Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Tapis unikāls sociāls vides objekts

10.10.2017 0

Labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” sadarbībā ar viesnīcu tīklu Park Inn by Radisson  no 2. līdz 7.oktobrim veica aktivitāti  “Piešķir krāsas dzīvei”.

Tapis unikāls sociāls vides objekts
FOTO: Mārtiņš Zilgalvis, F64

Radošās aktivitātes laikā  Rīgas 5.speciālās internātpamatskolas teritorijā (Stokholmas ielā 26), kur mācās bērni ar dažāda rakstura veselības problēmām, pasaulē pazīstamais mākslinieks un pedagogs Džoels Bergners (Joel Bergner) no Ņujorkas komandā ar „Palīdzēsim.lv” jauniešiem, kuri nāk no sociāli mazaizsargātajām grupām, un brīvprātīgajiem no Park Inn by Radisson,  radīja oriģinālu sienas gleznojumu uz vienas no skoliņas nojumēm.

Projekts sākās 2.oktobrī, kad Džoels iepazinās ar jauniešiem, viņiem aktuālām problēmām, Latvijas svarīgākajiem simboliem, vēsturi un dabu. Jaunieši radīja pirmās skices, kas nākamajā dienā jau īstenojās uz skoliņas nojumes.

Ar prieku vēlamies atzīmēt to, ka daudzi no jauniešiem zīmējumā vēlējās redzēt Latvijas simbolus – Lielvārdes jostu, Lāčplēsi, Laimu, Sprīdīti, Brīvības pieminekli, Dziesmu un deju svētkus  un citus mums tik nozīmīgus tēlus, objektus un notikumus.

Visas nedēļas garumā, spītējot lietum un rudens drēgnumam, jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem, arī no Iecavas, devās uz Mežaparku, lai papildinātu iepriekšējās dienās paveikto.

Džoels ne tikai gleznoja, bet ar jauniešiem daudz runāja par Latviju, par to, kas jauniešiem svarīgs, par viņu mērķiem un idejām turpmākai dzīvei, patiesi iedziļinoties katrā no niansēm un piešķirot sienu gleznojumam dziļāku jēgu. Kā projektam noslēdzoties atzina paši jaunieši, sarunas un mākslinieka neviltotā ieinteresētība, kopā būšana un radošā gaisotne, dod iedvesmu attīstīt un tiekties uz mērķi. Visas nedēļas laikā jauniešiem bija lieliska iespēja pilnveidot angļu valodas zināšanas, socializēties, paust savas emocijas un realizēt  radošās idejas.

Projekta noslēgumā 7.oktobrī, tika veikti pēdējie darbi un otas triepieni, kā arī svinīgi atklāts krāšņais vides objekts un teikts liels paldies visiem dalībniekiem. Mūsuprāt, šāda veida projekti sniedz neatsveramu ieguldījumu jauniešu attīstībā un izaugsmē.

Radošais projekts ieskandināja „Labo darbu nedēļu”, kas šogad norisināsies no 16. līdz 22.oktobrim

Piešķirt krāsas dzīvēm tika aizsākts 2015.gadā ar mērķi vienot grūtībās nonākušus jauniešus no vietējām kopienām un ļaut viņiem izpausties mākslā. Riska grupas jaunieši var būt ielu bērni, bēgļi un citi jaunieši, kuru balsis bieži sabiedrībā netiek sadzirdētas. Ar mākslas palīdzību Park Inn by Radisson sniedz viņiem platformu savu cerību, sapņu, viedokļu un sajūtu paušanai plašākā pasaulē. Kopš iniciatīvas sākuma Park Inn by Radisson viesnīcas ir strādājušas ar Džoelu Bergneru, organizējot darbnīcas vietējiem jauniešiem, kurās kopā ar brīvprātīgajiem no viesnīcām, ir radījuši krāsainus sienu gleznojumus 11 izvēlētās lokācijās visā pasaulē.

Ilze Skuja
„Palīdzēsim.lv” vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    10.10.2017
TWITTER
IecavaLV
19 Jul
Aicinām arī iedzīvotājus iesaistīties smaku novēršanā! Oficiālas sūdzības saņemšana ir pamats, lai vērstos pie uzņē… https://t.co/pog1pDqAbX