Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Aicina apmeklēt «Dabas velšu tirgu»

07.08.2018 0

Sestdien, 18. augustā, ZS «Vilki» Jelgavas novada Svētes pagastā, lauku sētas ieskautā mierā, norisināsies Leader sadarbības projekta «Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana» vasaras sezonas noslēguma pasākums – «Dabas velšu tirgus».

Aicina apmeklēt «Dabas velšu tirgu»

Pasākuma norises laikā no 10.00 līdz 16.00 darbosies vietējo ražotāju tirgus, kurā varēsiet atrast kādu sen kārotu lietu sev, mājai, dārzam vai vienkārši kādai vērtīgai dāvanai no vairāk kā 25 tirgotājiem.  Ikviens apmeklētājs – liels vai mazs, tiek aicināts izbaudīt Zemgales zaļo oāzi un piedalīties interesantās un uz zināšanām balstītās aktivitātēs.

Krāšņajā dendrārijā, kopā ar tā saimnieci Laumu, varēsiet doties izzinošās pastaigās, lai iepazītu vairāk kā 1000 Latvijas ainavai raksturīgu augu un uzzināt kā pašiem radīt savu zaļo oāzi.

Dienas gaitā varēsiet tikties ar zinošiem un kolorītiem lektoriem, kuri dalīsies ar vērtīgām zināšanām un savām iemaņām, kā izmantot dabas veltes veselībai un možam garam. Lienīte Vītiņa-Zustrupa stāstīs par to, kā pašu spēkiem radīt dabīgu ķermeņa skrubi, par tā veidiem un pielietošanu pirtī un ārpus tās. Savukārt par dabīgā un veselīgā augu dzēriena «Dabas dots» tapšanu un nonākšanu veikalos plauktos, par pašu biznesa ideju un tās iedzīvināšanu, pastāstīs SIA «Dabas dots» dibinātājs Rolands Brinķis.  Par garšaugu praktisko pielietojumu veselībai un uzturam, informācijā dalīsies zinātņu doktore pārtikas zinātnēs  Līga Prieciņa.

Bet plkst.12.20 visi tiek aicināti uz jauna tūrisma maršruta «Zemgales saimnieki aicina ciemos» atklāšanu. Tieši šeit varēsiet tikties ar visiem saimniekiem klātienē, izgaršot un iepazīt mazu daļiņu no maršruta «garšas» un tikt pie savas maršruta kartes.  Ikviens maršrutā iekļautais Zemgales saimnieks rada unikālus, gardus un veselīgus produktus. Mēs ceram, ka vēlēsities šo maršrutu iepazīt kopā ar savu ģimeni, draugiem, kolēģiem.

Visa pasākuma laikā darbosies dabas izziņas spēles un citas aizraujošas nodarbes par un ap dabas bagātībām kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centru «Meža māja».

Radošajā teltī ikviens interesents varēs pats izgatavot sev dabīgu skrubi no dažādiem dabā sastopamiem augiem. Materiāli un trauciņi līdzi ņemšanai nodrošināti, Jums atliek vien piedalīties. Savukārt radošās darbnīcas «Tuvāk dabai» ar dažnedažādām aktivitātēm, piemēram, latvisko spēka zīmju, rokassprādžu darināšanu, aizraus ikvienu darboties gribētāju - lielu vai mazu.

Biedrība Lauku partnerība «Lielupe» aicina baudīt mierpilnu atpūtu dabā, smelties dabas spēku, enerģiju, idejas, zināšanas. Veidojiet pašu savu dabas velšu glabātuvi ikdienas enerģijai un spēkam!

Uz tikšanos pasākumā 18. augustā Jelgavas novadā!

Pasākums tiek organizēts kā viena no Leader sadarbības projekta «Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana» Nr. 17-00-A019.332-000003 aktivitātēm.

Inese Bramane
Biedrības "Bauskas rajona lauku partnerība" administratīvā vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    07.08.2018
TWITTER
IecavaLV
20 feb
Aicinām iepazīt plānoto iekšpagalmu pārbūves darbu aprakstu un grafisko materiālu. Projektā iekļautās teritorijas r… https://t.co/058wh3Pu5n