Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

VUGD aicina uz Atvērto durvju dienu

17.05.2018 0

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 153. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas 17. maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

No plkst. 10 līdz 19 būs atvērts arī Iecavas postenis, lai ikvienam interesentam pastāstītu par savu darbu, iepazīstinātu ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādītu ugunsdzēsēju depo un VUGD tehniku, kā arī atbildētu uz jautājumiem, atgādinātu par drošību un pastāstītu par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. Grupu apmeklējumus lūgums iepriekš pieteikt, zvanot posteņa komandierim Aleksandram Ivanovam pa tālr. 20395458.

Kūlas dedzināšanas gadījumu mazāk nekā pērn

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs informē, ka martā Iecavas postenī bijuši 36 izbraukumi pēc trauksmes signāla. 17 reizes vīri devušies likvidēt ugunsgrēkus, no kuriem 11 izcēlušies Iecavas novadā. Deviņas reizes degusi kūla, vienu reizi saimniecības ēka un vienu reizi automašīna. Iecavnieku palīdzība bijusi vajadzīga arī kolēģiem Olaines, Bauskas, Jelgavas un Vecumnieku novadā, kā arī Dzērumos. Vienu reizi ugunsdzēsēji glābēji palīdzējuši likvidēt ceļu satiksmes negadījuma sekas, trīs reizes sadarbojušies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, astoņas reizes piedalījušies glābšanas darbos.

Arī aprīlī izsaukumu skaits bijis liels - trauksmes signāls atskanējis 30 reizes. Vīri dzēsuši 17 ugunsgrēkus, no tiem 12 izcēlušies Iecavas novadā un gandrīz visi (11) bija saistīti ar pērnās zāles dedzināšanu. Vienu reizi ugunsdzēsēji devušies dzēst saimniecības ēku, vienu reizi palīdzējuši likvidēt ceļu satiksmes negadījuma sekas, vienu reizi sadarbojušies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, četras reizes piedalījušies glābšanas darbos.

A. Ivanovs informē, ka, salīdzinot ar 2017. gadu, kūlas ugunsgrēku skaits ir nedaudz samazinājies, taču tik un tā šīs neapdomīgās rīcības dēļ VUGD tērē milzu resursus. Šopavasar Iecavas novadā pret 16 personām uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, lai nesakopto īpašumu saimniekus sauktu pie atbildības. Tieši teritorijas īpašnieka pienākums ir nopļaut zāli, lai nepieļautu kūlas veidošanos, tādējādi mazinot iespējamo ugunsgrēku skaitu. Daudzi to nesaprot un, saņemot sodu, cenšas aizbildināties, ka ne jau viņi piedalījušies kūlas dedzināšanā.

Pārbaudīs daudzdzīvokļu mājas

Maijā ir plānots veikt ugunsdrošības pārbaudi tajās daudzdzīvokļu mājās, kurās pārbaude netika veikta pērn. Ja pārbaudēs, kas tiek veiktas kopā ar namu apsaimniekotāja SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» pārstāvjiem, vēlas piedalīties arī māju vecākie, lūgums iepriekš pieteikties, zvanot Aleksandram Ivanovam pa tālruni 20395458.

Saņem apbalvojumus

14. maijā Jelgavā Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienai veltītā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) svinīgajā apbalvošanas pasākumā tika sveikti ugunsdzēsēji un glābēji, tostarp divi Iecavas posteņa ugunsdzēsēji - pateicību saņēma Raivis Zaķis un Uģis Jaunzems. Savukārt 17. maijā Rīgā, Iekšlietu ministrijā Goda rakstu saņēma ugunsdzēsējs Artis Kupčus.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    17.05.2018
TWITTER
IecavaLV
18 jan
Šovakar, 18. janvārī, plkst. 22.50 stadionā pie Iecavas internātpamatskolas desmit minūšu garumā notiks uguņošana,… https://t.co/R14AcvUhBl