Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Katrai sekundei ir dzīvības cena!

14.11.2017 0

Oktobrī Iecavas novadā reģistrēti divi ugunsgrēki. Vienu no tiem izraisījusi sodrēju degšana dūmvadā. VUGD Zemgales reģiona brigādes Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs aicina iedzīvotājus vēl līdz lielajiem saliem iztīrīt mājokļu dūmvadus.

Katrai sekundei ir dzīvības cena!

Maznozīmīgāks bijis otrs ugunsgrēks, kurā konstatēta salmu ruļļa degšana. Tomēr priecē fakts, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, ugunsnelaimju skaits ir samazinājies, teic A. Ivanovs.

Kopumā pagājušajā mēnesī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Iecavas posteņa darbinieki pēc trauksmes signāla izbraukuši astoņas reizes. Piecos gadījumos bijusi nepieciešamība palīdzēt glābšanas darbos citu pašvaldību teritorijā. Saņemts arī viens maldinājums par ugunsgrēku.

Iecavas posteņa komandieris vērš uzmanību uz informatīvo kampaņu «Iedzīvotāju izglītošana par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem», ko pašlaik īsteno VUGD. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar policiju dodas uz ceļu satiksmes negadījumiem, lai no avarējušām automašīnām atbrīvotu cietušos cilvēkus, dzēstu aizdegušās automašīnas un veiktu citus glābšanas darbus. Diemžēl bieži palīdzība tiek izsaukta novēloti.

Pieredze liecina, ka daudzi cilvēki negadījuma vietu nofotografē, nofilmē un brauc tālāk. Glābēji aicina garāmbraucējus rīkoties atbildīgāk - apstāties un pārliecināties, vai cietušais pats spēj izsaukt palīdzības dienestus. Šādās situācijās ir svarīgi pēc iespējas ātrāk zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Dispečers izvērtēs saņemto informāciju un izlems, kuru dienestu izsaukt.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    14.11.2017
TWITTER
IecavaLV
13 dec
Gada nogalē dodies ekspedīcijā pa Pokaiņu mežu! 28. decembrī Iecavas Jauniešu centrs organizē 7-9 km ekspedīciju uz… https://t.co/IEMBKfgHmS