Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Netīrīts skurstenis var izraisīt ugunsgrēku

12.01.2018 0

Mēneša laikā Iecavas novadā ir izcēlušies jau divi ugunsgrēki, kuru iemesls - netīrīti dūmvadi. Viens negadījums noticis decembrī, bet otrs - 4. janvārī, kad dzīvojamā mājā aizdegās dūmejas siltummūrī.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs informē, ka 2017. gadā Iecavas postenī bijuši 166 izbraukumi pēc trauksmes signāla (par 11 mazāk nekā 2016. gadā), to skaitā 57 ugunsgrēki (par trim mazāk nekā 2016. gadā).

Decembrī Iecavas posteņa vīri devušies astoņos izbraukumos pēc trauksmes signāla, to skaitā bijuši četri ugunsgrēki (divi Iecavas novadā, pa vienam Bauskas novadā un Ozolnieku novadā), viens ceļu satiksmes negadījums, vienu reizi iesaistījušies glābšanas darbos, divas reizes saņemti maldinājuma izsaukumi.

Ja iedzīvotājiem ir kādas neskaidrības vai jautājumi par ugunsdrošību, lūgums zvanīt Aleksandram Ivanovam pa tālruni 20395458.

Par skursteņa tīrību ir jārūpējas ne tikai tāpēc, lai Ziemassvētku vecītis varētu mums piegādāt dāvanas, bet arī tādēļ, ka netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams. Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, laikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā – var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu. Aizdegšanās ātri izplatās pa visu dūmeņa iekšējo virsmu, vienlaikus ievērojami paaugstinot temperatūru tajā aptuveni līdz pat 1000 C°. Tas var radīt plaisas visa mūrētā dūmeņa korpusa biezumā, ārējo apvalku ieskaitot, tādejādi paverot ceļu karstajām dūmgāzēm un liesmām uz degtspējīgām sienu, griestu un jumta konstrukcijām, kas var izraisīt visas ēkas aizdegšanos.

Pirms apkures sezonas sākuma ir jātīra sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem, ko vislabāk izdarīs atbilstoši apmācīts vai sertificēts skursteņslaucītājs, taču, ja privātmāju saimnieki zina, kā veikt skursteņu tīrīšanu, viņi to var veikt arī paši. Sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem iztīra pirms apkures sezonas sākuma (līdz 1. novembrim). Savukārt ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadi jātīra vēl vismaz vienu reizi apkures sezonas laikā (no 1. novembra līdz nākamā gada 1. martam).

«Skursteņa regulāra tīrīšana - tā ir sava veida īpašuma apdrošināšana,» teic sertificēts šī amata pārstāvis Artūrs Pūpols, kurš paralēli pamatdarbam Rīgā mēdz tīrīt skursteņus arī
Iecavas novadā. «Ne tikai iztīru dūmvadus, bet novērtēju arī apkures ierīču stāvokli, iesaku saimniekiem, kas būtu jāsalabo, lai ierīces kalpotu droši un ilgi. Jaunuzceltās mājās parasti problēmu nav, ja nu vienīgi skurstenis uzbūvēts nepareizi. Bēdīgāka situācija ir vecajās mājās, kur skursteņi mēdz būt bojāti. Bieži vien cilvēkiem nav naudas to remontam, taču tad es saku, ka remonts noteikti izmaksās lētāk nekā ugunsgrēks.

Salīdzinot ar Rīgu, Iecavā skursteņslaucītāja pieprasījums nav liels, jo strādā arī citi meistari. Piedevām likumā tagad ir noteikts, ka dūmvada tīrīšanu var veikt arī pats mājas saimnieks. Skursteņslaucītāja pakalpojumus iedzīvotāji visaktīvāk izmanto no augusta līdz decembrim. Vēlāk sauc jau tādos ekstrēmākos gadījumos, kad dūmi vairs neiet caur skursteni, bet caur atvērtu logu.»

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    12.01.2018
TWITTER
IecavaLV
11 dec
12. decembrī plkst. 18.00-21.00 Iecavas kultūras namā norisināsies «Pašapziņas skola sievietēm», kurā būs iespēja p… https://t.co/cIZWktJt2F