais, peldēšanās vairākas reizes dienā bija lielisks un aizraujošs papildinājums jaunajām iemaņām un apgūtajām prasmēm!

Signe Potaša
nometnes organizatore
Lapas informācija atjaunota:    09.08.2017
TWITTER
IecavaLV
19 Jul
Aicinām arī iedzīvotājus iesaistīties smaku novēršanā! Oficiālas sūdzības saņemšana ir pamats, lai vērstos pie uzņē… https://t.co/pog1pDqAbX