Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Svinēt pateicībā

09.11.2018 0

Iecavas luterāņu draudze uz dievkalpojumu pulcējas katru svētdienu. Prieks, tiekoties ar domubiedriem un pateicoties Dievam par pieredzēto, pamatoti liek saukt to par dievkalpojuma svinēšanu.

Īpaša šāda svinēšana bija saistībā ar Reformācijas – ticības atjaunošanas - svētkiem. Iecavas baznīcā pulcējās lielākā daļa Liepājas diecēzes Bauskas iecirkņa mācītāju, lai iecirkņa prāvesta Rolanda Radziņa vadībā atzīmētu šo luterāņu draudzēm tik nozīmīgo dienu.

Novembris nāk ar saviem svētkiem, kad varēsim pulcēties uz Lāčplēša dienas un Valsts proklamēšanas dienas dievkalpojumiem 11. un 18. novembrī ierastajā laikā plkst. 11.00.

Īpaša tradīcija izveidojusies Valsts svētkos kopā nākt Iecavas katoļu un luterāņu draudzēm. Pārmaiņus tas notiek vienā vai otrā draudzē. Šogad 18. novembrī plkst. 13.30 tiksimies Iecavas katoļu baznīcā, lai vienotos ekumēniskā svētbrīdī.

Ar Mūžības svētdienu 25. novembrī noslēdzas baznīcas gads. Šajā dienā plkst. 16.00 pieminēsim savus mūžībā devušos tuviniekus Sila kapos.

Decembris - Ziemassvētku gaidīšanas mēnesis. Katrā Adventa svētdienā Iecavas luterāņu draudzes dievkalpojumus kuplinās kāds īpašs muzikāls kolektīvs: anasmblis «Iecavas zvans», māsas Rozenbergas, ansamblis «Freska» un pašu iecavnieku talanti.

Luterāņu draudzes ansamblis «Iecavas zvans» gatavo īpašu programmu Adventa pirmās svētdienas pasākumam Bauskas baznīcā  2. decembrī plkst. 17.00. Programmas ietvaros tiks prezentēta Bauskas draudzes dzejnieces Annas Elsbergas un  Iecavas draudzes ērģelnieces Zaigas Lazdiņas-Radziņas garīgo dziesmu notnīca «Zvaigžņu vārti», kas izdota šogad.

Svinēšanas kulminācija kā vienmēr - Ziemassvētku vakarā. Paldies, ka svinēsim mums tik nozīmīgos svētkus visi kopā!

Zaiga Lazdiņa-Radziņa
draudzes ērģelniece
Lapas informācija atjaunota:    09.11.2018