Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Dalība ziedu paklāju festivālā sniedz patiesu prieku

09.08.2018 0

Starptautiskais ziedu paklāju festivāls «Latvija – zeme, kas zied» norisinājās no 3. līdz 5. augustam Ventspilī. Festivālā piedalījās 38 floristu komandas, un divās no tām startēja arī iecavnieki.

Melita Januša-Rauba bija vienā komandā ar savu vīru Māri, Rasmu Kravali, Antonu Rimšēviču un Helgu Pīlādzi. Melita un Rasma ziedu paklāju festivālā piedalās jau piecus gadus. Rasma esot komandas sirds un dvēsele, un tā, kas ražo un saliek kopā visas idejas. Šo piecu gadu laikā komandas sastāvs esot mainījies, bet lielākoties uz pasākumu dodas draugi un paziņas. Melita atzīst, ka komandā noteikti ir nepieciešamas vīriešu rokas, lai paveiktu smagākus darbus, jo ziedu paklāju veidošana nav tikai skaists, bet ir arī grūts darbs.

Ziedu paklāja ideju ģenerēšana komandai jau aizsākusies maijā. Katru gadu festivālam ir izvēlēta tēma, un šogad tā bija «Latvija - zeme, kas zied». Katram komandas dalībniekam bija savas idejas, bet kopīgo ideju līdz galam novedusi Rasma.

Paklājam dots nosaukums «Dabas stāsts», un tajā attēlots ceļš, puķu pļava, labības lauks un gotiņa. «Gribējām savā ziedu paklājā iekļaut mūsu dabas ainavu, kas jāaizsargā,» skaidro Melita. Kopumā pēc pasākuma viņa jutusies pozitīvi uzlādēta: «Viss pasākums ir kā liels lādiņš. Tagad gribas visu laiku kaut ko darīt, rodas idejas. Arī manam vīram tādas pašas sajūtas. Arī nākamgad, cerams, piedalīsimies,» teic Melita, kas nu jau festivālu uzskata par savu ikgadējo vasaras tradīciju.

 

Vienā komandā ar floristikas meistardarbnīcas-skolas «ZieduLaiva» pasniedzēju Gaivu Mičuli, Janu Tiļugu, Agritu Dikneri un Ilzi Slavinsku startēja arī Iecavas ziedu veikala «Vēja spārni» īpašniece Inga Ose». Dalībniecēm no floristikas darbnīcas šī nebija pirmā reize ziedu paklāju festivālā, taču Ingai gan, tāpēc viņa izjutusi lielu saviļņojumu.

Konkursa dalībnieces pašu spēkiem vāca ziedus, niedres un citus dabas materiālus. Satikt festivālā citus iecavniekus bijis īpaši jauki, jo vīri no pirmās iecavnieku komandas palīdzējuši atvest smiltis ziedu paklājam.

Visas kopā plānojušas un skicējušas ziedu paklāja ideju. Paklāju, kam dots nosaukums «Kur latvju meitas zied…», dalībnieces veidoja, iedvesmojoties no Dziesmu un deju svētkiem un domājot par Latvijas simtgadi. Ziedu paklājā attēloti tautumeitu brunči, kas skaisti izveidoti no niedrēm un ieskauti viskošākajos ziedos.

Lai gan komanda palika 6. vietā (un 3. vietā starp latviešiem), Inga stāsta, ka tik un tā saņēmušas lielu atbalstu no skatītājiem un ka sajūtas bijušas neaprakstāmas: «Īsts prieks un laime - pasākums bija tik skaists! Uzvarētāju komandai no Krievijas bija izcils ziedu paklājs. Mums ir, uz ko tiekties!» teic Inga ar cerību arī nākamgad piedalīties festivālā.

 

Renāte Estere Liepiņa
Lapas informācija atjaunota:    13.08.2018